+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 184
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    ostawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
    Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością
    Ale w jaki sposob, bo nie ogarniam

    Co do GPS, to na urzadzenie (odbiornik) niczego do satelity nie wysyla a jedynie odbiera dane. Gdyby mial cos wysylac na orbite musialby miec talerz wielkosci samochodu Stad opoznienie jego jest tylko programowe.
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Zielony listek Awatar tomik
    Imię
    Tomek
    Opis
    mk II 97' z kuchenką na pokładzie
    Od
    26 Jun 2009
    Mieszka w
    Czarnków/Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez MARIOKD
    Cytat Zamieszczone przez tomik
    2,8%
    jakie liczyłeś ? bo mi wyszło mniej
    zimówki 195/60/R15, lato 205/55/R16........i wychodzi różnica 2,8%

  4. #43
    Dzieki za pomoc z waszej strony

  5. #44
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez KLUSEK
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    ostawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
    Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością
    Ale w jaki sposob, bo nie ogarniam
    W bardzo prosty.

    Skoro mamy 3 identyczne auta i wszystkie będą jechały na tym samym biegu z prędkościa obrotową silnika np. 3tys obr/min, to wszystkie będą przecież kreciły swoimi kołami z taka samą prędkością.
    Czyli prędkość obrotowa kół we wszystkich 3-ech samochodach będzie identyczna.
    Co z kolei oznacza że wskazania licznika będa identyczne!
    Ale problem tkwi w tym, ze w każdym z 3-ech samochodów inny jest obwód koła, a w związku z tym inna pokonywana w trakcie każdego obrotu koła droga, co przekłada się na inną rzeczywistą drogę pokonaną w jednostce czasu - czyli jednym słowem inną prędkość rzeczywistą.
    Kwatery na lato w Gdansku

  6. #45
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Był fokus, mondea, a jest BMW X4
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Hiszpania-Langreo
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    Cytat Zamieszczone przez donpedro
    Wg.mnie GPS nie jest zbyt wiarygodny ze wzgledu na opoznienie sygnalu jaki wysyla nadajnik GPS do satelity i z powrotem.Natomiast oryginallny rozmiar opon z jakimi samochod wyszedl z fabryki musi pokazywac na predkosciomierzu w 100% dokladna predkosc bo tego wymaga homologacja i zmieniajac wielkosc felg z uwzglednieniem przelicznika powinien predkosciomierz pokazywac predkosc z bardzo duza dokladnoscia.
    Sorki, ale bzdura.

    1. GPS to sposób na najdokładniejszy pomiar predkosci rzeczywistej (w pełni porównywalny z radarem policyjnym).

    2. Homologacja samochodu co do licznika mówi tylko i wyłącznie o tym, że licznik nie ma prawa zaniżać danych - czyli nie może zaistnieć sytuacja gdy na liczniku masz np 100km/h a policyjny radar pokaże np 105km/h.

    3. Dodatkowo weź sobie nawet taką sytuację, że po przejechaniu 30tys km na komplecie opon, bieżnik "schudł" w tym czasie o minimum 5-6mm - czyli na obwodzie opony robi sie już różnica kilku centymetrów, czyli licznik pokazując cały czas taką samą ilość obrotów koła, "zmierzy" większą ilość przejechanej drogi niż rzeczywista - na każde 100 obrotów koła ta różnica będzie wynosiła kilka metrów - co przeniesie się na błedne wskazania zarówno przebiegu jak i prędkości.

    4. Każde auto wychodzi z fabryki z identycznie wyskalowanym licznikiem, ale ma w opcji kilka homologowanych rozmiarów kół - np. Mondeo MkIV ma rozrzut od 16-tek do 20-tek i poszczególne rozmiary nie sa idealnymi zamiennikami (zreszta tych "idealnych" praktycznie nie ma ) i rozrzut pomiędzy kołem z najwiekszym a najmniejszym obwodem jest wielkości kilku procent, więc samo to powoduje, że są kilkuprocentowe odchylenia w prędkościach pokazywanych na liczniku w stosunku do tej rzeczywistej.

    5. Postawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
    Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością
    No dobra nie bede sie kłócił.Ale w takim razie jak wytlumaczysz fakt ze jadac obecnym MKIV (samochod nowy)100 km/h GPS pokazuje ~95km a w poprzednim MKIII gdy mial ~150kkm przelatane(teoretycznie w jakims stopniu zużyty predkosciomierz)tez ta róznica byla taka sama.A dlaczego wierze bardziej predkosciomierzowi jak GPS-owi,poniewaz mialem zdarzenie tego typu:jadac pewnego razu z predkoscia maksymalna dopuszczona znakami i zwyczajem hiszpanskim + 10% czyli powiedzmy(bo teraz nie pamietam dokladnie predkosci) dopuszczalne 100 +10 daje 110km/h(ja zawsze odejmuje grubosc wskazowki dla pewnosci)jechalem w sznukru za innymi samochodami lewym pasem i widzialem w lusterku wstecznym jak jedacemu z tylu troche sie spieszylo,wiec przy nadarzajacej sie okazji zjechalem na prawy pas i samochod za mna tez a on to byl trzeci samochod za mna dostal wolna droge i zaczal powoli wyprzedzac(moglo to byc max 5km szybciej).W pewnym momencie samochod za mna wrzucil kierunkowskaz i do wyprzedzania i jadzie za tym pierwszym ktory mnie wyprzedzil.Moje szczescie to byl tajniak.Nie wiedzialem o tym ze mnie namierzal.Ale ze miescilem sie w granicach dopuszczalnej przez policje tolerancji wzieli na cel tamtego.Wystawili koguta i dawaj go zatrzymali a nie mnie.Wysuwam wiec wniosek ze moj predkosciomierz dobrze pokazuje predkosc.Na potwierdzenie tej teorii dodam ze ta tolerancja 10% w gore jeszcze obowiazuje ale nie wiadomo jak dlugo bo chca zrobic tolerancje 0%.Co wtedy z blednymi wskazaniami predkosciomierza?Pzdr.

  7. #46
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    DonPedro - jeśli masz fabryczny rozmiar opon, to nie ma szansy na przekłamanie licznika w drugą stronę - to co napisałem wcześniej - zgodnie z homologacją licznik musi pokazywać prędkość nie mniejszą niż rzeczywista, czyli nie ma prawa pokazać 100km/h jeśli jedziesz 105km/h.

    Generalnie wszyscy producenci stosuja "unik" celowego delikatnego przekłamania, tak aby żaden złapany przez radar kierowca nie wystapił u nich o odszkodowanie, bo jechał zgodnie z przepisami, a tu mu "błysneło" że przekroczył np. o 2km/h

    W Szwecji nie ma "marginesu" - w pracy u mojej zony, jednej babeczce przyszedł mandacik z fotką za przekroczenie o 3km/h (było do 70-ciu)

    BTW - prędkościomierze się nie zuzywają (no może tam gdzie jeszcze na linkę są )
    Kwatery na lato w Gdansku

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Był fokus, mondea, a jest BMW X4
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Hiszpania-Langreo
    Czyli ktora predkosc jest prawdziwa 100km/h wg.predkosciomierza czy 95 km/h wg.GPS-a?

  9. #48
    Moim zdaniem wg prędkosci GPS ; P

  10. #49
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    No oczywiście, że wg GPSa.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  11. #50
    Zielony listek
    Opis
    Zombi i 136 Ognistych Koni
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    http://moto.allegro.pl/item950548639...zja_bytom.html

    Będą ocierać? 225? hmmm? znalazłem 45 bo te 40 mogły by być już zbyt hardcore

  12. #51
    Moim zdaniem jak do mk1 za szerokie ;] 205 albo 215 by było ok... A najlepiej jak bys kupił 215/45/17 et od 35 do 45. Bo inne beda obcierac.

  13. #52
    to chyba założę sobie 16" ewentualnie 17" -3cmm

  14. #53
    Do 16' opona 50/55 bo na nizszym profilu bedzie odchłan do nadkola . i wtedy sprezyny -40.

  15. #54
    Niedzielny kierowca Awatar Gruuby
    Opis
    mk2
    Od
    24 Nov 2009
    Mieszka w
    Andrychów
    jak 17'' i to z profilem 40 to -30 jest mało wiem coś o tym.

  16. #55
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez maalibu696
    Będą ocierać? 225? hmmm? znalazłem 45 bo te 40 mogły by być już zbyt hardcore
    jeździłem na 225/45R17, ale nie pamiętam parametrów felgi

    Dlaczego uważasz że na 45 większy hardcore? Ja uważam, że na 40, bo cieńsza opona i będzie odrobinę twardziej.

    Cytat Zamieszczone przez kuba181992
    Do 16' opona 50/55
    Cytat Zamieszczone przez spawnqws
    jak 17'' i to z profilem 40
    przypominam, że profil to ZMIENNA a nie stała i dobiera się go do rozmiaru fabrycznego biorąc pod uwagę szerokość opony, którą chcemy założyć inną niż standardowa.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  17. #56
    Niedzielny kierowca Awatar Gruuby
    Opis
    mk2
    Od
    24 Nov 2009
    Mieszka w
    Andrychów
    chciałem tylko podpowiedzieć że 17'' 215/40 z zawiechą -30 nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie wygląda to zbyt dobrze.

  18. #57
    Zielony listek
    Opis
    Zombi i 136 Ognistych Koni
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Z tego co widzę zamontowanie 40/45 215/225 jest jednoznaczne z perfekcyjnym asfaltem no chyba jednak w ramach zdrowego rozsądku 205 wystarczą

  19. #58
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez maalibu696
    rozsądku 205 wystarczą
    205/50R17 i też jest w porządku.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  20. #59
    krzysiek1987
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez spawnqws
    chciałem tylko podpowiedzieć że 17'' 215/40 z zawiechą -30 nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie wygląda to zbyt dobrze.
    Az tak zle nie wyglada, mam takie zalozone na moim autku, ale osobiscie polecilbym 215/45
    dziury nie beda takie straszne jak na 215/40 no i nie bedzie tyle miejsca miedzy nadkolem a opona,
    pozdrawiam

    a co do felg to mysle ze 7,5 x17 et 35 mozesz spokojnie wlozyc tylko nie przesadzaj z profilem oponki. 215/45 bylo by rewelacja lub 205/50 tak jak koledzy powyzej doradzali


    tutaj jest lepszy kalkulator do zamiennikow:
    http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

  21. #60
    Mistrz pobocza Awatar Tuner.Pl
    Imię
    Arczi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    18 Apr 2006
    Mieszka w
    Tychy,Bielsko-Biała
    ja mam 215/35/18 i przy mojej dosc duzej glebie tyl mi chaczy jak mam 1 osobe.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jakie koła do MK3 2,0TDDI
    By wsciekly in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 16:12
  2. [MkI] Jakie największe alufelkgi mozna załozyć do mondka
    By szymii18 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 00:20
  3. [MkII] Łożysko koła przedniego tanie i dobre! Jakie?
    By koczis in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 22:15
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-07-2007, 23:22
  5. Jakie łożysko do tylnego koła
    By bakarys in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2005, 06:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów