+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Focus
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkIII]sprężarka klimatyzacji

    Witam. Mam następujący problem. W momencie kiedy kilmatyzacja nie jest włączona strasznie hałasuje. Doszedłem, że dźwięk wywołuje luźny "talerzyk" (nie znam technicznej nazwy) który umieszczony jest najbardziej na zewnatrz kompresora klimatyzacji. Jest to taka tarczka która zbliża się do kompresora i zaczyna sie kręcić w momencie włączenia klimatyzacji. Tarczka ta do kompresora montowana jest centralnie na śrube i na trzech jakby kołkach które wchodzą w ten talerz. W miejscach gdzie wchodzą te jakby kołki znajdują się gumki które u mnie w 2/3 poszły na spacer i teraz talerz gdy klima nie działą obija się o kompresor. Teraz konkretne pytanie czy ktoś może ma sposób jak to naprawić lub czy można gdzieś dostać sam taki talerz bądź też same gumki. Sorry za pokrętność mojej wypowiedzi ale mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marcin
    Opis
    2000 MkII td Kombi Ghia
    Od
    09 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    chyba chopdiz ci o sprzęgiełko klimatyzacji. Użyj szukajki było trochę na forum. jakiś artykuł też chyba na jego temat jest
    Na luzie trzeba żyć, nie jeździć.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    lepiej zrób to szybko bo ten "talerzyk" nie powinien hałasować i jeśli jest luźny to może oznaczać, że śruba, która go trzyma na wałku jest odkręcona a jeśli on wypadnie to może zrobić niezły bałagan w okolicy sprężarki.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Focus
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Powiedzmy. Chodzi o to, że straciłem dwie z trzech gumek ustalających tarczkę sprzęgła i mam pytanie czy te gumki można dorobić/dokupić?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to opisuj to od razu bo jak czytałem to w pierwszym poście nie było tak opisane.
    chyba w tej sytuacji lepiej będzie jeździć na włączonej klimie żeby płaszczyzny tarczy na sprężarce i sprzęgle się wzajemnie nie wytarły w sposób niekontrolowany. a co do tych gumek to niestety nie znam tematu.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Focus
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak wiem przepraszam za mój pierwszy post, ale sam musiałem to sobie uprecyzować w głowie. Jendrekmak masz racje bo w momencie załączonej klimy hałas praktycznie nie występuje.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar wojpet
    Imię
    Wojtas
    Model
    Mondeo kombi
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Panther black
    Od
    02 Jun 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Sorry,ze odgrzewam kotleta,ale dopadl mnie ten sam problem co kolege @Grzybek,tez halasuje ten talezyk i nie wiem jak sie za to zabrac.Jak wlacze klime od razu wszystko cichnie.Czy kolega problem rozwiazal a jak tak to w jaki sposob.No i co z tymi gumkami?
    Klekot rulezzz


Podobne wątki

  1. [MkIII] Sprężarka klimatyzacji
    By kreml73 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 16:28
  2. [MkII] Sprężarka klimatyzacji
    By okmega in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2007, 12:23
  3. [MkII] Sprężarka klimatyzacji
    By Lucas in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 12:00
  4. [MkII] sprężarka klimatyzacji
    By Wojtacz in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2006, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów