+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 3456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 170
  1. #121
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Trochę mi tu zasmiecacie temat ja noszę turbiny bez zmiennej geometrii a tym bardziej bez kolektora. Akurat w Mondkach nie tworzy to problemów. Już 5 turbin tak zrobiłem. Trzeba złożyć tak jak była i już Nowe części do regeneracji są trochę słabsze jednak przy dbaniu o turbine nie skraca to raczej żywotności. Co do gwarancji to ja dostaje. Dobry turbiniarz jak turbina się rozleci to rozbiera i zna przyczynę. Ja robiłem tylko jedna turbine która umarla- zepsuty egr zapchal kata. Turbina stanęła Resztę profilaktycznie/ żeby było cicho i idealnie warto mieć warsztat koło siebie i się dogadać najpierw
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez szymonch85 Zobacz posta
    Strona zimna (muszla ssąca) nie jest na sztywno ustalona względem rdzenia, masz 4 śruby na kluczyk 8 i pokręcając całością ustawia się skrajne położenia.
    Szymonch85,
    chyba nie myślisz o turbinie w Mondeo Mk3 TDCi, bo akurat w niej nie ma możliwości regulacji, o której napisałeś powyżej.

  4. #123
    Zielony listek
    Opis
    Juz nie ford
    Od
    07 Jul 2009
    Mieszka w
    Świdnik k/Lublina
    Cytat Zamieszczone przez jamesbond Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez szymonch85 Zobacz posta
    Strona zimna (muszla ssąca) nie jest na sztywno ustalona względem rdzenia, masz 4 śruby na kluczyk 8 i pokręcając całością ustawia się skrajne położenia.
    Szymonch85,
    chyba nie myślisz o turbinie w Mondeo Mk3 TDCi, bo akurat w niej nie ma możliwości regulacji, o której napisałeś powyżej.
    To zależy jaki silniki, moc, jaka turbina. Jest jedna z gruchą ciśnieniową która to na sztywne połączenie z klapką upustu spalin, ale też jest zamontowana na muszli ssącej i nawet nieznaczne przekręcenie jej będzie skutkować otwarciem klapki przy innym-większym ciśnieniu co może z kolei skutkować przeładowaniem. Inne turbiny mają tak jak piszę, chyba że jest jakaś której nie kojarzę.
    Pozdrawiam

  5. #124
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez szymonch85 Zobacz posta
    To zależy jaki silniki, moc, jaka turbina. Jest jedna z gruchą ciśnieniową która to na sztywne połączenie z klapką upustu spalin, ale też jest zamontowana na muszli ssącej i nawet nieznaczne przekręcenie jej będzie skutkować otwarciem klapki przy innym-większym ciśnieniu co może z kolei skutkować przeładowaniem. Inne turbiny mają tak jak piszę, chyba że jest jakaś której nie kojarzę.
    Pozdrawiam
    Może prościej:
    Turbina "stała" sterowana podciśnieniowo zaworem upustowym- nie ma różnicy we wzajemnym położeniu części zimnej z ciepłą.
    Można ją spokojnie zdemontować z kolektora i po regeneracji zamontować.(chociaż pozostaje ryzyko nieprawidłowości w działaniu zaworu upustowego - przy regeneracji ten też jest sprawdzany i regulowany)

    Turbina ze zmienną geo - można ją zdemontować z kolektora ale tylko do czyszczenia kierownicy spalin i nie rozłączać części zimnej,a jeżeli już - dokładnie zaznaczyć wzajemne położenie.
    Siłownik podciśnieniowy mocowany jest do części zimnej i jeżeli zmieni się wzajemne położenie - zmieni się zakres działania siłownika tzn. kierownica będzie działała od 0-3/4 zakresu albo 1/4-1 a powinna 0-1....

    W zmiennej ze sterownikiem elektronicznym jeszcze inna bajka.

    Tak że jeżeli już decydujemy się na regenerację - oddajemy całość z kolektorem bo te turbiny stanowią z nim integralną całość.

    Mam rację?
    Cytat Zamieszczone przez Tari Zobacz posta
    Trochę mi tu zasmiecacie temat ja noszę turbiny bez zmiennej geometrii a tym bardziej bez kolektora. Akurat w Mondkach nie tworzy to problemów. Już 5 turbin tak zrobiłem. Trzeba złożyć tak jak była i już
    A ja swoją "zregenerowałem" papierem ściernym przecierając zatartą oś i też działa........ale nie polecam tego innym bo to "kowalstwo" tak że sorki ale Szymon ma rację.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #125
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    przy elektronikach nie trzeba. Jak się źle złoży to sprezynke wywali od razu sterownk. Co do podcisnieniowych to być może warto kalibrowac kalibrowac. Jest to osobna historia od regenracji i jeśli będzie źle Chodził to zawsze można się pomeczyc i wytargac całość wtedy
    Ostatnio edytowane przez Tari ; 04-12-2015 o 00:25
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  7. #126
    Zielony listek
    Opis
    Juz nie ford
    Od
    07 Jul 2009
    Mieszka w
    Świdnik k/Lublina
    Cytat Zamieszczone przez Tari Zobacz posta
    przy elektronikach nie trzeba. Jak się źle złoży to sprezynke wywali od razu sterownk.
    Trzeba, trzeba. Wytrwali błąd, owszem ale i pali silnik sterownika.

  8. #127
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Tari Zobacz posta
    Co do podcisnieniowych to być może warto kalibrowac kalibrowac. Jest to osobna historia od regenracji i jeśli będzie źle Chodził to zawsze można się pomeczyc
    Możesz wyjaśnić różnicę kalibrowanie - regulacja?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #128
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Kalibracja to po prostu profesjonalne słowo na regulację

    A co di sterownika to żaden silnik się nie pali bo sterownik się wyłącza po wywaleniu sprezynki. Dokładnie tak samo jak w przypadku zawalonej zmiennej geometrii o czym traktuje ten temat. Do następnego odpalenia. W przypadku elektronika trudno się pomylić. Ciegno ma wejść lekko i wtedy będzie chodzić. Zresztą każdy kto to robi na żywo i ma trochę rozsądku to zribi dobrze
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  10. #129
    Zielony listek
    Opis
    Juz nie ford
    Od
    07 Jul 2009
    Mieszka w
    Świdnik k/Lublina
    Tylko że cięgno na elektronice ma dwa skrajne położenia i tutaj mają wpływ milimetry w ustawieniu. Nie będę się z Tobą Tari kłócił, Ty wiesz swoje ja wiem swoje, Ty zrobiłeś 5 turbin ja zrobiłem ich tysiące.
    Pozdrawiam

  11. #130
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez szymonch85 Zobacz posta
    Tylko że cięgno na elektronice ma dwa skrajne położenia i tutaj mają wpływ milimetry w ustawieniu.
    Hmm......a między skrajnymi położeniami ile jest?......15mm?......
    Chyba dziesiątki mm robią różnicę (?)

    Podzielam zdanie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #131
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Tu się nie ma co klocic. Po prostu mówisz chyba o czyms innym. To jest mój temat w którym wypowiadam się na temat zmiennej geometrii w mondeo mk3 tdci ze sterownikiem elektronicznym czyli po drugim lifcie. Raczej nie zrobiles takich tysiące. Ten konkretny sterownik staje w pozycji skrajnej(nie pamiętam czy min czy max) a po odpaleniu leci na druga skrajna i tak sobie stoi dopóki nie jest potrzebny. Jeśli się wsadzi cięgno ciasno to zaraz przy odpaleniu wywali p132b- będzie sprezynka. Może ja zrobiłem ich tylko 5 ale rozebrałem wszystko lacznie ze sterownikiem i badalem działanie na zywym organizmie czym Ty się raczej nie możesz pochwalić a co udowadniasz teza ze się pali silnik. W tym sterowniku z tego co wiem zużywa się slimak - eksploatacyjnie co może powodować ze cięgno nie będzie dokładnie tam gdzie sobie zaplanowal sterownik i to tez wychwyca sterownik walac bledy.
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  13. #132
    Zielony listek
    Opis
    Juz nie ford
    Od
    07 Jul 2009
    Mieszka w
    Świdnik k/Lublina
    Fakt, takich turbin nie zrobiłem tysiące (chodziło mi o ogół) ale kilkaset przerzuciłem.

    Cytat Zamieszczone przez Tari Zobacz posta
    Jeśli się wsadzi cięgno ciasno to zaraz przy odpaleniu wywali p132b- będzie sprezynka.
    Uwierz albo nie ale luz cięgna w obu skrajnych położeniach jest gwarantem poprawnego ustawienia zmiennej geometrii

    Cytat Zamieszczone przez Tari Zobacz posta
    badalem działanie na zywym organizmie czym Ty się raczej nie możesz pochwalić
    Możesz się pochwalić wymianą tych wyrabiających się ślimaków? Czy silniczki czy ślimaki wymieniam w 5 minut, a te pierwsze się palą jak sterownik ma za duże obciążenie. Będziesz kiedyś miał zajechaną turbinę to po prostu powąchaj silniczek sterownika, mamy swój sposób na diagnostykę sprawności sterowników/silniczków. Siedzę w temacie 5 lat. Jak udało Ci się ustawić w "chałupie" i turbina działa poprawnie to gratuluję oby chodziła jak najdłużej, na pewno zaoszczędziłeś. Ja podkreślam tylko, że jest to bardzo trudne bez specjalistycznych maszyn i urządzeń, aczkolwiek nie niemożliwe.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez szymonch85 ; 07-12-2015 o 23:15

  14. #133
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Ostatnio zapomniałem ustawić tego przy zdjętej i krecilem zimna czescia już po zalozeniu. Chodzi bez problemu. Może ten sterownik po prostu wybacza bledy rzedu 0,5mm.
    Jakich objawów niepożądanych można by się spodziewać przesuwając 0,5mm w jedna lub druga tak żeby bledu nie wyrzucalo?
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  15. #134
    Zielony listek
    Opis
    Juz nie ford
    Od
    07 Jul 2009
    Mieszka w
    Świdnik k/Lublina
    Cytat Zamieszczone przez Tari Zobacz posta
    Jakich objawów niepożądanych można by się spodziewać przesuwając 0,5mm w jedna lub druga tak żeby bledu nie wyrzucalo?
    Przeładowanie, niedoładowanie ale wtedy też błędy powinno wywalać, ogólnie fura nie jedzie jak powinna.
    Ostatnio edytowane przez szymonch85 ; 09-12-2015 o 14:38

  16. #135
    Kursant Awatar TurboBocian
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    09 Jun 2014
    Mieszka w
    Lubań
    Problem tkwi w przekładni ślimakowej, która się wyciera. I może nie być to widoczne gołym okiem, ale podczas pracy zużyty ślimak utrudnia prace sterownika w swoim zakresie, co za tym idzie przeciąża silniczek. Uszkodzenie silniczka w sterowniku można zdiagnozować włączając zapłon ( sterownik wtedy wykonuje "test" zakresu pracy i widać że wprawia w ruch sztangę od zmiennej geometrii) . Zużytą przekładnie ślimakową można zdiagnozować podłączają sterownik pod tester, np. VNTT-PRO i mierząc opór jaki ma silniczek pracując z zamontowaną przekładnią. Jeżeli przekładnia jest zużyta i silniczek pracuje na parametrach wykraczających poza zakres zapisany w komputerze silnika - wyświetli wtedy sprężynkę i błędy towarzyszące uszkodzeniu nastawnika - 132-A 132-B

    Ja nie siędzę w tym od 5 lat, ale mam profesjonalny sprzęt do giagnostyki sterowników i nowe części zamienne ( ślimaki, silniczki Johnson ) oraz potrzebną do tego wiedzę, aby przeprowadzać takie naprawy.

  17. #136
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Płyn do mycia silników firmy Moje Auto...... ok. 12 zł za 750ml....... Rewelacja, tylko na ręce uważaj. Dostępny w Tesco i Castoramie..... na pewno , a gdzie jeszcze nie wiem. Tylko ten konkretny, bo np. plack jest za słaby.
    Ostatnio edytowane przez mydek ; 25-06-2016 o 03:03

  18. #137
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Panowie proszę o namiary sprawdzonych firm regenerujących sterowniki turbin i same/całe turbiny...

    regenerowane w Niemczech turbo (tak,tak - faktura na prawie tysiąc jurkuf plus robocizna niewiele mniej a okazało się,że nie założyli nowej) po prawie 80kkm dogorywa a sterownik w stanie agonalnym...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  19. #138
    Zielony listek
    Opis
    Juz nie ford
    Od
    07 Jul 2009
    Mieszka w
    Świdnik k/Lublina
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    Panowie proszę o namiary sprawdzonych firm regenerujących sterowniki turbin i same/całe turbiny...

    regenerowane w Niemczech turbo (tak,tak - faktura na prawie tysiąc jurkuf plus robocizna niewiele mniej a okazało się,że nie założyli nowej) po prawie 80kkm dogorywa a sterownik w stanie agonalnym...
    Zajmuje się tym cały czas. Jak coś to pisz pw

  20. #139
    Kursant Awatar TurboBocian
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    09 Jun 2014
    Mieszka w
    Lubań
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    Panowie proszę o namiary sprawdzonych firm regenerujących sterowniki turbin i same/całe turbiny...

    regenerowane w Niemczech turbo (tak,tak - faktura na prawie tysiąc jurkuf plus robocizna niewiele mniej a okazało się,że nie założyli nowej) po prawie 80kkm dogorywa a sterownik w stanie agonalnym...
    Witam, specjalizuje się w naprawie sterowników. Info na priv
    Ostatnio edytowane przez TurboBocian ; 25-11-2016 o 13:39

  21. #140
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    dziękuję Panom szymonch85 i TurboBocian za zainteresowanie...

    po konsultacjach zdecydowałem się regenerować "na miejscu" w firmie z polecenia znajomego mechanika inną nie regenerowaną wcześniej jak w moim aucie turbinę...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mondeo 2.0 Problem ze zdjeciem geometri zmiennej ??
    By roney in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 13:34
  2. [TDCi MKIII] łopatki zmiennej geometrii
    By rafikmondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:37
  3. [MkIII] parametry geometrii
    By adamson in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 21:22
  4. układ zmiennej geometrii dolotu w v6 mały problem
    By kuba976 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2007, 21:09
  5. Moduł zmiennej geometrii dolotu w V6
    By Truszek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-03-2006, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów