+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    odlacz jescze raz na dluzej. odpal i niech chodzi tak dlugo, az sie unormuja obroty. pozniej standardowo. ja trzymam okolo 2min na 3tys. pozniej w droge z roznymi predkosciami. ostatnio znajomy mowil mi,ze jak byl u mechanika robil mu adaptacje to wlaczal jescze obciazenie dla silnika, np klima, swiatla itd nastepnym razem sprobuje tak zrobic u siebie.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    rustin
    Gość
    spróbuję jeszcze raz tylko że tak właśnie robiłem.Znowu tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rticle&sid=145 jest żeby na 1200 trzymać a nie 3tys

  4. #43
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    obciążyc silnik przy adaptacji trzeba, żeby poźniej przy włączeniu np klimy obroty nie spadały za nisko. Z drugiej strony komp i tak dostosowuj się dynamicznie.

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    U mnie jest tak po podlaczeniu aku:
    - odpalam, obroty faluja przez jakies 20sek pozniej stoja okolo 1200obr przez okolo 2 min
    - po okolo 2 min spadaja do 800obr i tak sobie pyrka jakies 3min
    - po 3 min pyrkania na ~ 800obr trzymam go na 3tys obr przez okolo 2-3min
    - potem ruszam w droge. najpierw rozne predkosci, potem na jakas pusta droge, zeby pogonic go troche.
    nie wiem jak u was ale u mnie na razie to sie sprawdzalo.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  6. #45
    rustin
    Gość
    Dalej to samo,wszystko jak odłaczyłem aku teraz doszło jeszcze coś takiego że po odpaleniu obroty spadają i się podnoszą a potem przez ok 2min chodzi jakby przerywał aż silnikiem rzuca.

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    to moim zdaniem krokowy powiedzial pa pa.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  8. #47
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak przy okazji jak by ktoś szukał to mam do sprzedania oryginalny zawór bocznikowy (krokowiec) za cenę 317 zł. Silniczek został kupiony w ASO ale okazał się niepotrzebny. Jest nowy nierozapkowany z gawrancją i FV z ASO.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  9. #48
    rustin
    Gość
    tylko że przed odłaczeniem aku było ok i tak jest tylko na zimnym potem nie,mówisz krokowiec?

  10. #49
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt
    Tak przy okazji jak by ktoś szukał to mam do sprzedania oryginalny zawór bocznikowy (krokowiec) za cenę 317 zł. Silniczek został kupiony w ASO ale okazał się niepotrzebny. Jest nowy nierozapkowany z gawrancją i FV z ASO.
    Daj info na giełdzie

    Może ktoś szuka...

  11. #50
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Dałem info..może ktoś będzie potrzebował a cena dobra bo kupiłem po dużych zniżkach.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    tylko na zimnym
    myslalem, ze moze caly czas tak masz to by swiadczylo wlasnie o problemach z krokowcem. Ja na zimnym rowniez mam lekkie falowania, ale od razu dodaje gazu trzymajac go przez sekunde na 1500obr i po tym jest ok. jak go odpale bez tego przygazowania, to skocza mi obroty do 1300 i spadna do 800 i tak z trzy razy wachniecia i sie uspokaja. osobiscie mi to nie przeszkadza. wazne, ze nie gasnie
    Jak znajde chwilke to biore sie za czyszczenie przepustnicy i krokowca.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  13. #52
    rustin
    Gość
    to ja mam prawie identycznie.krokowca i przepustnice czyściłem ze 4 tys km temu

  14. #53
    goldengate
    Gość
    Chciałem odświeżyć temat.
    Mam Mondeo 2006 rok z silnikiem Duratec HE 1.8 110KM.
    Auto stojąc na luzie ma obroty 750, nie falują nie gaśnie silnik ale troszkę się trzęsie autko - czuć to w kabinie.
    Po włączeniu klimatyzacji obroty wzrastają do niecałych 1000 i jest OK.
    Podczas toczenia się na luzie również obroty są stabilne około 1000.

    Lecz denerwuje mnie lekko te trzęsiawki bez klimy na postoju.

    Dzwoniłem do mojego mechanika i mówi że nie ma problemu od ręki mi może zwiększyć komputerem.

    Czy jest sens zwiększać, jeśli tak to na ile ??? Czy 750 to poprawna wartość ??

  15. #54
    Kursant Awatar thorxahest
    Opis
    mk3 2.0 b+g
    Od
    02 Aug 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Mam to samo. W moim przypadku bylo wsio ok, poki nie wyczyscilem przepustnicy. Po tym fakcie zaczely mi falowac obroty ok 700-750. Dodatkowo pojawilo sie bulgotanie w silniku. Nie pomogla wymiana krokowego. Dopiero inna przepustnica zaradzila. Podmieniona uzywana. Bulgotanie chyba nadal delikatnie slychac, ale trzeba sie naprawde wsluchac. Zauwazylem wlasnie, ze to chyba przez zbyt male obroty na jalowym. Gdyby mial z 850-900 byla by bajka, ale narazie jeszcze nie wiem jak je podniesc. U mnie po odpaleniu i kreceniu kierownica obroty wchodza na 1100,ale ponoc wszystkie fordy mundki tak maja :-)
    Ostatnio edytowane przez thorxahest ; 19-12-2013 o 03:29

  16. #55
    rustin
    Gość
    Masz śrubkę na przepustnicy jak chcesz bardzo podnieść obroty.

  17. #56
    Kursant Awatar thorxahest
    Opis
    mk3 2.0 b+g
    Od
    02 Aug 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Panowie, chyba rozwiązałem problem falowania obrotów na jałowym, przynajmniej w moim aucie Tak naprawde nie wiem dokładnie co pomogło, bo byłem u gazownika, który wgrał nową mapę gazową, ale falowanie było też na benzynie.

    Po prawej stronie silnika za zaworem EGR, jest "Gruszka" która steruje "kremową dzwigienką", chyba od klapek - związane jest to z podciśnieniem jak zrozumiałęm od mechanika. U mnie ciagle spadała, w zasadzie cały czas kapturek z tej dzwigienki był zdjęty, (myślałem, że klapki są wymontowane) założyłem go, przywiązałem drucikiem by nie spadał, i narazie jeżdzę - tak polecił gazownik, że pomoże na falowanie, bo klapki są i działają. Przestał silnik falować na jałowym. Pobulgotuje w silniku nadal, ale wreszcie te obroty się uspokoiły. Na światłach ładnie trzyma ok 850 rpm czy zimny, czy ciepły. Powodzenia!

    Przepraszam, za nieprofesjonalny język

  18. #57
    rustin
    Gość
    To teraz zainteresuj się urywającymi klapkami wpadającymi do silnika. Jeżeli ich stan jest ok , to zostaw. Jak nie to lepiej wywal , albo wymień na nowe.

  19. #58
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    12 Jun 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Z tego co tu czytam wynika że wymianą silnika krokowego należy dokonywać na odłączonym akumulatorze i po zakończeniu wymiany wykonać słynną adaptacje przepustnicy. Czy nie da się go wymienić bez odłączania akumulatora. Pytam bo nie jestem znawcą tematu.

  20. #59
    Zielony listek
    Model
    MKIII, MKIV
    Silnik
    2.0 PB, 2.0 TDCI
    Od
    06 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez goldengate Zobacz posta
    Chciałem odświeżyć temat.
    Mam Mondeo 2006 rok z silnikiem Duratec HE 1.8 110KM.
    Auto stojąc na luzie ma obroty 750, nie falują nie gaśnie silnik ale troszkę się trzęsie autko - czuć to w kabinie.
    Po włączeniu klimatyzacji obroty wzrastają do niecałych 1000 i jest OK.
    Podczas toczenia się na luzie również obroty są stabilne około 1000.

    Lecz denerwuje mnie lekko te trzęsiawki bez klimy na postoju.

    Dzwoniłem do mojego mechanika i mówi że nie ma problemu od ręki mi może zwiększyć komputerem.

    Czy jest sens zwiększać, jeśli tak to na ile ??? Czy 750 to poprawna wartość ??
    Mam identycznie to samo, obroty nie falują ale moim zdanie są zbyt niskie bo pomiędzy 700-750 i czuć lekkie drgania.
    Jak zwiększyć na ok 800-850?
    Ostatnio edytowane przez kk ; 17-12-2017 o 12:37

  21. #60
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MK III 2004r
    Silnik
    1.8 125KM LPG
    Od
    19 Feb 2014
    Mieszka w
    Żory
    Pozwolę sobie podczepić się pod temat . Mam taki problem

    Okres aktualny ( zimowy ) Auto zapala bez problemu auto utrzymuje obroty na jałowym nie falują . Ruszam w drogę do pracy po 2-3 km gdy już wyjeżdżam na długa prosta gdy auto się toczy wciskam sprzęgło i widzę jak falują obroty miedzy 500-750 . po przejechaniu kolejnych 5-7km powiedzmy moment nagrzania się w pełni wciskam przy toczeniu się sprzęgło auto utrzymuje 950 obrotów i nic nie faluje . Co może być przyczyną . Dodam jeszcze ,że w przeciągu ostatniego miesiąca zdarzyło się 3 razy własnie w momencie nagrzewania gdy dojechałem do ronda w momencie wciśnięcia hamulca i sprzęgła auto spadło na niskie obroty 500 km i zapaliła się na chwile kontrolka (akumulator ) . Nakierujcie mnie od czego zacząć ? czyżby padał silniczek krokowy ?

Podobne wątki

  1. [Duratec]Wolne obroty - jakie są właściwe?
    By ext in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 14:41
  2. [Duratec]silnik kichnął i stracił moc, falują wolne obroty
    By owczasty in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 21:12
  3. [Duratec]mk3 falujące wolne obroty 2.0 z 2001r
    By gefraiter in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 18:16
  4. [Duratec]Wolne obroty...
    By kewals in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 20:50
  5. [Duratec]Wolne obroty po odpaleniu.
    By spth in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów