+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

Mieszany widok

  1. #1
    Zielony listek Awatar musicman
    Opis
    Mondeo MK2 2.5V6 '99
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Bia³ystok

    [MkII]Felgi 16 czy 17 cali? wska¿cie z³oty ¶rodek..

    Wiosna idzie, i a¿ siê prosi, aby do mojego 2.5V6 za³o¿yæ kó³ka bardziej sensowne od stalowych 15''. Teraz rodzi siê pytanie.. 16 czy 17 cali? Nie ukrywam, ¿e 17 cali wygl±da du¿o lepiej, ale - jak dla mnie - wa¿ny jest te¿ komfort jazdy (w sensie w miarê wygodne pokonywanie dziur, krawê¿ników itp.). Auto wykorzystujê do jazdy na co dzieñ.

    Czy mo¿ecie mi przedstawiæ mi swoje subiektywne odczucia w tym temacie?

    A i jeszcze jedno pytanie, bowiem laik jestem z tuningu oponowego Czy opony niskoprofilowe pompuje siê do wiêkszego ci¶nienia ni¿ standardowe 2-2.5 bar, celem uzyskania ich wiêkszej sztywno¶ci?

  2. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Te¿ mia³em ten sam dylemat... Z 15" i 195/60 przechodzê na 16" i 205/55. W nosie mam wygl±d, dla mnie liczy siê komfort, a tego na naszych drogach je¿d¿±c na 17" chyba nie mo¿na oczekiwaæ...

  3. #3
    Poch³aniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez boro
    16" i 205/55.
    to jest bardzo dobre rozwi±zanie. Jak kto¶ je¼dzi na co dzieñ po kilkana¶cie kilometrów .
    Ja mam 17. £adnie to wygl±da , trzyma siê drogi przepiêknie,jak przyklejony. No ale.w³a¶nie co¶ za co¶ . Dziury trzeba omijaæ , krawê¿niki (-jak z jajkiem) powoli pokonywaæ.
    Ja akurat jestem bardzo zadowolony z moich kó³ek , je¼dzi mi siê super. Wcze¶niej p³ywa³ mi samochód ,tak jakby chcia³ jechaæ inaczej ni¿ ja ,na 15/65/185- zimowe,a letnie 15/60/195. teraz tego nie ma .A jak mi siê znudzi to sobie zmieniê na w³a¶nie takie: 16" i 205/55.

  4. #4
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imiê
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    Ja u siebie mam 205/55 R16 i je¿dzi sie bardzo dobrze mo¿e troche na koleinach autko zachowuje sie troche nerwowo ale to wina mojego zawieszenia które ju¿ niejest w najlepszym stanie.Ale taki rozmiar to bardzo dobre rozwi±zanie.

  5. #5
    Kursant Awatar tededei
    Opis
    MkIII Tddi
    Od
    31 Dec 2009
    Mieszka w
    Braunschweig - Niemcy
    my¶lê, ¿e mkII na 16" powinno ju¿ dobrze wygl±daæ a komfort pozostanie

    Kat: B, B+E, C, C+E, kurs na przewóz rzeczy, karta kierowcy..

  6. #6
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Ada¶ko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbl±g

    Re: [MkII]Felgi 16 czy 17 cali? wska¿cie z³oty ¶rodek..

    Cytat Zamieszczone przez musicman
    Wiosna idzie, i a¿ siê prosi, aby do mojego 2.5V6 za³o¿yæ kó³ka bardziej sensowne od stalowych 15''. Teraz rodzi siê pytanie.. 16 czy 17 cali? Nie ukrywam, ¿e 17 cali wygl±da du¿o lepiej, ale - jak dla mnie - wa¿ny jest te¿ komfort jazdy (w sensie w miarê wygodne pokonywanie dziur, krawê¿ników itp.). Auto wykorzystujê do jazdy na co dzieñ.

    Czy mo¿ecie mi przedstawiæ mi swoje subiektywne odczucia w tym temacie?

    A i jeszcze jedno pytanie, bowiem laik jestem z tuningu oponowego Czy opony niskoprofilowe pompuje siê do wiêkszego ci¶nienia ni¿ standardowe 2-2.5 bar, celem uzyskania ich wiêkszej sztywno¶ci?
    pamiêtaj, ¿e 17 cali bez obni¿enia to wygl±d taki sobie, jak na szczud³ach, wiêc delikatna gleba, a to sprawi, ¿e bêdzie jeszcze twardziej. Proponowa³bym 16 cali z opona 205/50, czyli tak±, jak± przewiduje producent, albo 205/55 je¿eli komfort jazdy ma byæ zachowany.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  7. #7
    Zielony listek Awatar musicman
    Opis
    Mondeo MK2 2.5V6 '99
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Dziêki wszystkim za sugestie.
    Samochód tak jak wspomnia³em - jest wykorzystywany do jazdy na co dzieñ, tak¿e w trudnym terenie (dziurawe drogi, dojazdówki na bruku itp.). Obni¿aæ fury na pewno nie mam zamiaru, tak wiêc chyba zdecydujê siê na 205/50/R16, i bêdê móg³ je¼dziæ ze spokojnym sumieniem

  8. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Ja pewnie te¿ bym zak³ada³ fabryczny rozmiar 205/50/16 zamiast 205/55/16 gdyby nie ogromna ró¿nica w cenie miêdzy tymi rozmiarami. Np. ContiPremiumContact2 205/55/16 kosztuj± 305 z³/szt, a w rozmiarze 205/50/16 ju¿ 490 z³/szt.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] alu felgi 18 CALI, 5 X 108, ET 50
    By romson10 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów