+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pompa wtryskowa

  1. #1
    G0TEXS
    Gość

    [TDCi]Pompa wtryskowa

    Witam

    Mam wymienioną pompę wtryskową na używaną i po 3 miesiącach coś z niej cieknie i mam pytanie do was:

    1.Czy uszczelnienie może zniwelować problem i polatam jeszcze na pompie (używanej)?
    2.Czy trzeba kupić nową pompę - bo przy używce to nigdy nic nie wiadomo i zawsze może się coś dziać

    Chodzi mi ogólnie o wasze zdanie czy jak pompa jest sprawdzona (używana dostałem gwarancje 1 rok) i coś zaczyna przeciekać tzn że już prędzej czy poźniej będzie do wymiany czy nie koniecznie na używanej po odpowiednim sprawdzeniu i uszczelnieniu można pośmigać

    Pytam również dlatego bo mam ograniczone zaufanie do tego mechanika co wymieniał mi tą pompę na używaną inną ale w bdb stanie (i cieknie )

    Dzięki z góry za pomoc

    Pzdr

    G0TEXS

    Proszę o edycję tematu- na forum nie krzyczymy. buko

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez G0TEXS
    (używana dostałem gwarancje 1 rok)
    jak dostałeś to leć tam z powrotem i niech wymieniają
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ja tylko dodam, ze to nie jest pompa wtryskowa ale pompa wysokiego ciśnienia. w TDDI jest pompa wtryskowa a nie w TDCI

  5. #4
    G0TEXS
    Gość
    Witam

    Pompa wysokiego ciśnienia (pomyliłem) ok ale chodzi mi o sytuację czy pompę wys. ciśnienia używaną można usprawnić (uszczelnić i sprawdzić) tak że po odpowiedniej regeneracji będzie działała prawidłowo przez parę lat czy na to nie ma reguły i korzystniej jest zamontować nową (skoro wtryski są zamontowane nowe) ?

    Pzdr

    G0TEXS

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    regenerowana nie powinna odbiegać parametrami zbytnio od nowej
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    a w ktorym miejscu ci cieknie? moze masz np zle wlozony wezyk od przelewu chociaz nie wiem czy to nie powinno sie odbijac na pracy jakos, moze jakas fotka?:>

  8. #7
    G0TEXS
    Gość
    Witam

    Pompa cieknie chyba od spodu (zakładając że mechanik sprawdzał tą pompę przez parę dni i było ok dziwi mnie że jest jakiś wyciek) -może to jest jakaś błachostka nie wiem - problem jest też z tym że ja jestem z 3-miasta a mechanik z Bydgoszczy (u nas nie ma dobrych mechaników zaufanych od Forda większość ma na forach negatywne opinie - może i są błędne nie wiem) i nie chce mi się specjalnie tam lecieć

    Znacie kogoś dobrego z Pomorskiego to mi puśćcie kontakt

    Pzdr

    G0TEXS

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    A czy twojej pompy nie dało się zregenerować że zdecydowałeś się na używkę? Masz rację z używką nigdy nie wiadomo co się trafi natomiast nowa to dość duży wydatek dlatego chyba najlepszą alternatywą jest regeneracja. Cieknąć jak najbardziej nie powinno, jeśli cieknie to ten wyciek może być coraz większy. jeśli jak piszesz masz gwarancję to się nie zastanawiaj tylko jedź do gościa niech poprawia albo niech wkłada drugą lub zabiera tą pompę i oddaje kasę a ty swoją zregeneruj o ile się da.
    Poza tym w starszych rocznikach (do 2005r) były problemy właśnie z pompami CR (łuszczyły się) więc jeśli używkę to spotka to wtryski też będziesz miał do wymiany a więc następne koszty.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    wyciek zawsze spowodowany jest złym montażem (sama pompa nie powinna cieknąć czhyba że ktoś ją rozebrał i źle złożył). Na dzień dobry zobacz w którym miejscu cieknie. Jak masz gwarancję to nad czym się zastanawiasz, jedź i reklamuj.
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning mająca prawie wszystko (jak dla mnie)
    Było i odeszło na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc Było i gdzieś jest Mondeo MKI.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    28 Feb 2007
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Kapsel_lg
    wyciek zawsze spowodowany jest złym montażem (sama pompa nie powinna cieknąć czhyba że ktoś ją rozebrał i źle złożył). Na dzień dobry zobacz w którym miejscu cieknie. Jak masz gwarancję to nad czym się zastanawiasz, jedź i reklamuj.


    Jak najbardziej zgadzam się z kapsel_lg. Jeżeli byłaby źle złożona, prawdopodobnie w ogóle przestałaby wytwarzać odpowiednie ciśnienie paliwa.
    Pozdr.
    slazdu
    Mondeo IV TDCI 2008, 143KM GHIA. Taki, jakiego właśnie szukałem.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Pompa wtryskowa HELP :D
    By pedro1234 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 23:26
  2. [TD MkI] pompa wtryskowa
    By Thot in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 01:12
  3. [MkIII] Pompa wtryskowa
    By ziomek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 12:35
  4. Pompa wtryskowa
    By grzeba in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-11-2005, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów