+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    MKI 94-95. Co kupić diesel czy benzyna???

    Witam,
    Jestem na etapie kupowania MKI, 1,8l, hatchback, rocznik 94-95.
    W związku z tym mam kilka pytań. Proszę o radę jaki silnik wybrać benzyna czy diesel. Czy 1,8 diesel (90KM) to nie za mało jak na tak duży samochód. Ile wytrzymują silniki,czy 200 000km to dużo jak na forda ???? Na co należy zwracać uwagę przy kupowaniu, żeby nie nabyć mobilnego szrotu? Jakie są wasze opinie?
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość

    Re: MKI 94-95. Co kupić diesel czy benzyna???

    Cytat Zamieszczone przez brabender
    Witam,
    Jestem na etapie kupowania MKI, 1,8l, hatchback, rocznik 94-95.
    W związku z tym mam kilka pytań. Proszę o radę jaki silnik wybrać benzyna czy diesel. Czy 1,8 diesel (90KM) to nie za mało jak na tak duży samochód. Ile wytrzymują silniki,czy 200 000km to dużo jak na forda ???? Na co należy zwracać uwagę przy kupowaniu, żeby nie nabyć mobilnego szrotu? Jakie są wasze opinie?
    Pozdrawiam
    Jesli chodzi o silnik to 1.8 diesel nie jest zlym silnikiem, a przebieg 200kkm to pestka dla niego. Jaki kupic to wszystko zalezy ile masz kasy potem na utrzymanie go, wiadomo ze benzyna kosztuje wiecej niz ropa. Benzyniak bezie ci spalal srednio 9-10 litrow.
    Uwage nalezy zwrocic prawie na wszystko:

    1) stan ogolny.
    2) wycieki pod autkiem i z silnika.
    3) wyposazenie autka.
    4)wogole ktory to juz wlasciciel ?
    Najlepiej kupowac od pierwszego wlasciciela, gora drugiego.
    Sprawdzic dokladnie podwozie oraz czy nie bite bylo autko, sprawdzic przedni pas pod maska czy jest czarny czy w kolorze autka, jesli w kolorze autka wiadomoe ze mogl byc bity lub lakierowany. Reszte dopisza inni.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    :metal Najprościej jechac z autem do stacji diagnostycznej takie badanie kosztuje 90zł powiedza ci nawet jaka masz grubosc lakieru i sprawdza wszystko po godzinie bedziesz wiedział na czym stoisz miłego kupowania

  5. #4
    W tym wieku napewno lepszym silnikiem będzie diesel - jest trwalszy, ekonomiczniejszy a 90KM a po co turbosprężarka :metal Zresztą popatrz na ceny TD są ok 30% droższe - nie bez powodu :metal

    Do tego będziesz miał paru kolegów klekotów w Klubie :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  6. #5
    v1tek77
    Gość
    Ja mam benzynke z tego okresu, ale nie przekredlalbym dieselka
    Musisz sam sie zastanowic na czym Ci bardziej zalezy

  7. #6
    a ja powiem tak:

    gdybym teraz kupowal to wybrałbym benzinke
    jak kupowalem 2 lata temu róznica w cenie ropy i benzyny byla dosyć spora i sie opłacalo ale teraz ?

    zreszta poluje na MKII ze szwabow ale wlasnie benzyne 2.0 i do gazu
    MKI 1.8 TD kombi '93 - teraz nowy silniczek -bzyczek z pompeczką boscha

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez werc
    W tym wieku napewno lepszym silnikiem będzie diesel - jest trwalszy, ekonomiczniejszy a 90KM a po co turbosprężarka :metal Zresztą popatrz na ceny TD są ok 30% droższe - nie bez powodu :metal

    Do tego będziesz miał paru kolegów klekotów w Klubie :metal
    Popieram Werca :metal ale tu Twoje pytanie to tak jakbyś pytał co było pierwsze jajko czy kura

  9. #8
    waldemarz
    Gość
    Tak naprawde to poprostu zalezy tez od tego, ktore autko jaki ma wypas. Ja mam benzynke i tak chcialem, kiedys mialem diesla i tez bylem zadowolony. Patrzac teraz na roznice w cenie paliwa to juz wole zostac przy benzynce. Ale naprawde to bedzie zalezalo od ciebie jakie kupisz, poprostu ci co maja benzyniaki sa z nich zadowoleni, a ci co maja diesle tez nie narzekaja, wiec ciezko jest powiedziec jakie masz kupic. Taka jest prawda, kazde z tych aut ma w sobie urok.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    To zależy czego oczekujesz od auta.
    Diesle z Niemiec mają dużo większe przebiegi - bo jak Ktoś kupuje diesla w Niemczech i płaci większy podatek to po to aby więcej bujać.
    Ja postawiłem na moc i wybrałem 2.5Pb - przy obecnych cenach ropy diesel jest już coraz mniej opłacalny.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    inny
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    07 Jul 2005
    Mieszka w
    Radom
    może nie bede obiektywny bo sa mam mk2 1999r 2.0 b/g ale w większosci zdanie na temat fordowskiego 1.8td nie są najlepsze natomiast zetec-ki mają dosc dobrą "prasę". dlatego osobiscie polecam benzynkę 1.8 albo 2.0 i lpg wystarczy 2-giej gen.

  12. #11
    Witam. Ja kupiłem benzynkę 1.8 w hatchbacku i jestem zadowolony, dodałem do niego gaz i śmiga aż miło. Teraz to bym kupił też benzynkę, ale już 2.0 opłaty minimalnie większe a koni zato więcej. Pozdrowionka
    MKI 1.8 95r.
    LPG BRC Just
    aluski fordowskie

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city
    Po tym co tu napisano pozostaje tylko jedna decyzja:wybierz diesla. :metal

    Jeżdzi wolno(tak do 170) ale tanio,a że klekoce troszke.....to co.
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

  14. #13
    kupuj 1,8 tdi
    malo pali ,ciagnie tyle ze na nasze "drogi" wystarczy
    uwazaj na palenie w zimie ale to mozna przesskoczyc
    i kombi tylko kombi

  15. #14
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    e tam bedziesz sie rozdrabniał na jakies klekoty na gnojuffke albo benzyny z silnikami od kosiarek

    V6 sobie kup

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez altoot
    e tam bedziesz sie rozdrabniał na jakies klekoty na gnojuffke albo benzyny z silnikami od kosiarek

    V6 sobie kup
    Eeeee ty smrolu jeden jakie klekoty na gnojówkę. Super bryki na Ekologiczny olej

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez altoot
    e tam bedziesz sie rozdrabniał na jakies klekoty na gnojuffke albo benzyny z silnikami od kosiarek

    V6 sobie kup
    :metal

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Damian
    Opis
    FORD MONDEO kombi 4 2.0 TDCI
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    POZNAŃ
    wiecie co mieszacie chłopakowi w głowie
    silnik diesla jest trwalszy a i ropkę zawsze gdzieś taniej można załtwić a gazu czy benzyny raczej juz taniej nie idzie załatwić a tym bardziej gazu.
    Bierz diesla zawsze gdzies ropke załatwisz, ja kupuje za 2,5 do 3,2 za litr.
    Popytaj w rodzinie i znajomych cos załtwisz a i tirowców zapytaj cos napewno załatwisz.
    TYLKO KLEKOTY
    my klekoty jestesmy razem.

  19. #18
    Też tak uwazam, ja tez kupuje rope taniej, a do tego raz po raz wlewam biopaliwko, mam znajomego ktory ma firme transportowa i jakies pol roku temu kupil instalacje do produkcji biopaliwa z oleju rzepakowego.
    A co do trwalosci, moj ma 222500 km i wszystkie parametry sa ok. Tak ze kupuj terkota.
    MkI 1,8 TD CLX `94 Kombi , czerwony

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city
    Cytat Zamieszczone przez fuel111
    Cytat Zamieszczone przez altoot
    e tam bedziesz sie rozdrabniał na jakies klekoty na gnojuffke albo benzyny z silnikami od kosiarek

    V6 sobie kup
    Eeeee ty smrolu jeden jakie klekoty na gnojówkę. Super bryki na Ekologiczny olej
    No!!! Czekaj no Przemas.Nu pagadi.
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

  21. #20
    Hej!
    Ja mam benzynkę Mk1 2,0i około 140 koni. Mniejszej pojemności napewno nie kupiłbym. Mondeo jest tak ciężkie że czasami i ja mam problemy na starcie z lekkimi autami. Ale jak się "rozbuja" to ponad dwie paczki poleci! A spalanie. Na dzisiaj jest tak: Miasto benzyna: 10l/100km trasa 7,8l/100km. Miasto gaz: 12.5l/100km i trasa 10l/100km. A więc reasumując: za paliwo płacę: miasto benzyna: 42.30zł, trasa: 33zł a gaz odpowiednio: miasto: 26.75, trasa: 21.40zł. I jestem bardzo zadowolony ze swojego Mondzia! Ja więc polecam benzynkę! Ale klekoty też mają swoje zalety. O nich napiszą Ci inni!
    Sylwek. Piła. Wielkopolska.

Podobne wątki

  1. Diesel czy benzyna
    By Tasioreq in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 14:20
  2. Diesel czy benzyna
    By GregWPR in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 22:41
  3. diesel czy benzyna
    By Matush2904 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 18:15
  4. [MkII] sprężarka diesel a benzyna
    By MMM in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2007, 21:59
  5. sprężarka - diesel a benzyna
    By JurekBe in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2005, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów