+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [TDDI]Wtryski ,problem TDDI.

    Mam problem z wtryskami przed wymianą wtrysków samochód miał słabą moc przysieszania sam zwalniał wymieniłem końcówki wtrysków na nowe i okazało się że samocód jest o wiele słabszy niż był przed wymianą prawie wogóle nie ma już przyspieszenia pisze o MONDEO TDDI 2.0 w czym może być problem że po wymianie wtrysków jest dużo gorzej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    a ciśnienie wtrysku ktoś Ci zmierzył przed wymianą wtryskiwaczy?
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  4. #3
    kolego miałem mierzone cisnienie u pompiarza,i stwierdził że mam za słabe i trzeba końcówki wtrysków wymienic,no i wymieniłem ,zapłaciłem 1000zł i jest jeszcze gorzej ,bo teraz mnie maluch wyprzedzi,

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    tylko że końcówki wtryskiwacza odpowiada za rozpylenie dawki paliwa a nie za ciśnienie... a co "pomiarz" na to że samochód jeszcze słabszy?
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  6. #5
    pompiarz stwierdził że będzie coś z pompą,ale przecież on mi pali z dotyku, nawet jak były duże mrozy to nie było problemu z paleniem.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez eltomas102
    kolego miałem mierzone cisnienie u pompiarza,i stwierdził że mam za słabe i trzeba końcówki wtrysków wymienic,no i wymieniłem ,zapłaciłem 1000zł
    Cytat Zamieszczone przez eltomas102
    pompiarz stwierdził że będzie coś z pompą,
    jak domniemam to ten sam pompiarz
    w ramach nietrafionej diagnozy niech zaopiekuje się pompą
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Wtryski w naszych TDDI mają dwa rodzaje ciśnienia - wstępne i wtrysku - jeśli coś pomyliłem to mnie inni poprawią.
    Ale wiem że zwykły mechanik w swoim warsztaciku to jak nie ma specjalistycznego sprzętu to mało może stwierdzić.
    Ja wysłałem moje wtryski do regeneracji kompletnej i wyszło mnie to o 400zł więcej niż Ciebie.
    Znajdź w necie firmę Bosch Gladysek z Krakowa - tam jest opisane jak przebiega regeneracja.
    Do mnie dzwonili po diagnozie wtrysków i opisywali co trzeba zrobić i co wymienić na poszczególnych wtryskach.
    Już ponad rok nie miałem żadnych problemów z autkiem.
    Jesteś pewien za swojego mechanika ????
    Bo jak nie to szukaj konkretnego warsztatu - i pamiętaj że niekiedy warto wydać kilka setek więcej za dobrze i profesjonalnie wykonaną robotę.
    "Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Na cuda trzeba trochę poczekać"

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez KOKOT
    Wtryski w naszych TDDI mają dwa rodzaje ciśnienia - wstępne i wtrysku
    żebyś miał pewność

    ➧ Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza:
    - 1. stopień 22÷23 MPa
    - 2. stopień 41, 5÷43, 5 MPa
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  10. #9
    Witam poniwnie,byłem dzisiaj elektryka ipodłączył mi Mundka pod kompa i wyszło sporo poważnych błędów,a między innymi to takie jak,błąd przepływomierza,czujnik wału korbowego,jakiś błąd pompy wtruskowej [sterownik czy coś takiego]i jeszcze wiele inntch błędów których nie zapamiętałem.Po wykasowaniu błędów Mundek jakby ożył,ale i tak odzywa się metaliczny dzwięk jakby szklanki pukały,i ma wtedy mocniejszego kopa,puszczam gaz to silnik przcicha i nim wtedy szarpie w jedną i drugą stronę,i tak mam non stop,i jest to denerwujące.

    Dodano po 10 min.:

    Zapomniałem dodac że ostatnio jak odpaliłem samochód po dwóch godzinach gdy stał obroty po dodaniu gazu ,zaraz po odpaleniu rosły ,a gdy puściłem gaz same opadły ,że gasł. Gdy ruszyłem pare metrów było już dobrze .

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Jak pojeździsz trochę to znów wskocz na kompa i spisz błędy które znów wyskoczyły.
    Wtedy weź się za naprawę wg. błędów - jeśli znów wywali Ci błąd przepływki to na początek czyszczenie.
    Co do czujnika położenia wału - jeśli znów wyskoczy błąd to sprawdź połączenia, ale raczej będzie wymiana.
    Nie naprawiaj wszystkiego od razu, bo może się okazać że jak np. wymienisz czujnik wału i zrobisz reset to wszystko wróci do normy.
    No bo jeśli np. walnął ww czujnik i zaczął podawać złe dane na komputer, to z komputera zaczęły wychodzić inne dane na pozostałe podzespoły aby dostosować wszystko do optymalnej pracy silnika, a że parametry były nie te to błędy z innych podzespołów zapisywały się w pamięci
    No i teraz to możesz mieć tam niezłą kaszanę.
    Więc po kolei i reset (odłączyć akumulator na pół godziny)
    Mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo.
    "Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Na cuda trzeba trochę poczekać"

  12. #11
    wielki dzięki za pomoc,jak mi się coś poprawi to dam znać.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] mondeo TDDI MK3 2001r. 115km wtryski
    By galusxx in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 20:58
  2. No to się doigrałem ... wtryski/turbo w TDDI
    By Slavol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-08-2006, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów