+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 8 z 8
    Zielony listek Awatar musicman
    Opis
    Mondeo MK2 2.5V6 '99
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Biaystok

[MkII]Felgi 16 czy 17 cali? wskacie zoty rodek..

Wiosna idzie, i a si prosi, aby do mojego 2.5V6 zaoy kka bardziej sensowne od stalowych 15''. Teraz rodzi si pytanie.. 16 czy 17 cali? Nie ukrywam, e 17 cali wyglda duo lepiej, ale - jak dla mnie - wany jest te komfort jazdy (w sensie w miar wygodne pokonywanie dziur, krawnikw itp.). Auto wykorzystuj do jazdy na co dzie.

Czy moecie mi przedstawi mi swoje subiektywne odczucia w tym temacie?

A i jeszcze jedno pytanie, bowiem laik jestem z tuningu oponowego Czy opony niskoprofilowe pompuje si do wikszego cinienia ni standardowe 2-2.5 bar, celem uzyskania ich wikszej sztywnoci?

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Pochaniacz prostych Awatar boro
    Imi
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Krakw
    Te miaem ten sam dylemat... Z 15" i 195/60 przechodz na 16" i 205/55. W nosie mam wygld, dla mnie liczy si komfort, a tego na naszych drogach jedc na 17" chyba nie mona oczekiwa...

Pochaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez boro
    16" i 205/55.
    to jest bardzo dobre rozwizanie. Jak kto jedzi na co dzie po kilkanacie kilometrw .
    Ja mam 17. adnie to wyglda , trzyma si drogi przepiknie,jak przyklejony. No ale.wanie co za co . Dziury trzeba omija , krawniki (-jak z jajkiem) powoli pokonywa.
    Ja akurat jestem bardzo zadowolony z moich kek , jedzi mi si super. Wczeniej pywa mi samochd ,tak jakby chcia jecha inaczej ni ja ,na 15/65/185- zimowe,a letnie 15/60/195. teraz tego nie ma .A jak mi si znudzi to sobie zmieni na wanie takie: 16" i 205/55.

Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imi
    Karol
    Opis
    Mondeo MkII 1.8TD kombi 97r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    Ja u siebie mam 205/55 R16 i jedzi sie bardzo dobrze moe troche na koleinach autko zachowuje sie troche nerwowo ale to wina mojego zawieszenia ktre ju niejest w najlepszym stanie.Ale taki rozmiar to bardzo dobre rozwizanie.

Kursant Awatar tededei
    Opis
    MkIII Tddi
    Od
    31 Dec 2009
    Mieszka w
    Braunschweig - Niemcy
    myl, e mkII na 16" powinno ju dobrze wyglda a komfort pozostanie

Kat: B, B+E, C, C+E, kurs na przewz rzeczy, karta kierowcy..

Znawca lenych tras Awatar Tyberiusz
    Imi
    Adako
    Opis
    Accord 2.2 i-CTDi
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elblg

Re: [MkII]Felgi 16 czy 17 cali? wskacie zoty rodek..

Cytat Zamieszczone przez musicman
    Wiosna idzie, i a si prosi, aby do mojego 2.5V6 zaoy kka bardziej sensowne od stalowych 15''. Teraz rodzi si pytanie.. 16 czy 17 cali? Nie ukrywam, e 17 cali wyglda duo lepiej, ale - jak dla mnie - wany jest te komfort jazdy (w sensie w miar wygodne pokonywanie dziur, krawnikw itp.). Auto wykorzystuj do jazdy na co dzie.

Czy moecie mi przedstawi mi swoje subiektywne odczucia w tym temacie?

A i jeszcze jedno pytanie, bowiem laik jestem z tuningu oponowego Czy opony niskoprofilowe pompuje si do wikszego cinienia ni standardowe 2-2.5 bar, celem uzyskania ich wikszej sztywnoci?
    pamitaj, e 17 cali bez obnienia to wygld taki sobie, jak na szczudach, wic delikatna gleba, a to sprawi, e bdzie jeszcze twardziej. Proponowabym 16 cali z opona 205/50, czyli tak, jak przewiduje producent, albo 205/55 jeeli komfort jazdy ma by zachowany.

Ford Mondeo 1.8 16V Ghia
    Honda Accord 2.2 i-CTDi Sport

Zielony listek Awatar musicman
    Opis
    Mondeo MK2 2.5V6 '99
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Biaystok
    Dziki wszystkim za sugestie.
    Samochd tak jak wspomniaem - jest wykorzystywany do jazdy na co dzie, take w trudnym terenie (dziurawe drogi, dojazdwki na bruku itp.). Obnia fury na pewno nie mam zamiaru, tak wic chyba zdecyduj si na 205/50/R16, i bd mg jedzi ze spokojnym sumieniem

Pochaniacz prostych Awatar boro
    Imi
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Krakw
    Ja pewnie te bym zakada fabryczny rozmiar 205/50/16 zamiast 205/55/16 gdyby nie ogromna rnica w cenie midzy tymi rozmiarami. Np. ContiPremiumContact2 205/55/16 kosztuj 305 z/szt, a w rozmiarze 205/50/16 ju 490 z/szt.

Podobne wtki

1. [MkIII] alu felgi 18 CALI, 5 X 108, ET 50
    By romson10 in forum Eksploatacja bieca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 20:31

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw