+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar lukaszs
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Alfa GT '07 1,9JTD
    Od
    30 Dec 2009
    Mieszka w
    Górno

    [All]Podłączenie sterownika centralnego zamka

    Witam, w moim mondku mam centralny zamek ale tylko z kluczyka, nie było pilota. Chcę kupić takie cos:
    http://allegro.pl/item933440171_ster...auta_kier.html

    Ale nie wiem czy uda mi się to podłączyć bo nie wiem jak to zrobić. Kiedyś znalazłem temat jak to zrobić na forum ale teraz nie mogę znaleźć.
    I tu moja prośba do Was, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć (najlepiej łopatologicznie) jak to podłączyć?
    Cele, nie marzenia.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar rolnik23
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo mk1 1.8 + Zło
    Od
    10 Mar 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Podlaczenie tego sterownika to kwesita 4 przewodow tzn staly + , - , otwieranie , zamykanie jesli chcesz jeszcze kierunkowskazy to jeszcze jeden czy dwa , najlepiej podepnij sie pod wiazke z centralnego przy nogaach pasaozyta tam wychodzi wiazka z drzwi musisz znalesc 4 kable zolto/fioletowy , bialo/czarny to napewno jest otwieranie i zamykanie auta a + i - znajdziesz tez w tej wiazce ale nie pamietam kolorow
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/67179




    GG pisac jak cos zawsze Niewidoczny

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar lukaszs
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Alfa GT '07 1,9JTD
    Od
    30 Dec 2009
    Mieszka w
    Górno
    Czyli muszę rozebrać drzwi pasożyta i tam szukać tych przewodów?
    Cele, nie marzenia.

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Nie musisz rozbierać drzwi. Wiązka idzie pod wykładziną przy fotelu pasożyta. Jak podniesiesz ją to też warto zwrócić uwagę na połączenia lutowane przewodów centralnego. Lubią zgnić i wtedy zamek dostaje wariacji lub przestaje działać.

  6. #5
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu

    Re: [All]Podłączenie sterownika centralnego zamka

    Cytat Zamieszczone przez lukaszs
    I tu moja prośba do Was, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć (najlepiej łopatologicznie) jak to podłączyć?
    proszę bardzo, wyjmujesz schowek pasażera i widzisz centralkę, nie pamiętam dobrze ale to będzie wtyczka po prawej, szukasz kabli;
    biało-filetowy - otwieranie
    żółto-fioletowy - zamykanie
    masa pod jakąś śrubkę
    ACC+ z przekaźnika alarmu znajdującego się za centralką - takie białe wtyczki (poszukaj miernikiem stałego plusa)

    kierunki podłączałem do kierownicy (przewód żółto-czarny i żółto-pomarańczowy zdaje się przy przełączniku kierunków)

  7. #6
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    A mi wlasnie doszedl. Praktycznie to samo co zamowil " lukaszs " cena ta sama tyle ze z pilotami oddzielnie. Ale kurcze...wszedzie pisze ze razem ze sterownikiem dolaczaja szczegolowa instrukcje a jest jedynie sam schemat No ale koledzy tu juz cos troszke napisali wiec jutro zabieram sie za montowanie ale mam pytanie...gdzie umiescic ten sterownik? Tam za schowkiem pasazera...? bedzie tam miejsce zeby to sie zmiescilo...?
    Va faill... En'ca minne...

  8. #7
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    Cytat Zamieszczone przez magier76
    ale mam pytanie...gdzie umiescic ten sterownik? Tam za schowkiem pasazera...? bedzie tam miejsce zeby to sie zmiescilo...?
    spokojnie się zmieści, miejsca jest dość, a przy tym nic nie trzeba kombinować z kablami żeby na długość starczyły

  9. #8
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    no wlasnie ale tam sa chyba 4 krotsze i 6 dluzszych kabli. Jest cala spinka zeby podlaczyc to do sterownika ale dwa czerwone kable sa podlaczone to innej wtyczki o w sumie dziwnym ksztalcie ale to pewnie gdzies do centralki przy tym schownku pojdzie. Ehh zdaje mi sie ze glowa niezle bedzie bolec zeby to wszystko ogarnac i te kable od tego schowka bede musial przeciagnac do kolumny kierownicy zeby podlaczyc wyjscia na kierunkowskazy...?
    Va faill... En'ca minne...

  10. #9
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    Cytat Zamieszczone przez magier76
    i te kable od tego schowka bede musial przeciagnac do kolumny kierownicy zeby podlaczyc wyjscia na kierunkowskazy...?
    ja tak zrobiłem, bo było najprosciej, nie chciało mi sie grzebać we wiązkach żeby na koniec nic nie znaleść

  11. #10
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    I ktoredy te kable pusciles zeby nie bylo ich widac...? Musza przejsc kolo dzwigni zmiany biegow a tam nie ma chyba za bardzo gdzie tego schowac...
    Va faill... En'ca minne...

  12. #11
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    kabelki puściłem nad pokrętłami ogrzewania, i do kierownicy pod tymi osłonkami

  13. #12
    Zielony listek Awatar Smugg69
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Focus mk2 kombi 1.6 TDCi 90KM
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Też mam central z kluczyka i zastanawiałem się nad montażem pilota, warto np. taki http://allegro.pl/item1000217768_ste...us_mondeo.html czy ten za 55 zł jest taki sam? :P

    Dużo jest roboty z montażem takiej centralki i działa wszystko jak należy?

    I jeszcze jedno, centralny działa mi tylko jak jest ciepło...zimą nie ma szans.
    Czy może być to wina gnijących kabli pod fotelem, czy coś jest bardziej zrąbane i nie warto bawić się w dokładanie centralki?

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez charizmatic
    Cytat Zamieszczone przez magier76
    i te kable od tego schowka bede musial przeciagnac do kolumny kierownicy zeby podlaczyc wyjscia na kierunkowskazy...?
    ja tak zrobiłem, bo było najprosciej, nie chciało mi sie grzebać we wiązkach żeby na koniec nic nie znaleść
    w ten sposób musisz zdjąć obudowę kierownicy, a po co ? jeżeli kierunki są tu:



    to jest dzieło kol. waldezk-a, był kiedyś na forum
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  15. #14
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    jak ja robiłem to nie znalazłem takiego schematu, wszyscy montowali moduł obok firmowej centralki komfortu za schowkiem pasażera, a pozatym nie wiem czy chciałbym grzebać w tych wszystkich kablach od skrzynki bezpiecznikowej
    (nie jestem elektrykiem)

    Smugg69 - trochę droga ta centralka, gościu sporo przycina za logo forda naklejone na kluczyk, bo sama centralka to ten sam chiński towar sprzedawany za 50zł
    ja logo zrobiłem sobie laserem w pracy:


    /edit: pozatym nie polecam scyzoryków do forda, bo to straszny szajs te kluczyki, grot się łamie i efekty widać na zdjęciu

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    A czy jeżeli mam centralkę ze sterowaniem z pilota, alenie pracuje ona zbyt dobrze (pilot wogóle nie działa itd.) czy mogę też podłączyć pod to taki tani zestaw? Ja miałem w maździe montowaną centralkę za 55zł i spisywala się super.

  17. #16
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Możesz podłączyć dodatkową centralkę. Nie będziesz wtedy używał oryginalnego pilota, tylko sterował zamkiem "z zewnątrz". Ja mam sterownik centralnego bez pilota. Jak szukałem błędu w instalacji to go odpiąłem. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu centralny z kluczyka i tak pracował. Podstawowy układ centralnego nie wymaga żadnego sterownika. Reszta to dodatki, aby ułatwić (utrudnić) nam życie.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  18. #17
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    To gdzie w koncu podpinac ta centralke...? Pod kolumna kierownicy czy za schowkiem pasazera...? Tyle ze podpinajac w pierwszej mozliwosci centralke zostawisz tez pod kierownica...?
    Va faill... En'ca minne...

  19. #18
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    jak się czujesz na siłach to podłącz pod kierownicą, na pewno będzie wygodniej ze względu na kierunkowskazy, ale osobiście jako nie-elektryk bym sie nie babrał w tych wszystkich kabelkach od skrzynki bezpiecznikowej

  20. #19
    Witam. Mam pytanie w związku z centralnym. U mnie działa tylko z pilota. Rozbierałem schowek ale nie znalazłem tam żadnej centralki jest tylko kabel z 4 pinową białą kostką która nie jest do niczego podpięta.

  21. #20
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    może masz jakiegoś składaka i centralny na pilota został dołożony, bo jakoś nie mogę nić wymyślić dlaczego centralny z kluczyka nie działa normalnie (może coś sie rozłączyło przy głównym siłowniku, ale dlaczego pilotem wszystkie drzwi otwiera w takim razie?), bo najczęściej jest tak, że mamy w mondziakach centralny z kluczyka i dorabia się tylko centralkę na pilota

Podobne wątki

  1. [MkI] Montaż sterownika centralnego zamka
    By lukaszs in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 15:09
  2. [MkI] Zamiana sterownika Centralnego Zamka
    By zgubiony89 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 14:18
  3. [MkII] Wymiana sterownika centralnego zamka.
    By marek0c in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 23:04
  4. [MkI] Podłączenie sterownika centralnego zamka
    By Haurasc14nz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 12:27
  5. [MkI] podłączanie sterownika centralnego zamka ???
    By Thot in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów