+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81
    na polskie drogi to 90KM daje radę ale w Yarisie Laughing

    aby szybko, czyli bezpiecznie wyprzedzać na tych drogach trzeba mieć troszkę więcej...
    przede wszystkim rozumu w głowie a nie trocin
    myślałem w kontekście miasta
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    na polskie drogi i ich stan to 90 tez daje rady
    a w mieście to i 300 psu na budę chyba że ktoś zamiast mózgu ma sieczkę i robi z tego tor dla f1
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Dlatego na pytanie : Jaka benzyna wystarczy? Odpowiadam : 1.8. Rodzinne kombi to nie bolid F1.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Z uporem godnym lepszych tematów niektórzy userzy stawiają znak równości między mocą silnika a rozwijanymi prędkościami przez właścicieli takich aut. Pragnę Wam uświadomić, że wyprzedzanie - jeden z najniebezpieczniejszych manewrów jaki wykonujemy tysiące razy na drogach - dzięki nadwyżce mocy trwa ułamek części tego co przy słabym silniku. Może się więc zdarzyć, że braknie nam tej sekundy czy dwóch właśnie z powodu wolno wykonywanego wyprzedzania.
    Nie mam wątpliwości, że jeżdżąc po drogach (Polski i innych państw) należy używać przede wszystkim szarych komórek a dopiero potem pedałów (gazu i hamulca), jednak nadwyżka mocy wykorzystywana w rozsądny sposób zwiększa bezpieczeństwo i frajdę z jazdy

  5. #24
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Nie stawiam znaku równości...

    Jadąc normalnie, jakieś 80km/h masz mniejszą konieczność ciągle wyprzedzać, niż jadąc powiedzmy 120km/h.

    A do wyprzedzania przy 80, to nawet 1.8 spokojnie styka.

    Jeśli wyprzedzając przy 80km/h brakuje ci mocy - to znaczy, że starasz się wyprzedzać pojazd, który jedzie niewiele wolniej. A to znowu oznacza, że na drodze zachowujesz się jak bolid F1, w aucie, które waży ponad 1500kg i nie jest bolidem.

    Jeśli wyprzedzasz ciągnik, to wystarczy do tego każdy silnik. A jeśli się ścigasz - to w tak ciężkim samochodzie - moc silnika ma duże znaczenie.

    Opisując obrazowo : w Polsce mamy święty obowiązek wyprzedzić naukę jazdy. Nawet jeśli ona jedzie 100km/h. Zwyczajnie się ją wyprzedza, pomimo, że później jedziemy z taką samą prędkością jak oni. Ale ja muszę być pierwszy za wszelką cenę. I tacy najczęściej narzekają na brak mocy w silniku.
    Nie wyprzedzam auta, które jedzie troszkę wolniej niż ja. Dopasuję sobie prędkość i jadę za nim. No chyba, że mam do tego warunki - dwa pasy w jedną stronę.
    Po co ryzykować? Dla kilku sekund?

    Zaraz się odezwą ci, co napiszą, że jadą w dalekie trasy i tam może być wielka różnica.... bla bla. Na trasie zawsze się znajdzie takie miejsce, gdzie masz możliwość wyprzedzać. I nie trzeba do tego wielkiego silnika, żeby szybko przeskoczyć i uciec z przeciwnego pasa.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Mogli byśmy tak dyskutować a nawet się spierać w nieskończoność.
    W Polsce obowiązuje ograniczenie prędkości:
    teren zabudowany: 50/60km/h
    teren niezabudowany: 90km/h
    drogi ekspresowe: 110km/h
    autostrady 130km/h


    Zrób ankietę ilu userów z tego forum jeździ idealnie tak jak ograniczenia nakazują!!!

    P.S. Zapytaj Oktana po co zachipował fabrycznego 2,2 TDCi, który w serii ma dwa razy tyle co wcześniej wymienione 90KM

  7. #26
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Założyciel postu pytał o awaryjność silników , a większość jak zwykle swoje mądrości na temat mocy, prędkości itp., każdy kupuje taki jaki chce lub na jaki go stać, lepiej doradzajmy a nie przekomarzajmy kto ma rację...Pozdrawiam.

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez fred33
    Założyciel postu pytał o awaryjność silników , a większość jak zwykle swoje mądrości na temat mocy, prędkości itp., każdy kupuje taki jaki chce lub na jaki go stać, lepiej doradzajmy a nie przekomarzajmy kto ma rację...Pozdrawiam.


  9. #28
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Ale odpowiedzi na to, który jest mniej awaryjny... nie ma.

    Można tylko domyślać się jacy ludzie lepiej dbają o auta - ale na to pytanie każdy sobie sam odpowie: jak się dba, to się ma.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81
    na polskie drogi to 90KM daje radę ale w Yarisie Laughing

    aby szybko, czyli bezpiecznie wyprzedzać na tych drogach trzeba mieć troszkę więcej...
    przede wszystkim rozumu w głowie a nie trocin
    myślałem w kontekście miasta
    na polskie drogi i ich stan to 90 tez daje rady
    wybacz, że nie domyśliłem się o czym myślałeś (i nikt tego oprócz Ciebie nie wie). Napisałaś jak napisałeś, a polskie drogi to nie tylko miasto. I do tego się odniosłem.

    Zdecydowanie bezpieczniejszym autem na drodze (w wielu sytuacjach) jest to z większą mocą (i nie chodzi i V-maxy) niezależnie od rozumku bądź trocin kierownika tego auta.

    Dodam tylko, że zgadzam się ze zdaniem Szczerby, który ładnie wszystko opisał


    No ale żeby nie było bezczelnego offtopa to dodam tylko, że silnik w używanym aucie będzie wprost proporcjonalnie awaryjny jak był traktowany. Należy zatem znaleźć (co nie łatwe) pewne auto od kogoś kto na nie nie żałował.
    Carpe diem...

  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81
    No ale żeby nie było bezczelnego offtopa to dodam tylko, że silnik w używanym aucie będzie wprost proporcjonalnie awaryjny jak był traktowany. Należy zatem znaleźć (co nie łatwe) pewne auto od kogoś kto na nie nie żałował.
    z tym się zgodzę miarą zadowolenia i jak najmniejszej awaryjności będzie podejście poprzednika
    choć jeżeli brać pod uwagę silniki diesla bez względu na sposób eksploatacji pewne elementy ulegną awarii
    chciał nie chciał
    (przy odpowiednim traktowaniu posłużą zdecydowanie dłużej)
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    a czy ktos z Was się orientuje czy awaryjność wtrysków TDCI ulegla poprawie po faceliftingu czy tak samo? i czy w fordach sa wtryski delphi czy jakiejs innej firmy?

  13. #32
    Kursant
    Imię
    marcin
    Opis
    ford
    Od
    07 May 2010
    Mieszka w
    krosno
    Wg mnie tylko benzynka. Silniczki bezawaryjne, 1,8 lub 2,0 raczej dwulitrowka bo mocniejsza a spalanie niewiele wieksze. A diesel moze i oszczedny ale wydatki na osprzety wiec ja rekomenduje benzynke. Ps jesli w 1,8 to unikac tego 130 konnego.

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar draker90
    Imię
    Janusz
    Model
    Mondeo mk3
    Silnik
    1.8 125 LPG STAG goFAST
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125km+LPG STAG 2001 Kombi GHIA
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Piekary śląskie
    a dlaczego unikac silnika 130 konnego, ja mysle ze 125 km 1.8 jest najlepszy

  15. #34
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    mkre5- może jeszcze o tym nie wiesz ale... prawa autorskie do nazwy Twojego auta są już zastrzeżone... Zmień opis w profilu

  16. #35
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kreml73
    mkre5- może jeszcze o tym nie wiesz ale... prawa autorskie do nazwy Twojego auta są już zastrzeżone... Zmień opis w profilu
    Potwierdzam

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Tylko benzyna, im większy tym lepszy. To, że sie komuś diesel nie zepsuł, nie oznacza, że jest to silnik bezawaryjny. Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum Forda, lub też innej marki(sprawdziłem) i widać, że 90% problemów z silnikiem dotyczy TDCI CDTI, JTD, HDI... Mocniejszy silnik- bardziej trwały, ładniej pracuje.

    Staram się jeździć zgodnie z przepisami, nie zawsze mi to wychodzi. Zawsze mam ten komfort, że mam zapas mocy. Bez ryzyka, na prostej wyprzedzenie kilku tirów nie stanowi problemu. Kilka tygodni temu jechałem zgodnie z przepisami 70 w terenie zabudowanym. swoją 2,5 litrówką Nagle wyprzedził mnie MKIV. Po kilku km został zablokowany przez tira, dojechałem do niego. Zaczął wyprzedzać, no to ja za nim, musiałem hamować. Chmurę puszczał jak ikarus. Miał silnik 2, 0 TDCI 140KM. Długo trwało jego wyprzedzanie, więc większe ryzyko. Zawsze wolę mieć więcej koników niż miałoby ich zabraknąć w kryzysowej sytuacji.

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Chmurę puszczał jak ikarus. Miał silnik 2, 0 TDCI 140KM. Długo trwało jego wyprzedzanie, więc większe ryzyko. Zawsze wolę mieć więcej koników niż miałoby ich zabraknąć w kryzysowej sytuacji.
    mam 130 km i starszy model i mogę ci powiedzieć że zero stresu przy wyprzedzaniu

    jeżeli aż tak strasznie kopcił to miał gdzieś problem (filtr doloty szczelność itp.)
    są tacy co by twierdzili że i 400km to mało
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Tak, nówka mondi z 20 tys przebiegu. Piszesz jakbyś nigdy nie jechał za dieslem. Kopcą i już wszystkie! Napisałem, że wolę mieć niż miałoby ich zabraknąć i mam. Ty nie masz kłopotów z wyprzedzaniem , a ja jak widać mam jeszcze mniej w 2,5 V6, nie wspomnę o ST.

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    jak jeździłem MKIII TDCi 130km to nie narzekałem na brak mocy... ani przy wyprzedzaniu ani przy ruszaniu.
    Kopcenia jakoś też nie zauważyłem. A niejedna benzyna wymiękała.
    Carpe diem...

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Kolejny w ofercie jest silnik benzynowy 2.0 Duratec o mocy 145 KM. Jego maksymalny moment obrotowy 185 Nm, osiągany jest przy 4 500 obr/min. Tak wyposażony samochód rozpędza się do 100 km/h w czasie 9,9 sekundy (kombi 10,3 s) i może jechać z prędkością maksymalną 210 km/h (kombi 205 km/h). Średnie spalanie wynosi 7,9 l/100 km, ale jazda po mieście podnosi zużycie do poziomu 11,2 l/100km.

    Kolejny w ofercie jest silnik wysokoprężny 2.0 Duratorq TDCi, który uzyskuje moc 130 KM. Maksymalny moment obrotowy o wartości 320 Nm, osiągany jest w przedziale 1 750 - 2 240 obr/min. Tak wyposażony samochód rozpędza się do 100 km/h w czasie 10,9 sekundy (kombi 11,1 s) i może jechać z prędkością maksymalną 200 km/h (kombi 195 km/h). Średnie spalanie wynosi 7,1 l/100 km, a jazda po mieście podnosi zużycie do poziomu 9,8 l/100km. Silnik ten posiada filtr cząstek stałych DPF i współpracuje wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

    Dane z samaru. Panowie, TDCI 2,0 130KM 10,9 do setki!
    Benzynka 2,0 145KM 9,9!

    Dokładnie sekundę lepiej i nie potrzebuje do tego turbinki. Teraz włóż do benzyny turbinę, albo wymontuj ze swojego Diesla. Sorry! Nie wiem skąd we właścicielach klekotów takie przekonanie, że wszystkie benzynki wymiękają?
    Co do kopcenia, zróbmy sobie mały konkurs. Nagram ci kilka filmów, z TDCI, zupełnie przypadkowo spotkanymi na drodze, jak kopcą przy naciśnięciu pedału przyspieszenia. Dam ci fory, nagraj mi choć jeden, który nie kopci. Może to być ten który wybierzesz. Może to być nówka sztuka MKIV. Może to być 1,8: 2,0: 2,2: czy jakikolwiek inny.

    Dodam , że absolutnie nie jestem przeciwnikiem diesli, kilka w życiu sam zjeździłem i było miło. Nie chcę też wywoływać kolejnej wojny, tylko czasem jak ktoś pisze głupoty to nie mogę się powstrzymać od riposty

Podobne wątki

  1. Który silnik wybrać do LPG?
    By quattroporte in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:20
  2. [TDCi MKIII] Mondeo MKIII 2.0 TDCi- Tryb awaryjny- czy to będą wtryski?
    By Mr_T in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 21:10
  3. mk3 który silnik pb wybrać?
    By christo1250 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 13:58
  4. który silnik MKIII jest najmniej awaryjny
    By draker90 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 12:44
  5. który wybrać silnik 1,6 czy 1,8
    By paablooo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów