+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Fubu
    Gość

    [MKIII TDDI] Trzepie silnikiem na wysokich obrotach - co to?

    Witam
    Panowie mam problem z moim tddi. Auto jest z 2001r i ma podobno 179tys/km.
    Problem polega na tym iż silnik wpada w drgania. Drgania te odczuwalne śa podczas jadzy, podczas przyspieszania na trzecim, czwartym i piatym biegu w przedziale obrotów od 3 tys do końca. Na pierwszysch dwuch biegach tego nie czuć, nie czuć tez tego podczas gdy zwolnie pedał gazu, wtedy drgania ustają, występują tylko podczas przyspieszania, czyli wtedy gdy samochód ciągnie do przodu.
    Nie czuć tez tego gdy samochód stoi, wtedy pięknie się wkręca do końca.
    NIe ma znaczenia czy mam wciśnięte sprzęgło czy nie.

    Sumując
    Drgania wystepują tylko podczas przyspieszania począwszy od trzeciego biegu od 3tys obr w gorę, narastając wras z obrotami.
    Gdy auto stoi na postoju - pieknie sie wkreca do konca, pieknie pracuje na wolnych obrotach i rownie pieknieprzyspiesza na pierwszysch dwuch biegach.

    Co to moze być? Co radzicie sprawdzić?
    - Mam nadzieje ze to nie dwu mas, nic na to nie wskazuje, nie występują żadne znane mi objawy zużytego kola dwu masowego.

    - Może to poduszka pod silnikiem, ale czy wtedy drganie nie występowały by na niskich obrotach i nie powinny ustwac na wyższych?

    - Inna opcja mowila by jeszcze o zawieszającym sie lub lejacym wtrysku, ktory to na wysokich obrotach w momencie gdy powinien pracowac szybko i wydajnie to ktoryś z nich poprostu nie wydala i wtedy silnik zaczyna pracowac nierówno. Moze tak być?

    - Jeszcze inną opcją mógł by być zabrudzony filtr paliwa, ktory to również blokowal by swobodny przeplyw paliwa, wtedy silnik na wysokich obrotach potrzebujac wiekszej dawki paliwa zaczyna pracowac nierowno z powodu zaubogiej mieszanki.
    Ale czy wtedy drgania nie powinny wystepowac rowiniez podczas wkrecania silnika na wysokie obroty podczas postoju?

    --------------------------------------------------------------------------------

    Panowie co otym wsystkim sądzicie, od czego zacząć, to znaczy zaczne od wymiany filtra paliwa, ale watpie aby to bylo az tak proste.
    Co sadzicie o calej tej sytuacji, moze te silniuki mają jakąs typowa usterke objawiającą sie takimi objawami?

    Poradźcie coś.
    Pozdrawiam
    Greg

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Na pewno nie filtr, nie łudź się. Na pewno nie wtryski i ogólnie nie układ paliwowy - objawy te ujawniały by się też przy wysokich obrotach bez obciążenia silnika. Poduszki - hmm jeśli niezbyt wybita to mogłyby moim zdaniem być piersze objawy - bez obciążenia ok z obciążeniem telepie - ale to i na 1, 2 biegu powinno też być odczuwalne.
    A czy na pewno telepie silnikiem? Może coś z półośkami - wiadomo na 2 biegu do 100-120 go nie rozpędzisz a przy większych prędkościach może się objawiać.
    Ja generalnie obstawiałbym coś nie teges z przeniesieniem napędu - niestety nie wykluczałbym także dwumasy, może nie masz jeszcze innych objawów bo to dopiero początek końca.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk3 TDCI 115KM '04r
    Od
    26 Nov 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    Miałem to samo w ubiegłym tygodniu krótka wizyta u Paolo i diagnoza taka: http://ford.sklep.pl/pl,product,3207...egow,ford.html
    Wymieniłem jak ręką odjął.

  5. #4
    Fubu
    Gość
    Przyjacielu @maxx77 a czy usterke tej poduszki czy podwieszki skrzyni biegow widac bylo golym okiem, to znaczy czy jak wiade na kanal tobedzie wudac ze jest z nia cos nie tak, czy poprostu wymieniles w ciemno?
    Jak zdiagnozowales tą usterke?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Fubu z kanału będziesz ją widział bardzo dobrze i sprawdzisz tez w prosty sposób czy nie ma luzów. Obawiam się jednak że to nie to, też miałem walniętą tą poduszkę bo to dość typowa usterka w Mondeo ale wtedy słyszałbys stuk przy przyspieszaniu i zdejmowaniu nogi z gazu, niezależnie od prędkości - to jest typowy objaw. Ale sprawdzić nie zaszkodzi

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk3 TDCI 115KM '04r
    Od
    26 Nov 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    Do odkręcenia dwie śruby łatwo dostępne i masz poduszkę w ręku wtedy łatwo ocenić czy guma pęknięta.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] mk3 2,0 tdci , trzepie silnikiem, nie wchodzi na obroty
    By Artur Mondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 22:23
  2. MKIII z silnikiem tddi 90
    By leszek71 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 17:55
  3. [TDDi MKIII] Mondeo MKIII 2001 -- kopci na wysokich obrotach !
    By Kaczmar01 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 12:36
  4. [TD MkI] przy 2500-3000 obr. trzepie silnikiem
    By joffa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 10:13
  5. MONDEK TRZEPIE SILNIKIEM
    By Kondic in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-09-2005, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów