+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    [TD MkII]Czyzby to pompa wtryskowa

    mondeo1.8 td , 99r wczoraj jzdzil dzis rano nie odpalil.Ratumku jestem za granica. Ominolem podgrzewacz filtr,prosto z banki do pompy wtryskowej, przewod na wtrysku odkrecony , nie ciagnie paliwa.Przy wlaczeniu zaplonu slychac tykniecie to chyba elektro zawor.Pompa lukas.Sprawdzilem bezpieczniki kostki,prysnolem WD.Skonczyly mi sie pomysly.pomocy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo 18td
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    -Gdynia-Holandia
    A jak pompujesz guziczkiem nad filtrem paliwa leci dizelek do wtrysku?? jak lekko guziczek chodzi to slabo z dizlem( powietrze) a jak czujesz opory to za pare wcisniec powinno cos leciec.

  4. #3
    Kursant Awatar Jaroslaw82
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo mk2 kombi
    Od
    21 Oct 2008
    Mieszka w
    Bielsko Biała Jaworze
    Cytat Zamieszczone przez maciek2808
    A jak pompujesz guziczkiem nad filtrem paliwa leci dizelek do wtrysku?? jak lekko guziczek chodzi to slabo z dizlem( powietrze) a jak czujesz opory to za pare wcisniec powinno cos leciec.
    Przecież napisał że ominął podgrzewacz i filtr....
    Wszystkie objawy wskazują na pompę....
    Kiedys:
    Ford Fiesta Ghia mk4 1.25 16V zetec
    Fiat Brava SX 1.4 12V
    /^\Teraz:Ford Mondeo GHIA kombi 1.8 TD/^\
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/46786

  5. #4
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    załóż filtr z pompką i pompuj,
    Poproś inna osobe o pomoc.
    Przed próbą odpału napompuj dopóki pompka nie ebdzie twarda. Potem popros kogos o to zeby pompowal jak bedziesz krecil.
    Powinien odpalic z trudem jesli to pompa

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo 18td
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    -Gdynia-Holandia
    Dobrze jest czasem wykonac pare czynnosci by wyeliminowac pare podejzen. mi tez wyglada na pompe.

  7. #6
    kraVco
    Gość
    może niech sprawdzi, czy pasek napędowy pompy jest. jak się zerwał, to na pewno nie odpali.

    pompa w MDO z dziś na jutro tak łatwo nie siada.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Dokladnie niech sprawdzi pasek czy caly moze zerwany moze polecialy zeby.Pompa z dnia na dzien sie nie konczy.

  9. #8
    A nie wkręcał Ci się sam w obroty czasami? U mnie tak było,że się wkręcił, zgasł i już nie odpalał. Po wymianie boostera działa.

  10. #9
    mrozu tak bylo -przy probie odpalenia rano zagadal,nagle wzrosly obroty i zgasl.Nie wiem co robic dzis mialem wywalac pompe, czytajac strony moze to booster a moze nie , ma ktos skrocona instrokcie by wymatowac pompe

  11. #10
    Zacznij od boostera skoro załapał, wkręcił się w obroty i zgasł.

  12. #11
    przed chwila zalozylem wezyk na pompe wtr zalalem ropa i krecilem myslalem ze zagada,mimo tego wywalac boostera

  13. #12
    Kali lubić polska jenzyk. Myślałeś że zagada i co? Zagadał? Jaki wężyk założyłeś i gdzie na pompę? Mimo tego wywalać boostera to po polsku... ?

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo 18td
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    -Gdynia-Holandia
    membrana to jedna z najczesciej psujacych sie elementow wtryskow.masz MK1 wiec tam wszystkojest mozliwe.nie mlode auto.booster kosztuje male pieniadze.mysle ze wtarto to sprawdzic.mogl sie poprostu zawiesic i nie przepuszcza dizla.pozdrawiam

  15. #14
    kw nie wiem o co ci chodzi , a co do pisowni to inaczej sie pisze na polskiej klawiaturze a. inaczej na obcej, ale dzieki za rade. Pozdrawiam

  16. #15
    to myśl.

    Piszesz:
    "założyłem wężyk na pompę wtr" - jaki wężyk, gdzie na pompę, gdzie podłączony był drugi jego koniec?
    "myślałem że zagada..." - i co? zagadał, niezagadał? Nie napisałeś. Domyślać się mamy?
    "mimo tego wywalac boostera" - czyli co? Mimo czego? masz zamiar wywalać booster, czy nie? Wywalać czyli usunąć czy zregenerować?

    Polska czy nie polska klawiatura, przecinki ma, i nie utrudnia ona formułowania pełnych, zrozumiałych dla wszystkich zdań. Kolega wyżej też jakby nie wiedział do czego służy spacja :/ Ludzie, jeśli ktoś ma wam pomóc, to musi ZROZUMIEĆ co piszecie :/

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez cichy11
    a co do pisowni to inaczej sie pisze na polskiej klawiaturze a. inaczej na obcej,

    W niektórych wyrazach to a jest nawet na wyrost-w wyrazie wymontować, który ty napisałes jako wymatowac nie ma literki a

    rozumiem ze się moga literki poprzestawiać ale nie takie cuda

    Dodano po 34 sek.:

    No chyba że w rosji siedzisz i masz klawiature z cyrlicą to przepraszam

  18. #17
    widze ze szybciej tutaj dostane porady odnosnie pisowni i kozystania z kompa , znacie jakas strone z poradami przy naprawie aut, z gory dziekuje. Pozdrawiam

  19. #18
    Na żadnym forum nie otrzymasz odpowiedzi jak pytanie zdasz w taki sposób, że nikt nie jest wstanie zrozumieć o co ci chodzi. Jak zadasz pytanie raz jeszcze, zrozumiale, to na pewno wielu z nas postara się odpowiedzieć. Jeśli chodzi o 1.8td to jest to najlepsze forum gdzie dowiesz się co zrobić - na innych od razu zostaniesz wysłany do szukajki albo do pompiarza na regeneracje pompy paliwa.

  20. #19
    jak wspomnialem wyzej silnik nie odpala, ominolem filtr, podgrzewacz, podalem paliwo besposrednio do pompy wtr. przewody do wtryskow odkrecone, pompa nie daje paliwa.Probuje dobrac sie do elektro-zaworu,odkrecilem blachy oslaniajace go ale nie moge ich zdjac,czy mam wykrecic krucce przewodow wysokiego cisnienia. Obydwie blachy lataja a zdjac nie moge.

  21. #20
    Jak długo trzymałeś na rozruszniku zanim poddałeś się twierdząc za nie sika? Może pompa jest zapowietrzona mocno.

Podobne wątki

  1. [Duratec]czyzby pompa paliwa??? pilna prosba
    By Damiano in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 08:25
  2. [MkI] Pompa wtryskowa
    By tarnas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 09:53
  3. pompa wtryskowa
    By davidtheone in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 13:35
  4. czyzby pompa??
    By mymlon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 20:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów