+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar artsorty
    Imię
    Artur
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8benz./2.0benz.
    Opis
    Mondeo MK1 & MK4
    Od
    01 Apr 2009
    Mieszka w
    xxxx

    [Mk1] naprawa zawieszenia czy hamulcy?

    Witam mam pytanie odnosnie objawów jakie nekaja moje mondeo.
    Wiec przy jezdzie na rondzie tzn. skrecie w lewo slychac lekko i czuc takze lekko na kierownicy drżenia jakby cos chrobotalo, do tego przy hamowanoi lekkim nie naglym i ostrym, czuc podobne objawy.
    Moje pytanie co do wymiany czy teleje i byc moze sworzen wahacza, czy tarcze i klocki??
    Mondeo MK 4 KOMBII

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Skoro objaw pojawia się przy skręcie a nie przy hamowaniu to wahacze raczej to nie są. Na 90% jest to łożysko koła. Musisz podjechać na diagnozę do mechanika, ale jeżeli będziesz łożysko wymieniał to TYLKO na SKF lub oryginalne FORDA. Zamienniki są nic nie warte (nawet te polecane w sklepach -optimal). Natomiast sworzeń wahacza oraz tuleje możesz sprawdzić po wjechaniu na kanał przy pomocy łoma. Dodatkowo jak zdejmiesz koło, to na podlewarowanym aucie będziesz widział stan tulei wahacza- jak są delikatnie spękania na gumie to jeszcze nie ma tragedii. Jeżeli guma jest głęboko popękana albo porozrywana to kwalifikują się do natychmiastowej wymiany. Przy czym w Twoim przypadku stawiam na łożysko koła. Przy sprawdzaniu łożyska (rozpędzenie koła do dużej prędkości na lewarku) uważaj na dwie rzeczy:
    1. zdejmij dekiel z koła, żeby nikogo nie zabił.
    2. solidnie podlewaruj auto -za wzmocnienie pod progiem (lewarek hydrauliczny+hamulec ręczny). Mechanicy lubią nasze auta podnosić za podłogę więc uważaj bo będzie dziura

    Po rozkręceniu koła do dużej prędkości obrotowej, wrzucasz luz i gasisz silnik- jeżeli koło wyje to masz jasność że trzeba zmienić łożysko-chociaż w Twoim przypadku luzy będzie widać już na kanale
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Zielony listek Awatar artsorty
    Imię
    Artur
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8benz./2.0benz.
    Opis
    Mondeo MK1 & MK4
    Od
    01 Apr 2009
    Mieszka w
    xxxx
    Ale czy łożyska nie powinno byc slychac tez w trakcie jazdy, bo u mnie nie slychac, nic nie buczy ,nawt minimalnie.
    Mondeo MK 4 KOMBII

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    W moim przypadku łożysko szumiało i gwizdało ale słyszalne było to tylko z zewnątrz-a koło wyraźnie miało luzy. Wiesz-może być też taka sytuacja że komunikujesz swoje odczucia w sposób niezrozumiały dla mnie i możemy się nie dogadywać przez co ja mogę źle interpretować objawy występujące w Twoim aucie (to takie ryzyko diagnozy przez net ). Tak czy inaczej musisz jechać do mechanika, który wstawi auto na kanał i dokładnie obejrzy- najlepiej żeby miał stację diagnostyczną z szarpakami-wtedy wszystko będzie doskonale widoczne
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Nie koniecznie jak jedziesz prosto to i kolo jest prosto w czasie jazdy na luku typu rondo prawe kolo jest wgniatane pod auto ( i wlasnie pod takim naporem moze sie objawiac uszkodzenie) a lewe kolo wyrywane z pod auta.Najlepiej tak jak BS diagnoza dobrego mechanika nie ma to jak miec to przed oczami i wrekach na maszynie.To co czasem wydaje sie nie mozliwe staje sie mozliwe

  7. #6
    Zielony listek Awatar artsorty
    Imię
    Artur
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8benz./2.0benz.
    Opis
    Mondeo MK1 & MK4
    Od
    01 Apr 2009
    Mieszka w
    xxxx
    I tak zapewne zrobie, diagnoza mechanika, ale zacząłem tez podejzewac przegub bo tez wszystko na niego wskazuje, ale to sie okaże.
    Mondeo MK 4 KOMBII

  8. #7
    Witam. Chciałbym delikatnie podłączyć sie pod temat. Otóż podczas hamowania aż wyrywa kierownice z rąk na lewą strone. Więc lewa strona hamuje mocniej czy słabiej? Jaka może byc przyczyna? Klocki i tarcze w niezłym stanie jeszcze.

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Ja spotkałem się z dwoma przyczynami. Jedna to zużyte tuleje gumowe na wahaczu, a druga spuchnięty przewód gumowy od hamulców. Może ktoś podpowie jeszcze coś innego, ale nie zaszkodzi tych dwóch rzeczy sprawdzić

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Luzy w zawieszeniu, zbieżność , ciśnienie w ogumieniu, wszystkie przewody drożne są ?
    Cytat Zamieszczone przez tomek11111
    Więc lewa strona hamuje mocniej

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  11. #10
    przewody sa w porządku. co do elementów zawieszenia to napewno macie racje gdyż jest cale do remontu. od amorów po najdrobniejsze tulejki itp. Ale remont dopiero za jakies 2 miesiące i chcialem wyeliminowac chociaż ten problem przy hamowaniu. czy gdybym przeczyscił tloczek z prawej stron to cos pomoze? (zacznie hamowac równo) nrazie niemoge inwestowac gdyz zmieniam stan cywilny i kazdy grosik potrzebny.

  12. #11
    To jedź na diagnostykę za 20 zł i sprawdź siłę hamowania na obu kołach w parze. Mój Mondek ściąga przy hamowaniu w prawo. Na szarpakach znalazłem tylko jedną tuleję wybitą. Tylna z dwóch na wahaczu od lewego koła. Przy najbliższej okazji wymienię obie i mam nadzieję, że to pomoże. Po tej akcji jeszcze zbieżność się przyda sprawdzić - zmienie oponki na letnie, co by nie było problemów z "dotartym" bieżnikiem po tej usterce. Jak wymiana da pozytywny rezultat, to dam znać.

    aha, chciałem dodać, że badanie siły hamowania nie pokazało różnic większych niż 1%, więc u mnie to nie wina hamulców

  13. #12
    Dzieki za podpowiedzi. Jak juz zaczne ten remoncik to podpytam was jakie czesci, jakiej firmy. pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkIII] Naprawa zawieszenia tył
    By Richad72 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 22:45
  2. [MkI] Naprawa zawieszenia
    By burzmin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 17:52
  3. [MkI] Wymiana-naprawa tylnego zawieszenia a zbieżność
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 23:41
  4. [MkIII] ile kosztuje naprawa zawieszenia w mk3
    By in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 20:20
  5. [MkII] Wymiana/naprawa zawieszenia
    By luck-ass in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów