+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    Zielony listek Awatar cabanos
    Imię
    Rafał
    Model
    Mk 5
    Silnik
    2.0 TDCI 180 KM
    Opis
    Mondeo X-pack
    Od
    06 Feb 2006
    Mieszka w
    Wielka Brytania
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    ja mam 2.2 TDCI i na razie zero problemów a mam go od nowości. Zawsze jak kupujesz z drugiej reki to nie wiadomo jak dbał poprzedni właściciel. Wtryski i dwumasa nie sa problem jak lejesz dobre paliwo i wymieniasz filtr paliwa zgodnie z instrukcją. Znam takich, którzy na dwumasie zrobili 250tys km bo umieją się posługiwać sprzęgłem.
    Najgorsze wg mnie jest w tym silniku rozwiązanie paska wieloklinowego i napinacza. Po ok 50tys km grzechotka i trzeba 500zł w serwisie zostawic
    Nie masz problemów bo silnik masz od Peugeot-a. Od 2005r. te silniki szły na montaż do M-do.
    Mk V 2.0 TDCi 180KM Frozen White Titanium X-pack.
    Mk II Ghia X 2.5 V6

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Mistrz pobocza Awatar Kamlos
    Imię
    Kamil
    Model
    Bravo
    Silnik
    1.4 T-jet 150 KM
    Opis
    LPG
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez cabanos
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    ja mam 2.2 TDCI i na razie zero problemów a mam go od nowości. Zawsze jak kupujesz z drugiej reki to nie wiadomo jak dbał poprzedni właściciel. Wtryski i dwumasa nie sa problem jak lejesz dobre paliwo i wymieniasz filtr paliwa zgodnie z instrukcją. Znam takich, którzy na dwumasie zrobili 250tys km bo umieją się posługiwać sprzęgłem.
    Najgorsze wg mnie jest w tym silniku rozwiązanie paska wieloklinowego i napinacza. Po ok 50tys km grzechotka i trzeba 500zł w serwisie zostawic
    Nie masz problemów bo silnik masz od Peugeot-a. Od 2005r. te silniki szły na montaż do M-do.
    Ktoś to może potwierdzić ??? Bo o ile mi wiadomo to w MkIII wszystkie klekoty były fordowskie a dopiero MkIV ma te z koncernu PSA

    Kupię fotoradar, może być używany

  4. #63
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Kamlos
    Cytat Zamieszczone przez cabanos
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    ja mam 2.2 TDCI i na razie zero problemów a mam go od nowości. Zawsze jak kupujesz z drugiej reki to nie wiadomo jak dbał poprzedni właściciel. Wtryski i dwumasa nie sa problem jak lejesz dobre paliwo i wymieniasz filtr paliwa zgodnie z instrukcją. Znam takich, którzy na dwumasie zrobili 250tys km bo umieją się posługiwać sprzęgłem.
    Najgorsze wg mnie jest w tym silniku rozwiązanie paska wieloklinowego i napinacza. Po ok 50tys km grzechotka i trzeba 500zł w serwisie zostawic
    Nie masz problemów bo silnik masz od Peugeot-a. Od 2005r. te silniki szły na montaż do M-do.
    Ktoś to może potwierdzić ??? Bo o ile mi wiadomo to w MkIII wszystkie klekoty były fordowskie a dopiero MkIV ma te z koncernu PSA
    Dokładnie od 2006 w S-maxie silnik od PSA w Mondeo od 2007 w MKIV...

  5. #64
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    potwierdzam, że w mk3 były silniki forda. tddi i tdci2,0 i 2,2 miały ten sam blok. z PSA była współpraca przy mniejszych silnikach diesla a zaczęło się od focusa 2 1,6 tdci w 2005 i chyba fiesty 1,4 tdci.
    akurat silnik 2,2 psa był bardziej awaryjny od silnika psa 2,0. info mam od kuzyna który ma salon citroena i jak chciałem kupić u niego c5 to mi odradzał HDI 2,2 tylko sugerował 2,0 i chip

  6. #65
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    Cytat Zamieszczone przez basil
    W MKIII do roku 2003 są też sprawdzone, popularne skrzynie mtx75 ze zwykłym ( nie dwumasowym sprzęgłem)

    Smile
    Czyli jest szansa że nie mam dwumasy ?
    Nie ma szansy - pisałem w kontekście silnika 2.5V6 a Ty masz 2.0 z tego co widzę.
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  7. #66
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    no to kolego Rolf jeszcze raz, powoli:
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Średnie spalanie wynosi 7,1 l/100 km, a jazda po mieście podnosi zużycie do poziomu 9,8 l/100km.
    dane na papierze... mi palił średnio 8,5L/100 a niektórzy wiedzą jak jeżdżę...


    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Nie wiem skąd we właścicielach klekotów takie przekonanie, że wszystkie benzynki wymiękają?
    nie jestem właścicielem klekota, tylko aktualnie zwykłego 2.5T o mocy 236KM (co to STeki objeżdża), co nieznaczy, że mój były MKIII TDCi 144KM (po hamowni) nie objeżdżał wielu benzyniaków. Nikt nie napisał, że wszystkie.

    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    jak ktoś pisze głupoty to nie mogę się powstrzymać od riposty
    kolego czytaj dokładnie a potem komentuj bo sam głupoty tworzysz.
    Carpe diem...

  8. #67
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    dane na papierze... mi palił średnio 8,5L/100 a niektórzy wiedzą jak jeżdżę...

    Czytałem odnośnie spalania, to było chyba na innym forum i wielu użytkowników TDCI ma spalanie dużo niższe niż producent zalożył Ford musi być bardzo uczciwą firmą. Ludziom 2, 0 130KM Palą średnio 5,5 l a przy V-max okolo 6l. Skoro tak to 7,7 w tej benzynce musi być też zawyżone.


    nie jestem właścicielem klekota, tylko aktualnie zwykłego 2.5T o mocy 236KM (co to STeki objeżdża), co nieznaczy, że mój były MKIII TDCi 144KM (po hamowni) nie objeżdżał wielu benzyniaków. Nikt nie napisał, że wszystkie.

    A ja też nie napisałem, że wszystkie. Może trochę nie doprecyzowałem, chodziło mi dokładnie o silniki 2,0 benzynka 145KM i 2,0 TDCI 130KM


    kolego czytaj dokładnie a potem komentuj bo sam głupoty tworzysz.

    W którym miejscu, bo nie wiem?
    No więc ja też jeszcze raz i też nie musisz się śpieszyć.

  9. #68
    Albeert
    Gość
    Własnie stoję przed dylematem zakupu dobrze utrzymanego MkIII 1.8 w mocniejszej wersji . Czy 165tys km przejechane to dużo jak na ten motor? Jak on znosi LPG?

  10. #69
    Niedzielny kierowca Awatar Gligi
    Imię
    Grzesiu
    Model
    MKIII kombi 2002r.
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Mar 2005
    Mieszka w
    Grudziądz, Kwidzyn
    Mam 1.8 125 KM i dla samotnego podróznika bez bagazu wystarcza. Choc 2.0 jest optymalnym rozwiązaniem i takie bym proponował. Sam szukałem 2.0, ale trafiło mi się w pobliżu te 1.8 89 tys km przebiegu przy zakupie (udokumentowany) Ja zrezygnowałem z LPG gdy zobaczyłem takie cyfry:
    http://img821.imageshack.us/i/11022011001x.jpg/

    Można sobie policzyć. 80% trasa na Verva 98 (Racket Fuel )

    Co do awaryjności "jak dbasz tak masz", pomijając np. klapki w kolektorze inne elementy, które nie są zależne od nas i naszego dbania. Jedyne co pozostaje to wymiana w czas takich cześci.

  11. #70
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Cytat Zamieszczone przez Albeert
    Czy 165tys km przejechane to dużo jak na ten motor?
    nie badz smieszny, wiekszosc aut ma nalatane pewnie po 300kkm i jakos jezdza
    nie liczy sie to co jest na blacie tylko kondycja tego co pod maska

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  12. #71
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    dobrze utrzymane 3,0 V6 też jest bezawaryjne

  13. #72
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Odświeżę nieco temat , wracam z podkulonym ogonem :P zdradziłem mondka na rzecz vw passata B5 1.8 125PS . Szczerze mówiąc musiałem przekonać się na własnej skórze że b5 to juz nie passat , ale wracając do tematu ... Zdecydowałem się na mkIII 2.0 145PS i miał bym prośbę o względną ocenę kilku sztuk które jakoś tam rzuciły mi się w oczy chodzi mi najbardziej o jakieś ściemy którymi kombinują sprzedający :

    1.
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-C21831669.html

    2. ten jakoś najbardziej wpadł mi w oko , wiem że miał coś na banko bo zderzaki mają inna barwę ale czy coś jeszcze??
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-full-o...C21879997.html

    3.
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-16...C21886361.html

    z góry dzięki


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  14. #73
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Przebieg * 2, lub 2,5.

    Jeżeli 10 letnie auto klasy średniej jeździ po 10tyś rocznie - to po co takie auto? Nie lepiej 2 x tańsza w zakupie i utrzymaniu fiesta?? Tego nie mogę zrozumieć. Polecam stronę tylika http://tylik.motogrono.pl/ .

    Jest tam kilka ciekawych informacji o bezwypadkowości i realnych przebiegach. Dziadek lekarz z Niemiec najczęściej gubi ok 200tyś km. Chociaż są wyjątki - jak szwedzki merc, który jechał na wstecznym 500tyś km do Polski.

    Jak ciężko jest na allegro odszukać 10 letni samochód, który ma 300tyś km na liczniku. Mój Mondeo ma 6 lat i 220tyś przelatanych po Polsce km.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  15. #74
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    ewil44 powiem szczerze , passek ma 270k przelatane , udokumentowane w serwie i zdecydowanie w to wierzę co ro przebiegów mondków hmmm ... w jednym widać po pedałach że ma coś w "pamięci"


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

Podobne wątki

  1. Który silnik wybrać do LPG?
    By quattroporte in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:20
  2. [TDCi MKIII] Mondeo MKIII 2.0 TDCi- Tryb awaryjny- czy to będą wtryski?
    By Mr_T in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 21:10
  3. mk3 który silnik pb wybrać?
    By christo1250 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 13:58
  4. który silnik MKIII jest najmniej awaryjny
    By draker90 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 12:44
  5. który wybrać silnik 1,6 czy 1,8
    By paablooo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów