+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    [MkIII]zawieszanie sprzêg³a spowodowane oblodzeniem ?

    Witam,

    Wczoraj sypnê³o ¶niegiem w ca³ej Polsce, a mi przysz³o w tych warunkach jechaæ 6-7 godzin... na A1 150km/h ... po¼niej momentami 30km/h. Wje¿dzaj±c na koniec do Warszawy od strony £omianek jecha³em z 100km/h w breji jak jaki¶ lodo³amacz.

    Rano obstukiwa³em moje auto plastikow± miote³k± by skuæ lód przez ³adnych pare minut. Ca³y przód by³ zakryty, a na przedniej tablicy mia³em ok 7 cm warstwe lodu/zbitego ¶niegu.

    Autko bez problemu wystartowa³o i przejecha³em kilka skrzy¿owañ ale na którym¶ z nich odczu³em powa¿ny spadek mocy (tak jakbym jecha³ na pó³sprzêgle) i nie wyrobi³em siê na zielonym - uzna³em, ¿e jaka¶ szklanka musia³a byæ. Przy kolejnym ruszaniu auto bez problemu pojecha³o.

    Drugi taki numer zrobi³o mi znowu kilkana¶cie skrzy¿owañ dalej, gdy w korku próbowa³em ruszaæ pod górkê - bardzo ma³o mocy (znowu co¶ ze sprzêg³em) ... potem krótki pisk, szarpniêcie autem (zaskoczy³o) i autko dziarsko polecia³o dalej ... i ju¿ problem nie wyst±pi³.

    Ciekawe co bêdzie siê dzia³o jak bêde wraca³ z roboty do domu.

    Mia³ kto¶ podobne problemy w zimowe dni ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    A nie w³±cza³ Ci siê czasem przeciwpo¶lizg przy ruszaniu...?

  4. #3
    przeciwpo¶lig ? powienienem wtedy widzieæ mrugaj±c± lampkê od ASR ?

    mam to auto od pa¼dziernika - i jeszcze nigdy nie widzia³em, ¿eby mi to mruga³o ... nawet jak mi ko³a boksowa³y przy poprzednich opadach

    Dodano po 11 min.:

    ¶lizganie kó³ to raczej nie by³a przyczyna ... drugi raz jak mi taki numer zrobi³ .. to by³o na mokrym czarnym asfalcie po którym p³ynê³a woda... nie wydaje mi siê, ¿eby tam by³a szklanka..

    opony - to nowe zimowe Nokiany

  5. #4
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    A jak odpalasz samochód to lampka ESP miêdzy zegarami za¶wieca siê? Dziwne ¿e przez tyle czasu nie zauwa¿y³e¶ by mruga³a... Mi codziennie po parê razy pomruguje . Chyba ¿e masz wy³±czony system guziczkiem...

    ps. Tym na 'siódemce' dzisiaj te¿ nie wydawa³o siê ¿e jest szklanka

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Marcin
    Opis
    2000 MkII td Kombi Ghia
    Od
    09 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    A ja my¶le, ¿e jednak kó³ka Ci buksowa³y. Ma³o mocy, auto s³abo siê rozpêdza, w pe³nym momencie ko³a ³api± przyczepno¶æ, jest kopniêcie (szarpniêcie) i ognia pe³n± par±. A wszystko przez mechanizm, ró¿nicowy, który dzia³a tak jak powinien. Normalka w takich warunkach, zw³aszcza na wiaduktach i mostach. Jak mia³e¶ tak± warstwê lodu na aucie to dlaczego wykluczasz oblodzenie drogi? S³ysza³e¶ kiedy¶ o czarnym lodzie?
    Na luzie trzeba ¿yæ, nie je¼dziæ.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jedno z dwojga albo ASR siê za³±czy³, albo tarcza/docisk siê sypie, czy olej przedostaje siê z uszczelniacza wa³u na tarczê.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    wstyd sie przyznac - ale az poszedlem na parking sprawdzic, bo nie zwrocilem na to uwagi wczesniej

    nie mam przycisku od esp ... jedyne co mi sie zapala to (abs) gdy odpalam auto... (nie liczac innych oczywistych) wiec domniemam, ze mam golasa

    pokrecilem nim troche kolek ... kombinowalem - szybciej/wolniej puszczalem sprzeglo i nic .. cacy rusza³.. zero problemow..

    teraz mi sie przypomnialo, ze czasami - jak jade na zbyt wysokim biegu i mam niskie obroty (1500 obrotow na przyklad) ... to ... albo zachowuje sie OK ... albo (bardzo rzadko) czuc jakies przeskoki i szarpanie - ktore nie przypomina dlawienia sie silnika, tylko raczej jakies problemy z przenoszeniem napedu

    sprawe ignorowalem - bo rzadko sie to zdarzalo, ale moze problem sie poglebia

    no nic .. poobserwuje dalej ... bo moze to wszystko to jednak byla szklanka i dlawienie silnika po prostu

    dzieki

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez boggy
    lbo zachowuje sie OK ... albo (bardzo rzadko) czuc jakies przeskoki i szarpanie - ktore nie przypomina dlawienia sie silnika, tylko raczej jakies problemy z przenoszeniem napedu
    To by wskazywa³o na koniec sprzêg³a albo na zaolejon± tarczê.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice

    Re: [MkIII]zawieszanie sprzêg³a spowodowane oblodzeniem ?

    Cytat Zamieszczone przez boggy
    Witam,

    Wczoraj sypnê³o ¶niegiem w ca³ej Polsce, a mi przysz³o w tych warunkach jechaæ 6-7 godzin... na A1 150km/h ... po¼niej momentami 30km/h. Wje¿dzaj±c na koniec do Warszawy od strony £omianek jecha³em z 100km/h w breji jak jaki¶ lodo³amacz.
    Mo¿e autko ma po prostu wiêcej rozs±dku od kierowcy i nie pozwala ci siê zabiæ

  11. #10

    Re: [MkIII]zawieszanie sprzêg³a spowodowane oblodzeniem ?

    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    Cytat Zamieszczone przez boggy
    Witam,

    Wczoraj sypnê³o ¶niegiem w ca³ej Polsce, a mi przysz³o w tych warunkach jechaæ 6-7 godzin... na A1 150km/h ... po¼niej momentami 30km/h. Wje¿dzaj±c na koniec do Warszawy od strony £omianek jecha³em z 100km/h w breji jak jaki¶ lodo³amacz.
    Mo¿e autko ma po prostu wiêcej rozs±dku od kierowcy i nie pozwala ci siê zabiæ
    spokojnie - je¿dzê od paru lat jak emeryt... m³odzieñcze wariackie je¿dzenie odesz³o w niepamiêæ i wyobra¼nia teraz pracuje - a¿ za bardzo .. na A1 da³o radê tyle jechaæ bez ryzyka wiêkszego (pusto i bez opadów).. a jak wje¿dza³em do wawy (w tej breji)- to w peletonie innych aut zachowuj±c sensown± odleg³o¶æ jak na warunki (40-50 metrów) ...

    te barwne opisy to po to, ¿eby podkre¶liæ, ¿e auto mog³o byæ nie¼le utet³ane lodem od spodu (bo przód by³ ca³y skuty lodem) - mija kolejny dzieñ i problem siê nie powtarza.. wiêc mo¿e co¶ tam siê "upaæka³o" i ust±pi³o po pierwszym odtajaniu

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    A p³yn hamulcowy dawno wymienia³e¶ ¿e zapytam? Bo mo¿liwe ¿e w p³ynie siê ju¿ woda zbiera i st±d te objawy - przymarza i nie wysprzêgla lub zawiesza wysprzêglik.

  13. #12
    Kursant Awatar nesiasps
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    To samo przerabia³em dwa miesi±ce temu i dalej bez wymiany i bez problemów przemieszczam siê mondkiem do przodu i ty³u.... to chyba wina zaolejenia siê tarczy i pewno jak wysch³a to dalej ¶miga (ju¿ 7-8 ty¶ km przebiegu i zero powtórzeñ tego niecodziennego zjawiska), kiedy¶ ¼le zmierzy³em poziom oleju i dola³em - a nie sta³ na p³askim - i pewno ten olej sie tam przedosta³.

  14. #13
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    drobna uwaga... jak spod kol lod/woda/snieg ma sie dostac do zakmnietego sprzegla?

    pewnie masz racje z tym olejem ;]
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 10:31
  2. [TD MkII] Co mo¿e byæ spowodowane du¿ym spalaniem w mie¶cie ?
    By ARASSS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 08:34
  3. [MkI] zawieszanie sie instalacji gazowej
    By insider in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2006, 21:48
  4. Zawieszanie siê obrotów silnika
    By art110377 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2006, 21:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów