+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 221
  1. #1
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków

    [MkIII]Lampy przednie Black - wykonanie :)

    Cześć!
    Jako, że postanowiłem w swoim Mondku coś zmienić, mając wolne popołudnie postawiłem na zrobienie lamp w czarnym macie.
    Po kolei. Przerabiane lampy to oryginalne fordowskie.
    Potrzebne były:
    -farba w spray'u czarna matowa
    -papier ścierny 220 i 280
    -podstawowe narzędzia (kombinerki, płaski śrubokręt)
    -nóż stołowy

    Zastanawiałem się jak rozkleić lampę, jedni piszą, żę suszarka/opalarka, że wkrętakiem...ja po 15 min zabawy z suszarką postawiłem na metodę piekarnika. I o takowego po zdjęciu gumowej osłony z lampy ją włożyłem. Temperatura 70 stopni i czas jednego papierosa - kolo 5 min. Poważyłem klosz nożem i pięknie wszystko odeszło.

    dalej to kwestia odkręcenia 2 wkrętów torxowych - jeden pod kloszem pozycyjnego a drugi na górze całej lampy i mamy ten srebrny element wyjęty

    Przy okazji wyczyściłem odbłyśniki od mijania i długich.
    Przyszedł czas na zmatowienie i zdarcie starej błyszczącej powłoki żeby nowy lakier lepiej trzymał się podłoża. Tutaj sporo zabawy ale warto to zrobić dokładnie.

    Potem przychodzi czas na malowanie. Małe ilości farby - łącznie malowałem z 8 warstw. Po każdej z racji tego, ze rano potrzebowałem auto, suszarką suszyłem i kolejna.

    Po wyschnięciu to już tylko złożenie wszystkiego oraz czyszczenie klosza z obu stron.

    Lampy sklejałem tym samym klejem który był, zakładałem klosze - 5 min w piekarniku i dociskałem aż zatrzaski załapały.

    Koszt całej operacji to 28 zł...i 3h pracy na balkonie i koszt nowej suszarki dla Żony - ot takie przekupstwo, żeby oddała starą

    Efekt wg mnie super - teraz jeszcze do zrobienia to samo w halogenach i tutaj pytanie do was - wie ktoś jak szybko i sprawnie wyjąć halogeny ze zderzaka w MK3?

    Fotki zamieszczam poniżej jak to po kolei przebiegało. Mam nadzieję, ze się komuś przyda opis - jakby w Krakowie potrzebna była pomoc przy tym zabiegu to służę

















    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    1. umyl bys auto do zdjec
    2. ja biore nozyk do tapet i srubokret, nic nie podgrzewam, wystarczy dobrze podciac
    3 maluje tylko 2-3 razy na lekko zmatowiona powierzchnie, zrobilem juz kilkanascie kpl i nikt sie nie skarzyl
    4. przezroczysty silikon i satynowy czarny w sprayu
    5. czas operacji podobnie jak u Ciebie + kilka

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    zastanawiałem się, jak czarne światła wyglądałyby na w moim mondku - już wiem, że tego nie zrobię (naprawde podobają mi się białe i jasne klosze mondeo).
    ale szacunek za robotę, bo dobrze to wyszło i za sprytne, choć kosztowne rozegranie kwestii suszarki

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar lobaner
    Imię
    Sylwester
    Model
    titanium s
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mondeo mk4 2.0 tdci dw10c chip 200ps
    Od
    27 Mar 2010
    Mieszka w
    swidnica
    witam.lampy super !czarne mi się podobają!szacunek !

  6. #5
    Zielony listek Awatar hercin
    Model
    Kombi 2011
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo IV
    Od
    28 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Cytat Zamieszczone przez GaBB
    teraz jeszcze do zrobienia to samo w halogenach i tutaj pytanie do was - wie ktoś jak szybko i sprawnie wyjąć halogeny ze zderzaka w MK3?
    Przyłączam sie do pytania.
    Sam zamierzam pomalowac lampy, ale za jednym razem chciałbym pomalowac lampy i halogeny.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    mam pytanie:

    gdzieś ty się chłopie podziewał wcześniej ??
    miesiąc na forum a dwa takie fajne (ten i malowanie halogenów) i treściwe tematy zakładasz !!

    good job
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Fajne to to na lusterku coś masz

  9. #8
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Turbo Świnia została mi z czasów subaru Niektórzy mówią, że taki prosiak to koło +15 koni dodaje

    A co do tematów treściwych itp dzięki - się staram a kilka rzeczy jeszcze będe zmieniał w Mondku to będę zamieszczał na bieżąco.
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  10. #9

    Re: [MkIII]Lampy przednie Black - wykonanie :)

    Cytat Zamieszczone przez GaBB
    -farba w spray'u czarna matowa
    Zdradzisz jaki to był dokładnie lakier?

  11. #10
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Kafar
    Fajne to to na lusterku coś masz
    Cytat Zamieszczone przez GaBB
    Turbo Świnia została mi z czasów subaru Niektórzy mówią, że taki prosiak to koło +15 koni dodaje
    To ja se dwie zakupię

    I wezmę dla Pabla.... Też mu się przyda jak będzie miał POLE POSITION na skrzyżowaniu

  12. #11
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    Zdradzisz jaki to był dokładnie lakier?
    Ot taki potężny spray Nawet ponoć 25% gratis było
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  13. #12
    Kursant Awatar Inzynier
    Imię
    Jakub
    Opis
    MK3 2.0 TDCI
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Wawa
    fajnie wyszlo juz mam o czym myslec szczegulnie ze u mnie do jednej lampy dostal sie syf wiec przy okazji sie wyczysci

    mam tylko jedno pyt czy juz po paru misiacach uzywania nic ci sie rozszczelnilo bo cos czuje ze przy moim szczesciu tak wlasnie sie skonczy ;/ ?

  14. #13
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Nic się nie rozszczelniło, po prostu trzeba solidnie zcisnąć klosz z obudową przy zamykaniu po rozgrzaniu masy.
    Parowania nie odnotowałem więc imo jest wszystko cacy.
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  15. #14
    Kursant Awatar kawam
    Imię
    Michał
    Opis
    było MK1,MK3 -> S-MAX 2.5T ST +LPG
    Od
    08 Jan 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska Wschodnia
    Też zrobiłem sobie takie lampy... Tylko że ja mam mondeo CZARNA PERŁA więc efekt jest jeszcze lepszy do tego przydymione boczne kierunkowskazy. W najbliższym czasie przyciemnię szyby i banditos będzie

    A zapomniałem dodać. Przy okazji jak już rozgrzebałem się z tym bajzlem to założyłem sobie RINGI - i to dopiero wymiata zakochałem się na nowo

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Bardzo fajny opis, nosze się z zamiarem zrobienia tego samego u siebie ale zastanawiam się jak to będzie wyglądało w zestawieniu ze srebrnym lakierem

    Cytat Zamieszczone przez GaBB
    wie ktoś jak szybko i sprawnie wyjąć halogeny ze zderzaka w MK3?
    Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to od spodu zderzaka, dokładnie pod halogenem jest otwór i tam jest dojście do śruby na torks. Jak ją odkręcisz to potem delikatnie należy podważyć płaskim śrubokrętem halogen i wyciągnąć ze zderzaka. Halogen podważasz od góry, nie trzeba używać dużo siły. Odczepisz kostkę i masz wyjęty halogen

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Wilhelm
    Imię
    Marcin
    Opis
    Foka ST
    Od
    17 Jan 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Bardzo fajny opis, nosze się z zamiarem zrobienia tego samego u siebie ale zastanawiam się jak to będzie wyglądało w zestawieniu ze srebrnym lakierem Smile
    Jednym się podoba srebrny z czarnymi lampami, innym nie Najlepiej zgadaj się z kimś kto ma czarne i przełóż je do siebie (najlepiej z halogenami).

    Cytat Zamieszczone przez stefcio
    Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to od spodu zderzaka, dokładnie pod halogenem jest otwór i tam jest dojście do śruby na torks. Jak ją odkręcisz to potem delikatnie należy podważyć płaskim śrubokrętem halogen i wyciągnąć ze zderzaka. Halogen podważasz od góry, nie trzeba używać dużo siły. Odczepisz kostkę i masz wyjęty halogen Beer
    Już dawno to zrobił, jest nawet how to
    Wolnossąca to może być kobieta...

    WWW.FORDTUNING.PL

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez Wilhelm
    Jednym się podoba srebrny z czarnymi lampami, innym nie Smile Najlepiej zgadaj się z kimś kto ma czarne i przełóż je do siebie (najlepiej z halogenami).
    Taki mam plan, na spocie przełożę lampy i będę miał obraz jak to wygląda

    Cytat Zamieszczone przez Wilhelm
    Już dawno to zrobił, jest nawet how to Smile
    A to nie zwróciłem uwagi, domyślałem się, że pewnie już to zrobił ale zawsze ktoś może sobie przeczytać o tym tutaj

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Angelo
    Imię
    MArcin
    Opis
    Mondeo MK IIII 2,2 TDCI hatchback
    Od
    29 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    hmmm opis i wykonanie blackeyesow zrobilem jakies 2,5 roku temu chyba i o ile pamietam chyba byłem pierwszy na forum, ale to tak dla wiedzy, aha i jest artykul nawet z nimi.


    Co do lakieru panowie to ja uzyłem zwyklego lakieru matowego pierwszego lepszego z półki w markecie za 5 zł. Jezdze juz 2,5 roku i jest miód malina


    goood job

  20. #19
    Zielony listek Awatar Arithel
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    Piasecznica
    Panowie, a jak wyglada sprawa z homologacja ?
    Otoz slyszalem juz kilka opinii ze tak domowo pomalowane lampy byc nie moga - i za to mozna miec problemy jesli policja zatrzyma. Bylbym wdzieczny jesli ktos moglby mi objasnic sprawe - gdyz nie jestem kierowca veteranem.

    BTW: Co myslicie o tym aby do bialego Mondeo MK3 zastosowac takie lampy? (osobiscie taka kombinacja mi sie bardzo podoba w tych nowych Lexusach lecz nie potrafie spojzec obiektywnie czy w mondeo bedzie to dobrze wygladac)

  21. #20
    Kursant Awatar Inzynier
    Imię
    Jakub
    Opis
    MK3 2.0 TDCI
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Arithel
    Panowie, a jak wyglada sprawa z homologacja ?
    Otoz slyszalem juz kilka opinii ze tak domowo pomalowane lampy byc nie moga - i za to mozna miec problemy jesli policja zatrzyma. Bylbym wdzieczny jesli ktos moglby mi objasnic sprawe - gdyz nie jestem kierowca veteranem.

    BTW: Co myslicie o tym aby do bialego Mondeo MK3 zastosowac takie lampy? (osobiscie taka kombinacja mi sie bardzo podoba w tych nowych Lexusach lecz nie potrafie spojzec obiektywnie czy w mondeo bedzie to dobrze wygladac)
    hm niewiem co czytales ale wg mnie homologacja glownie dotyczy sie szkla jakie przy przepuszczanie a nie srodka lampy bo to nie ma wplytu na to jak lampy swieca tak wiec policja nie ma za co cie zatrzymac, po drugie juz w wiekszosci samochodow sa ciemne wnetrza i sa dopuszczone do ruchu

    co do tego czy pasuja jak kupisz ciemne kierunki ciemne szybki to bedzie sie super komponowalo takie b&w ;]

Podobne wątki

  1. Wykonanie lamp Black Eye's w Mondeo MKII
    By Gebar in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 22:36
  2. Wykonanie lamp Black Eye's w Mondeo MKII
    By Gebar in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 22:29
  3. [MkII] Wykonanie lamp Black Eye's w Mondeo MKII
    By Gebar in forum Tuning
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów