+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    kurczę, to mkIV musi być dużo cięższy od mkIII, skoro mój TDDI ma 10,5 do setki i jest to lepszy wynik, niż TDCI 130 KM w mkIV...ale akurat to mnie cieszy. No ale tan wygląd mkIV...****
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Kolejny w ofercie jest silnik benzynowy 2.0 Duratec o mocy 145 KM. Jego maksymalny moment obrotowy 185 Nm, osiągany jest przy 4 500 obr/min. Tak wyposażony samochód rozpędza się do 100 km/h w czasie 9,9 sekundy (kombi 10,3 s) i może jechać z prędkością maksymalną 210 km/h (kombi 205 km/h). Średnie spalanie wynosi 7,9 l/100 km, ale jazda po mieście podnosi zużycie do poziomu 11,2 l/100km.

    Kolejny w ofercie jest silnik wysokoprężny 2.0 Duratorq TDCi, który uzyskuje moc 130 KM. Maksymalny moment obrotowy o wartości 320 Nm, osiągany jest w przedziale 1 750 - 2 240 obr/min. Tak wyposażony samochód rozpędza się do 100 km/h w czasie 10,9 sekundy (kombi 11,1 s) i może jechać z prędkością maksymalną 200 km/h (kombi 195 km/h). Średnie spalanie wynosi 7,1 l/100 km, a jazda po mieście podnosi zużycie do poziomu 9,8 l/100km. Silnik ten posiada filtr cząstek stałych DPF i współpracuje wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

    Dane z samaru. Panowie, TDCI 2,0 130KM 10,9 do setki!
    Benzynka 2,0 145KM 9,9!

    Dokładnie sekundę lepiej i nie potrzebuje do tego turbinki. Teraz włóż do benzyny turbinę, albo wymontuj ze swojego Diesla. Sorry! Nie wiem skąd we właścicielach klekotów takie przekonanie, że wszystkie benzynki wymiękają?
    Co do kopcenia, zróbmy sobie mały konkurs. Nagram ci kilka filmów, z TDCI, zupełnie przypadkowo spotkanymi na drodze, jak kopcą przy naciśnięciu pedału przyspieszenia. Dam ci fory, nagraj mi choć jeden, który nie kopci. Może to być ten który wybierzesz. Może to być nówka sztuka MKIV. Może to być 1,8: 2,0: 2,2: czy jakikolwiek inny.

    Dodam , że absolutnie nie jestem przeciwnikiem diesli, kilka w życiu sam zjeździłem i było miło. Nie chcę też wywoływać kolejnej wojny, tylko czasem jak ktoś pisze głupoty to nie mogę się powstrzymać od riposty

    Popatrzcie na nową ofertę 2.0 T Ecobost mamy porównanie benzynka dostała turbinke i gdzie zostały klekoty???? nieco ponad 7 s do 100 203 KM robi wrażenie ...he he

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Tak, czytałem o tym silniku. 7,7 Średnie spalanie, także, wybór między benzyną i dieslem stał się oczywisty. Nawet jak ktoś musi oszczędzać na paliwie, to już nie musi kupować klekota. Dynamika, oszczędność i bezawaryjność.

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    nie wiem czemu z tego tematu zrobił się offtop. Jesli chodzi o przyspieszenie do 100 z reguły benzyna jest szybsza (oprócz mojego silnika ). Na trasie diesel. Nie ma 2 zdań, ze komfort i elastyczność jest lepsza, chocby ze wzgledu na to, ze nie trzeba mieszać gałką zmiany biegów. Pewnie gdyby do benzyny wstawiali turbo byloby inaczej. Ale nie wstawiają więc wróćcie do tematu.
    Jeśli chodzi o bezawaryjność w moim 1.8 nic się nie dzieje. Nie słyszałem, żeby też ten silnik miał jakieś przygody w postaci psujących się klapek. Co nie znaczy, że polecam swój silnik, jeśli komuś nie przeszkadzają liche osiągi, to polecam. Z tego co znalazlem problem klapek dotyczy 2.0 PB przed liftingiem. Jeśli ktoś miał takie problemy w 1.8 prosze o wypowiedzi.

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    kolektor w 1.8 i 2.0 ten sam wiec i 1.8 ma problem z klapkami. pofejsowe tez sie sypia, tylko tu juz nie ma ryzyka zerwania preta i dostania sie szczatkow do silnika

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Średnie spalanie wynosi 7,1 l/100 km, a jazda po mieście podnosi zużycie do poziomu 9,8 l/100km.
    dane na papierze... mi palił średnio 8,5L/100 a niektórzy wiedzą jak jeżdżę...


    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Nie wiem skąd we właścicielach klekotów takie przekonanie, że wszystkie benzynki wymiękają?
    nie jestem właścicielem klekota, tylko aktualnie zwykłego 2.5T o mocy 236KM (co to STeki objeżdża), co nieznaczy, że mój były MKIII TDCi 144KM (po hamowni) nie objeżdżał wielu benzyniaków. Nikt nie napisał, że wszystkie.

    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    jak ktoś pisze głupoty to nie mogę się powstrzymać od riposty
    kolego czytaj dokładnie a potem komentuj bo sam głupoty tworzysz.
    Carpe diem...

  8. #47
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Ale-Urwal!
    tylko aktualnie zwykłego 2.5T
    Co czasem startuje z BUs-pasa


  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez cosin
    kolektor w 1.8 i 2.0 ten sam wiec i 1.8 ma problem z klapkami. pofejsowe tez sie sypia, tylko tu juz nie ma ryzyka zerwania preta i dostania sie szczatkow do silnika
    mam cichą nadzieję, że się mylisz

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko
    Cytat Zamieszczone przez Ale-Urwal!
    tylko aktualnie zwykłego 2.5T
    Co czasem startuje z BUs-pasa
    Ciiiii
    Carpe diem...

  11. #50
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980
    Cytat Zamieszczone przez cosin
    kolektor w 1.8 i 2.0 ten sam wiec i 1.8 ma problem z klapkami. pofejsowe tez sie sypia, tylko tu juz nie ma ryzyka zerwania preta i dostania sie szczatkow do silnika
    mam cichą nadzieję, że się mylisz
    przerabiałem "klapki" u siebie więc mam praktykę z pofesjowymi.

    Co do nadziei... znasz przysłowie? Lepiej obadac temat (nawet samemu znaleźć 2-3 godz, zdjąć kolektor i zobaczyć w jakim stanie bebechy) zawczasu, niż pakować się w ewentualne koszta "olania tematu".

    Oczywiście życzę aby były super sprawne, pręt był twardy i długi jak.... , a klapki milczały jak to owce w pewnym milczeniu

  12. #51
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    dane na papierze... mi palił średnio 8,5L/100 a niektórzy wiedzą jak jeżdżę...

    Czytałem odnośnie spalania, to było chyba na innym forum i wielu użytkowników TDCI ma spalanie dużo niższe niż producent zalożył Ford musi być bardzo uczciwą firmą. Ludziom 2, 0 130KM Palą średnio 5,5 l a przy V-max okolo 6l. Skoro tak to 7,7 w tej benzynce musi być też zawyżone.


    nie jestem właścicielem klekota, tylko aktualnie zwykłego 2.5T o mocy 236KM (co to STeki objeżdża), co nieznaczy, że mój były MKIII TDCi 144KM (po hamowni) nie objeżdżał wielu benzyniaków. Nikt nie napisał, że wszystkie.

    A ja też nie napisałem, że wszystkie. Może trochę nie doprecyzowałem, chodziło mi dokładnie o silniki 2,0 benzynka 145KM i 2,0 TDCI 130KM


    kolego czytaj dokładnie a potem komentuj bo sam głupoty tworzysz.

    W którym miejscu, bo nie wiem?

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez cosin
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980
    Cytat Zamieszczone przez cosin
    kolektor w 1.8 i 2.0 ten sam wiec i 1.8 ma problem z klapkami. pofejsowe tez sie sypia, tylko tu juz nie ma ryzyka zerwania preta i dostania sie szczatkow do silnika
    mam cichą nadzieję, że się mylisz
    przerabiałem "klapki" u siebie więc mam praktykę z pofesjowymi.

    Co do nadziei... znasz przysłowie? Lepiej obadac temat (nawet samemu znaleźć 2-3 godz, zdjąć kolektor i zobaczyć w jakim stanie bebechy) zawczasu, niż pakować się w ewentualne koszta "olania tematu".

    Oczywiście życzę aby były super sprawne, pręt był twardy i długi jak.... , a klapki milczały jak to owce w pewnym milczeniu
    na razie silnik chodzi bez zastrzeżeń, jak w zegarku. W każdym silniku benzynowym są takie problemy z tymi klapkami? Tak jak z wtryskami DI?

  14. #53
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    w mondeo duratec HE (R4), w duratecu V6 klapek ni ma, za to słynne IMRC (też przerabiałem u siebie), ale tu przynajmneij efekt działania zmiennej geometrii dolotu jest bardzo odczuwalny, a w duratecu-HE czy klapki są sprawne czy ich w ogóle nie ma ... bez różnicy

  15. #54
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Właściwie to nie wiem o czym ta dyskusja?
    Diesel to "wół roboczy" - tańszy w spożyciu paliwa ale droższy w naprawach (ewentualnych) i głośniejszy -idealny do ciągania przyczepek.
    Benzyniak - większe moce,kulturalniejsza praca i cisza.....można też zagazować.
    Mondeo to dość ciężkie auto więc im większy silnik - tym lepiej.
    Moim zdaniem minimum to 2.0..
    O awaryjności nie ma co pisać -niech wypowiedzą się właściciele aut "salonowych"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #55
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Właściwie to nie wiem o czym ta dyskusja?
    Diesel to "wół roboczy" - tańszy w spożyciu paliwa ale droższy w naprawach (ewentualnych) i głośniejszy -idealny do ciągania przyczepek.
    Benzyniak - większe moce,kulturalniejsza praca i cisza.....można też zagazować.
    Mondeo to dość ciężkie auto więc im większy silnik - tym lepiej.
    Moim zdaniem minimum to 2.0..
    O awaryjności nie ma co pisać -niech wypowiedzą się właściciele aut "salonowych"
    świetnie napisane nic dodać nic ująć
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  17. #56
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa

    świetnie napisane nic dodać nic ująć
    Dziękować za uznanie
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #57
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Cytat Zamieszczone przez draker90
    najniej awaryjny silnik pod maska MKIII
    Najmniej awaryjny to sprawdzony motor 2,5 V6 - wkładany do MDO od 1994 roku.
    W MKIII do roku 2003 są też sprawdzone, popularne skrzynie mtx75 ze zwykłym ( nie dwumasowym sprzęgłem)

    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  19. #58
    Kursant
    Opis
    Land Rover
    Od
    13 Mar 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Mogę się wypowiedzieć o poliftowym 2.0 pb Mam takowy od 2,5 roku, rocznie robie około 15tyś km, obecnie ma nalatane coś koło 147 tyś km i zero problemów. Silnik suchy, słynne klapki są ok, oleju nie bierze, spalanie prawidłowe - generalnie myśląc o kolejnym Mondeo automatycznie biore pod uwagę tylko ten silnik
    Prawdopodobnie wersja 1.8 też jest bardzo udana, ale wg mnie to ciut za mało do tych gabarytów. 145KM docenia się wlokąc się za TIRem na słynnej zakopiance poza tym nawet lecąc autostradą nie ma się odczucia ze silnik się męczy.
    Co do diesli to ciężko mi się wypowiadać ale u mnie jakoś funkcjonuje stara prawda że albo ekonomiczne spalanie albo bezusterkowa jazda
    niebieski owal zmieniłem na zielony

  20. #59
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    Potwierdzam.... kup sobie zwykłą V'kę, załóż zło i ciesz się jazdą

  21. #60
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez basil
    W MKIII do roku 2003 są też sprawdzone, popularne skrzynie mtx75 ze zwykłym ( nie dwumasowym sprzęgłem)

    Smile
    Czyli jest szansa że nie mam dwumasy ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

Podobne wątki

  1. Który silnik wybrać do LPG?
    By quattroporte in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:20
  2. [TDCi MKIII] Mondeo MKIII 2.0 TDCi- Tryb awaryjny- czy to będą wtryski?
    By Mr_T in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 21:10
  3. mk3 który silnik pb wybrać?
    By christo1250 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 13:58
  4. który silnik MKIII jest najmniej awaryjny
    By draker90 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 12:44
  5. który wybrać silnik 1,6 czy 1,8
    By paablooo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów