+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 170
  1. #21
    qmam24
    Gość
    Witam,
    Pierścień kierownicy jest symetwyczny. A tutaj jak kolega napisał jest poprostu zużyty. Wiem, bo czyściłem turbinkę w zeszłym tygodniu i o ile część mechaniczna jest ok, mam problem ze sterownikiem.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii?
    Kondensator wygląda na spalony, mogę podesłać zdjęcia.
    Dziękuję za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #22
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez qmam24 Zobacz posta
    ... Pierścień kierownicy jest symetwyczny. A tutaj jak kolega napisał jest poprostu zużyty. ...
    Pierścień kierownicy nie jest symetryczny pomimo, że tak wygląda. Ja założyłem go odwrotnie i przez to sterownik nie mógł dociągnąć sztangi turbiny do końca.

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    a jak sprawdzić czy jest w włożony tak jak należy ? i czy jeśli jest źle założony to czy idzie jest jakiś tego widoczny objaw ?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  5. #24
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Sposób włożenia pierścienia można zobaczyć po wyszlifowanych miejscach styku z rolkami. Jeżeli turbina jest złożona to efekt nieprawidłowości 'oznajmi, elektroniczny moduł sterowania turbiną - u mnie po wyłączeniu silnika słychać było wysíłek (piski) silniczka sterownika turbo - 3-krotne próby dociągnięcia sztangi do położenia spoczynkowego.

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    ok ok ale czy ta sama zasada będzie przy TDDI ? bo mam zmienną i po złożeniu turbiny sprawdzałem czy sztanga chodzi, (i dodam że to już drugi raz jak czyściłem) jednak poi czyszczeniu pojawił się dodatkowy dźwięk po przekroczeniu 2000 obrotów coś jakby syczenie połączone z szuraniem :/
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  7. #26
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Myślę, że w TDDi może być tak samo, ale to tylko moje przypuszczenia - niech się wypowiedzą Ci co w takich turbinach 'dłubali,. Co do syczenia to sprawdź wszystkie gumowe rury od turbiny do EGR'a, może gdzieś jest nieszczelność.

  8. #27
    Pieszy
    Opis
    mk III 06 2.0Tdci
    Od
    24 Sep 2010
    Mieszka w
    brumi
    witam Panowie , mam problem ... turbina ma problem wlasciwie, po czyszczeniu i zlozeniu wszystko chodzilo super, przejechalem si e zrobilem pare km i bylo oki tzn. lepiej niz przed robota, ale po ostygnieciu silnika podlaczam kompa zeby skasowac bledy a tu.. po odpaleniu wyskakuje sprezynka od razu no i co zdejmuje wodzik od sterownika do kierownicy i zauwazylem ze naprezony jest jak .. niepowiem co, naciska strasznie na kierownice no i po zgaszeniu auta cofa sie(albo jak kto woli idzie w strone szyby) tak bardzo wodzik sterownika ze, boje sie zeby czegos nie uszkodzil sobie w srodku. poraddzci eco robic, co zrobilem zle, co moze byc przyczyna? czy przy uruchomionym silniku i poruszaniu samej kierownicy mechanicznie reka cos powinienem slyszec, szczegolny odglos turbiny, wycie czy cos, bo u mnie cisza nic a nic. pomocy;/


    spoko, all sorted
    Ostatnio edytowane przez nikctom ; 30-06-2011 o 23:27

  9. #28
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI 130KM
    Od
    19 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Dziękuję za instrukcję. Zrobione. Wyleczyło moje P132B.
    Jeżeli chodzi o stronę pierścienia, z jednej strony, którą przylega to łopatek, ma nabity jakiś napis (już nie pamiętam co), a z drugiej nie ma nic.

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    podobno sa problemy z pobieraniem plikow z instrukcja. zatem od teraz pliki dostepne sa rowniez na moim domowym serwerze ftp...

    host: tari$.hopto$.org$
    login: mkp$
    pass: mk3$tdci

    znaki $ nalezy usunac, zeby sie zalogowac. nie wiem czy niezalogowane boty maja dostep do tej strony ale wole jawnie w sieci nie zostawiac hasla do ftp.
    moze istnieje opcja zeby tekst byl widoczny tylko dla zalogowanych ale nie wiem jak to zrobic

    przypominam, ze w razie problemow gg 4977835
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  11. #30
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.o TDCi 06'
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Jak co mam skopiowane na kompie całą instrukcję ,którą zrobił Tari więc jak ktoś potrzebuję mogę wysłać na maila.

  12. #31
    Kursant
    Opis
    MkIII TDCi 2003
    Od
    08 Jul 2009
    Mieszka w
    xxx
    Moze mi ktos powiedziec jak wyjac ta czesc z wirnikiem nie moge go wogole ruszyc nie chce wyjsc i przez to nie moge dostac sie do lopatek siedze i sie mecze z tym

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    no musisz jakimś specyfikiem oblać co by odpuściło, pewnie się wżarło
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  14. #33
    Kursant
    Opis
    MkIII TDCi 2003
    Od
    08 Jul 2009
    Mieszka w
    xxx
    czy zmywacz do hamulcow moze byc ktory nie zawiera acetonu? juz cala puszka wd 40 poszla i dalej trzyma

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    no to mus czym to odbić, użyj młotka

    a co do WD 40 nim ponownie odpalisz silnik miej pewność ze odparowało bo może dość do samozapłonu i wtedy przekręcisz turbinę
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  16. #35
    Kursant
    Opis
    MkIII TDCi 2003
    Od
    08 Jul 2009
    Mieszka w
    xxx
    ok dziki za podpowiedz tylko ostatnie pytanie czy pierscien od lopatek tam gdzie jest pusty otwor ma byc na rowni wzgledem tej dziurki na lopatkach

  17. #36
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 TDDI
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Kraków-Nowa huta
    Brawo,Brawo,brawo choć ja mam z geometrią stałą.

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Cytat Zamieszczone przez lisek1 Zobacz posta
    ok dziki za podpowiedz tylko ostatnie pytanie czy pierscien od lopatek tam gdzie jest pusty otwor ma byc na rowni wzgledem tej dziurki na lopatkach
    nie wiem o co chodzi

    zerknij no na fotki z manuala
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  19. #38
    Kursant
    Opis
    MkIII TDCi 2003
    Od
    08 Jul 2009
    Mieszka w
    xxx
    juz zlozona u mnie troche to inaczej wygladalo niz na fotkach tzn pierscien musial byc na rowno z ta dziurka dopiero dalo sie zlozyc

  20. #39
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 CDTi 130KM
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Question Podejście do tematu :)

    Witam Kolegów i Koleżanki

    Zamierzam się zabrać za czyszczenie. Mechanik ze meni jak z koziej d.. trąbka tak więc mam prośbę o napisanie mi osób które ostatnio to robiły czego potrzebuje do dobrania się do łopatek (czy były problemy z odkręceniem jakiś elementów - zapieczone śruby itp) i czym czyściliście wnętrzności:
    Jakie klucze
    Jakie środki czyszczące
    Ile czasu wam to zajęło

    Pozdrawiam Marcin

  21. #40
    Kursant
    Opis
    MkIII TDCi 2003
    Od
    08 Jul 2009
    Mieszka w
    xxx
    kolego flita ja robilem w sobote od godziny jakiejs 13-14 i skonczylem kolo 20, a ze zle zlozylem kierownice to w niedziele powtorka ale juz w 3 godzinach sie zmiescilem.
    Co do kluczy to tak musisz miec oczkowe 8,10,13 i torx chyba nr 27 ale nie jetem pewien, oraz najlepiej grzechotke z przedluzka i takimi samymi nakladkami, co do problemow to najwiecej sprawilo mi sciagniecie czesci aluminiowej wirnika od lopatek ( czesci goracej) kolega tari poradzil mlotek i walic z wyczuciem i samo zejdzie bedzie problem napewno i ciezko sciagnac ale da rade. do czyszczenia ja uzylem tylko papierow 2000 i 2500 i sprawdz przed sciagnieciem jak u ciebie sa ustawione lopatki razem z pierscieniem bo bedziesz znowu rozbieral jak zle zlozysz najlepeij foto po rozebraniu sobie zrob. Chyba to bedzie na tyle.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez lisek1 ; 24-04-2012 o 00:14

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mondeo 2.0 Problem ze zdjeciem geometri zmiennej ??
    By roney in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 13:34
  2. [TDCi MKIII] łopatki zmiennej geometrii
    By rafikmondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:37
  3. [MkIII] parametry geometrii
    By adamson in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 21:22
  4. układ zmiennej geometrii dolotu w v6 mały problem
    By kuba976 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2007, 21:09
  5. Moduł zmiennej geometrii dolotu w V6
    By Truszek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-03-2006, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów