+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 b+g
    Od
    28 Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław

    [MkII]problem po wymianie opon

    Jak w temacie mam taki problem, że zaraz po wymianie opon na letnie pojawił się dziwny problem. Mianowicie jechałem do wymiany opon i wszystko było ok ( zimowe opony mam 175 r14 na stalowych felgach) z kolei letnie na aluminiowych 195. Zaraz po wymianie zobaczyłem, że auto inaczej się prowadzi. No ale jak to inne opony to może lekko ma prawo. Na następny dzień jechałem trasę 100 km i normalnie jest masakra. auto jedzie dobrze ale przy szybszym ruchu kierownicą zaczyna myszkować i bardzo ciężko jest je opanować. Opony wyważone i facet, który to robił jest sprawdzony bo nie tylko ja u niego robię tylko praktycznie cała rodzina. Na prostym odcinku czuje opór na kierownicy ale są momenty takie jak by to opisać, że wspomaganie rośnie o jakieś 100 % ale tylko na chwile a auto myszkuje po drodze.

    Dodam, że w tamtym sezonie na tych oponach było wszystko ok i nic się nie działo.

    Proszę pomóżcie bo tak się jeździć nie da.....

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Sprawdź czy opony pracują w dokładnie tych samych miejscach i są tak samo obrócone tzn czy nie kręcą się odwrotnie jak w zeszłym roku bo to co opisujesz to kliniczny objaw po niewłaściwym założeniu opon.Na pocieszenie dodam że objawy te mogą samoczynnie ustąpić po dłuższym czasie kiedy opony dotrą się do nowego miejsca lub odwrotnego kierunku obrotów.Powodzenia



  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 b+g
    Od
    28 Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Powiem tak nie ma takiej możliwości ponieważ opony są kierunkowe wiec nie mogły chodzić w drugą stronę. Sam już nie wiem. A zapytam jeszcze czy jak by była krzywa felga to maszyna wyważająca będzie zdolna wyważyć felgę?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imię
    Jarosław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Krzywa felga raczej powodowałaby bicie na kierownicy.Ściąganie to już kwestia zbieżności, no chyba ,że oponki przytarte i ciągną .

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 b+g
    Od
    28 Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    zbieżność była ustawiana jakieś 2 miesiące temu więc to bym wykluczył. a to nie dzieje się cały czas tylko momentami. częściej przy wiekszych predkosćiach

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar kusiciel3
    Opis
    volvo v50 2008 2.0 d
    Od
    18 Oct 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Jak w jesieni założyłem stalówki z zimówkami to poczułem dopiero co to znaczy komfort .... dlatego więc na wiosnę zawiozłem alusy do wywarzenia , okazało się że jajowate , tez miałem kłopoty z utrzymaniem toru jazdy tamtego lata a jak np ruszając pod górkę z wykręconymi kołami przesadziłem z gazem to była poprostu masakra ....
    Teraz nie mam takich kłopotów , kilka złociszy to co prawda kosztowało ale teraz mondek klei się do podłoza
    SPRZEDANE !

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar kraft
    Model
    MKI
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    ST200
    Od
    02 Apr 2009
    Mieszka w
    Neandertal, ucieklem z miasta
    Witam!
    Jezeli auto szuka sobie drogi to stawiam na geometrie zawieszenia lub jakies nowe luzy.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    A ja myślę że musisz się przyzwyczaić do alu 15cali ja też miałem takie uczucie po zmienie że auto mi ucieka we wszystkie strony! ale po jakimś czasie to wszystko ustało albo się przyzwyczaiłem!
    ps. sprawdź czy nie masz za dużo powietrza w kołach!!
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  10. #9
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 b+g
    Od
    28 Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    przyzwyczaić to się może da ale pojechać szybciej to juz nie bo nie da się go utrzymać. a przecież te auta prowadzą sie naprawdę bardzo fajnie jak jest wszystko ok. co do powietrza to było 2.2 i pojechałem do popować, dorzuciłem 0,2 i jest trochę lepiej ale to dalej nie to.

    a nie rozumiem kolegi z wyważeniami alu. można je tylko same wyważyć czy jak? bo razem z oponami to mam wyważone i na 100% dobrze.




    powiem tak to wina alusów, poszedłem sobie teraz przełożyć tył na przód i prowadzi się tak jak powinien. czuć teraz lekko na tyle, że coś jest nie tak ale to już tak nie przeszkadza ale i tak pojadę i sprawdzę te felgi czy nie są pogięte. dzięki za pomoc. pozdrawiam

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar kusiciel3
    Opis
    volvo v50 2008 2.0 d
    Od
    18 Oct 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Jak fele pogięte to załatwią zawiechę w mig .... nie czekaj z tym za długo
    SPRZEDANE !

Podobne wątki

  1. [MkIII] Po wymianie opon zarzuca. ściąga.
    By thefilip in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 17:12
  2. [MkIII] Problem po wymianie opon
    By Halski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 14:14
  3. [MkII] Stukanie podczas hamowania po wymianie opon
    By kukn in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 15:56
  4. [MkIII] mały problem po wymianie opon letnich na zimowe
    By bartek206 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 08:36
  5. [MkII] po wymianie opon sciaga w prawo i to mocno
    By gruniu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 21:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów