+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3910111213
Poka¿ wyniki od 241 do 260 z 260
  1. #241
    Zielony listek Awatar wozny83
    Imiê
    Bartek
    Model
    Mondeo MK3 kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Czelad¼
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Na kostce masz ponumerowane
    No w³a¶nie Panie albo ja ¶lepy jestem albo nie widzê nigdzie numerków jesli chodzi o oznaczenie pinów.

    Tak wyglada kostka i teraz niech mi kto¶ powie od której strony jak piny lec±

    Ostatnio edytowane przez wozny83 ; 10-06-2016 o 13:13

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #242
    Poch³aniacz prostych Awatar Mischel
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    O¿arów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak spojrzysz od ty³u na kostkê to masz wyt³oczone w plastiku numerki. Górny rz±d od lewej 1 na koñcu 8. Dolny rz±d od lewej 9 i na koñcu 16.

  4. #243
    Zielony listek Awatar wozny83
    Imiê
    Bartek
    Model
    Mondeo MK3 kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Czelad¼
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Jak spojrzysz od ty³u na kostkê to masz wyt³oczone w plastiku numerki. Górny rz±d od lewej 1 na koñcu 8. Dolny rz±d od lewej 9 i na koñcu 16.
    Ok dziêki wielkie za informacje ju¿ doszed³em co i jak sprawdzaj±c na szybko wszystko dzia³a

    Terazm mam pytanie 6 i 4 pin to same swiat³a mijania a nie wiecie, który dok³adnie odpowiada za halogeny ?

    Nie bêdzie to jak mi pisa³e jeden kolega w temacie 6 i 3

  5. #244
    Zielony listek Awatar wozny83
    Imiê
    Bartek
    Model
    Mondeo MK3 kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Czelad¼
    Cytat Zamieszczone przez wozny83 Zobacz posta
    Terazm mam pytanie 6 i 4 pin to same swiat³a mijania a nie wiecie, który dok³adnie odpowiada za halogeny ?

    Nie bêdzie to jak mi pisa³e jeden kolega w temacie 6 i 3
    Panowie co¶ kto¶ w tym temacie podpowie?

  6. #245
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    20 Nov 2015
    Mieszka w
    Kato
    !Witam!
    Panowie niech kto¶ podrzuci, który pin z którym dok³adnie zmostkowaæ bo schematy ju¿ dawno wygas³y a pocieszy³bym siê takimi ¶wiate³kami .

  7. #246
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Pin 4 i 6.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnêtrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pude³ko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  8. #247
    Kursant
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    '01 Kombi Ghia Skandynaw
    Od
    18 May 2014
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez wozny83 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Jak spojrzysz od ty³u na kostkê to masz wyt³oczone w plastiku numerki. Górny rz±d od lewej 1 na koñcu 8. Dolny rz±d od lewej 9 i na koñcu 16.
    Ok dziêki wielkie za informacje ju¿ doszed³em co i jak sprawdzaj±c na szybko wszystko dzia³a

    Terazm mam pytanie 6 i 4 pin to same swiat³a mijania a nie wiecie, który dok³adnie odpowiada za halogeny ?

    Nie bêdzie to jak mi pisa³e jeden kolega w temacie 6 i 3
    Prawdopodobnie bêdzie to 4 i 3.

  9. #248
    Pieszy Awatar Lysy_Piotrus
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA '01
    Od
    24 Mar 2014
    Mieszka w
    B-stok
    Hmm, a je¿eli pin 4 jest pusty? I dlaczego mo¿e byæ pusty?

  10. #249
    Poch³aniacz prostych Awatar Mischel
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    O¿arów Maz./Wa-wa Mokotów
    U mnie nie by³o, do³o¿y³em.

  11. #250
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Zakupi³em do swojego mundka takie cudo http://allegro.pl/swiatla-dzienne-za...550708794.html
    Zastanawiam siê ca³y czas nad jego "legalno¶cia w przepisach".
    Na stacji kontroli diagnosta stwierdzi³ z lekkim zamieszaniem, ¿e jednak jest to legalne.
    Co o tym s±dzicie?

  12. #251
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imiê
    Marian
    Model
    De³u Kabanos
    Silnik
    1.6 elpid¿i
    Opis
    niegodny nastêpca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Heh, jak ja by³em na przegl±dzie i diagnosta zobaczy³ w baga¿niku drugie lampy (soczewki, na których je¼dzi³em, a na przegl±d zak³ada³em ori) to siê dziwi³, czemu ich nie mam na aucie. Twierdzi³, ¿e to legalne i on by pu¶ci³. To jakoby pokazuje stan wiedzy diagnosty, bo ja sam mam ¶wiadomo¶æ, ¿e to nie ma homologacji i nie jest legalne (ingerencja w lampê to po 1, a po za tym brak homologacji na soczewkê. Teraz jest bixenon to w ogóle piek³o ).

    Ale do rzeczy - nie, dzienne z d³ugich nie s± legalne, chocia¿by dlatego, ¿e lampa nie ma homologacji RL.

  13. #252
    Pieszy Awatar Lysy_Piotrus
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA '01
    Od
    24 Mar 2014
    Mieszka w
    B-stok
    Narazie po prowizorycznym dorobieniu pinu dzia³a.
    Teraz pytanie do kogo¶ kto bardziej zna siê na elektryce co zrobiæ ¿eby ¶wiat³a za³±cza³y siê dopiero po odpaleniu silnika? Chodzi mi o wzrost napiêcia, a nie podpinanie siê pod np. kontrolkê oleju. Jest mo¿liwo¶æ wyja¶nienia tego jak zrobiæ prosty uk³ad laikowi?

    Marko03 dlaczego nie chcesz wykorzystaæ do tego mijania poprzez omawiany sposób?
    Ostatnio edytowane przez Lysy_Piotrus ; 27-10-2016 o 14:04

  14. #253
    Pieszy
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Je¿dzê na takich ¶wiat³ach dziennych w drogowych ju¿ prawie dwa lata i nigdy nie by³o ¿adnych problemów. Wed³ug diagnosty homologacja RL to ¶ciema i tak naprawdê tylko deklaracja chiñskiego producenta ¿e jego lampeczki spe³niaj± wymogi co tak naprawdê rzadko ma miejsce. Jak mi powiedzia³ homologacje musi mieæ lampa a ¶wiat³a dzienne spe³niaæ okre¶lone wymogi tzn. odpowiednie odleg³o¶ci od obrysu pojazdu, od pod³o¿a i ¶wieciæ na wprost. Reflektory drogowych w mk3 ¶wiec±ce na 20-30% mocy spe³niaj± wszystkie te wymogi i lepszy taki modu³ ni¿ jakie¶ dok³adane ledy.
    Policja i diagno¶ci z tego co s³ysza³em bardziej czepiaj± siê chiñskich ledów b±d¼ sposobu ich monta¿u ni¿ dziennych w drogowych.
    Nie potwierdzone info ale podobno w mk3 na jaki¶ rynek bodaj¿e w USA, Ford montowa³ w³a¶nie takie ¶wiat³a do jazdy dziennej.
    Ostatnio edytowane przez marcin1171 ; 26-11-2016 o 19:11

  15. #254
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin1171 Zobacz posta
    mk3 na jaki¶ rynek bodaj¿e w USA
    mk3 nie by³o na rynek usa. wtedy ford sprzedawa³ tam Taurusa IV

  16. #255
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imiê
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    Marko 3 zapyta³ o legalno¶æ...wiêc otrzyma³ odpowiedz,nie s±, natomiast Marcin wyja¶ni³ wymogi techniczne-przepisy wykonawcze, a to ± dwie odrêbne sprawy...

  17. #256
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez marcin1171 Zobacz posta
    Je¿dzê na takich ¶wiat³ach dziennych w drogowych ju¿ prawie dwa lata i nigdy nie by³o ¿adnych problemów. Wed³ug diagnosty homologacja RL to ¶ciema i tak naprawdê tylko deklaracja chiñskiego producenta ¿e jego lampeczki spe³niaj± wymogi co tak naprawdê rzadko ma miejsce. Jak mi powiedzia³ homologacje musi mieæ lampa a ¶wiat³a dzienne spe³niaæ okre¶lone wymogi tzn. odpowiednie odleg³o¶ci od obrysu pojazdu, od pod³o¿a i ¶wieciæ na wprost. Reflektory drogowych w mk3 ¶wiec±ce na 20-30% mocy spe³niaj± wszystkie te wymogi i lepszy taki modu³ ni¿ jakie¶ dok³adane ledy.
    Policja i diagno¶ci z tego co s³ysza³em bardziej czepiaj± siê chiñskich ledów b±d¼ sposobu ich monta¿u ni¿ dziennych w drogowych.
    Nie potwierdzone info ale podobno w mk3 na jaki¶ rynek bodaj¿e w USA, Ford montowa³ w³a¶nie takie ¶wiat³a do jazdy dziennej.
    Równie¿ mam ¶wiat³a drogowe jako dzienne 25 % mocy .Na module SD 1 omawianym szerzej na forum .Przez cztery lata nikt nie zwróci³ na to uwagi ¿e jest co¶ nie tak .Tylko na przegl±dach muszê siê t³umaczyæ co to jest .Mówiê ¿e to ori fordowski patent .Z tego co wiem to modu³y do tych ¶wiate³ s± nielegalne gdy¿ nie maj± atestu , ale ¶wiat³a d³ugie jako dzienne spe³niaj± wymogi , dlatego siê do tego nie czepiaj± .A diagno¶ci maj±c do czynienia z ca³± mas± typów i marek aut sami nie wiedz± co jest ori a co dopinane .

    ---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Lysy_Piotrus Zobacz posta
    Teraz pytanie do kogo¶ kto bardziej zna siê na elektryce co zrobiæ ¿eby ¶wiat³a za³±cza³y siê dopiero po odpaleniu silnika? Chodzi mi o wzrost napiêcia, a nie podpinanie siê pod np. kontrolkê oleju. Jest mo¿liwo¶æ wyja¶nienia tego jak zrobiæ prosty uk³ad laikowi?
    Tak .Przeka¼nik napiêciowy za³±czaj±cy siê w chwili gdy napiêcie w sieci przekroczy 13,5 - 14V dostêpny na ALL
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  18. #257
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruñ
    Jeszcze kto¶ taki modu³ (SD2.1 do automatycznych ¶wiate³) posiada tudzie¿ wie, gdzie kupiæ?
    Ostatnio edytowane przez Positive ; 05-06-2017 o 18:38

  19. #258
    Pieszy
    Imiê
    Zenek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    20 Sep 2015
    Mieszka w
    Konstancin Jeziorna
    Pod³±czam siê, gdzie to kupiæ, jak zainstalowaæ?

  20. #259
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imiê
    Jaros³aw
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznañ

  21. #260
    Zielony listek Awatar hydros
    Imiê
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznañ
    Ja mam SD2 od roku, polaczony z automatycznymi swiatlami. Zalozylem to bo zapominalem o wlaczaniu swiatel, moj poprzedni samochod pochodzil ze Szwecji i tam swiatla byly po przekreceniu stacyjki no to sie do wygody przyzwyczailem
    Caly czas wlacznik mam na "auto". Jak do tej pory bezproblemowo z Policja.
    Jedynie jakis nadgorliwy klubowicz z FCP (ford focus kombi ze Szczecina) za ktorym stalem na swiatlach to wyszedl z auta i podszedl do mnie i powiedzial:
    "Czy wie pan ze oslepia pan innych uzytkownikow drogi !!!" - pozostawilem to bez komentarza...

Podobne w±tki

  1. [MkIV] Pod³±czenie ¶wiate³ do jazdy dziennej
    By gard in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 10:37
  2. [MkIII] ¦wiat³a do jazdy dziennej
    By krzych76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 23:19
  3. [MkII] ¦wiat³a do jazdy dziennej.
    By magier76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 13:36
  4. [MkIII] ¶wiate³ka do jazdy dziennej
    By ketonic in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów