+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar draker90
    Imię
    Janusz
    Model
    Mondeo mk3
    Silnik
    1.8 125 LPG STAG goFAST
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125km+LPG STAG 2001 Kombi GHIA
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Piekary śląskie

    [MkIII]Mondeo MKIII który silnik najmniej awaryjny

    Witam, planuje kupic MKIII ale jaki silnik wybrac, rocznie robie ok 30 tys, obecnie mam MKI z dieslem i troche sie psuje ale nie było awari która unieruchomi samochód, tdci chyba są awaryjne-dwumasa,wtryskiwacze,turbo, czy TDDi tez ma problemy i czy 1.8PB tez sie psuje jak narazie to chyba najniej awaryjny silnik pod maska MKIII
    Mondeo MKIII 1.8Pb 125km+STAG FO FAST 2001rok

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    2.0 Pb

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    ja mam 2.2 TDCI i na razie zero problemów a mam go od nowości. Zawsze jak kupujesz z drugiej reki to nie wiadomo jak dbał poprzedni właściciel. Wtryski i dwumasa nie sa problem jak lejesz dobre paliwo i wymieniasz filtr paliwa zgodnie z instrukcją. Znam takich, którzy na dwumasie zrobili 250tys km bo umieją się posługiwać sprzęgłem.
    Najgorsze wg mnie jest w tym silniku rozwiązanie paska wieloklinowego i napinacza. Po ok 50tys km grzechotka i trzeba 500zł w serwisie zostawic
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    bardzo dobry temat. Ja mam 1.8 w najsłabszej wersji. Jeszcze nie moge się wypowiedzieć na temat awaryjności tej jednostki. Jesli zdecyduję się kiedyś na następnego mondziaka to chyba ten co kolega powyżej z 2.2 silnikiem, bo na razie nie słyszałem eby komuś padły w tym silniku wtryski i inne podzespoły. Mam nadzieje (łudze się), że to z powodu mniejszej awaryjności, ale może to być spowodowane też małą liczba tych jednostek na rynku i tym ze produkowali go mniej więcej dopiero od 2005roku

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    jednostka 2.2 TDCI faktycznie nie jest zbyt liczna na rynku ale faktem jest że wtryski są poprawione. W ASO mi mówili ze w tych silnikach z wtryskami problemów nie ma ale dwumasa to standard więc trzeba szanować i męczyć mondzia to będzie latami jeździł.

    Polecam ten silnik z tego względu że ma wyższą kulturę pracy niż 2.0TDCI, jest dużo żywszy i bardzo mało pali. Ja mam wynika na trasie przy 100-120km/h 5.1
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  7. #6
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Witam!!
    Mondeo MKII 2.0 16V Kombi Ghia 1999r., przebieg 164.000, z czego 50 tys. na LPG , oprócz wymiany eksploatacyjnych rzeczy to : wymiana cewki zapłonowej, termostat i... ...i to wszystko reasumując awarii brak. W MKIII też najmniej awaryjne to 2.0 16V i 2.5V6. Niestety nie oszukujmy się panowie , ale TDCi forda z lat 2000-2007 to mały niewypał, zobaczymy jak będzie z ON w MKIV.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    jednostka 2.2 TDCI faktycznie nie jest zbyt liczna na rynku ale faktem jest że wtryski są poprawione. W ASO mi mówili ze w tych silnikach z wtryskami problemów nie ma ale dwumasa to standard więc trzeba szanować i męczyć mondzia to będzie latami jeździł.

    Polecam ten silnik z tego względu że ma wyższą kulturę pracy niż 2.0TDCI, jest dużo żywszy i bardzo mało pali. Ja mam wynika na trasie przy 100-120km/h 5.1
    a wymiana 2 masy to jaki koszt?

  9. #8
    Zielony listek Awatar tomik
    Imię
    Tomek
    Opis
    mk II 97' z kuchenką na pokładzie
    Od
    26 Jun 2009
    Mieszka w
    Czarnków/Wlkp
    Komplet - koło pasowe ford , inne części kompletu SKF koszt ok 900 zł + robocizna, zależna od warsztatu - ale jak mniemam pewnie ok 300-400 zł.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    to nie taki dramat znowu

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    A ja polecam TDDI - świetnie jeździ i jak narazie bezawaryjny (17 tysi przejechałem...) Są 2 wersje - 90 KM dla dziadziusiów i 116 KM dla bardziej wyrywnych...na polskie drogi wystarcza z nawiązką.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    ... Są 2 wersje - 90 KM dla dziadziusiów i 116 KM dla bardziej wyrywnych...na polskie drogi wystarcza z nawiązką.
    90KM dla dziadziusiów, 116KM dla bardziej wyrywnych...dziadziusiów

    Mimo obiegowych opinii o awaryjności układu zasilania wysokoprężnych silników TDCi, polecam tę jednostke napedową każdemu kto ma jakie takie pojęcie o zasadach eksploatacji diesli i będzie mu sie chciało dbac o samochód.
    Mam TDCi z końca 2005 roku i 115konną jednostkę zachipowałem na 154KM co przy nadwoziu kombi daje wręcz idealny stosunek mocy do masy pojazdu, nie powodując przy okazji podwyższonego zużycia ON. Oczywiście o sportowej jeździe kombi mówić nie można, ale za to bezpieczne wykonywanie manewru wyprzedzania daje ogromny komfort i radość z jazdy tym autem.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    90 KM dla dziadziusiów
    Cytat Zamieszczone przez szczerba
    90KM dla dziadziusiów
    No Panowie...pojechaliście grubo po bandzie


  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    Są 2 wersje - 90 KM dla dziadziusiów Smile i 116 KM dla bardziej wyrywnych...na polskie drogi wystarcza z nawiązką.
    na polskie drogi i ich stan to 90 tez daje rady
    a w mieście to i 300 psu na budę chyba że ktoś zamiast mózgu ma sieczkę i robi z tego tor dla f1
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    90 KM dla dziadziusiów
    Cytat Zamieszczone przez szczerba
    90KM dla dziadziusiów
    No Panowie...pojechaliście grubo po bandzie
    To był cytat z "agassiiego"


    Miałem poprzednio MkII 1,8 TD 90KM - to auto rzeczywiście dla dziadziusiów (mam 57 lat i jestem na takie coś za młody )

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    Są 2 wersje - 90 KM dla dziadziusiów Smile i 116 KM dla bardziej wyrywnych...na polskie drogi wystarcza z nawiązką.
    na polskie drogi i ich stan to 90 tez daje rady
    na polskie drogi to 90KM daje radę ale w Yarisie

    aby szybko, czyli bezpiecznie wyprzedzać na tych drogach trzeba mieć troszkę więcej...
    Carpe diem...

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    Są 2 wersje - 90 KM dla dziadziusiów Smile i 116 KM dla bardziej wyrywnych...na polskie drogi wystarcza z nawiązką.
    na polskie drogi i ich stan to 90 tez daje rady
    a w mieście to i 300 psu na budę chyba że ktoś zamiast mózgu ma sieczkę i robi z tego tor dla f1
    Oczywiście, że 90 wystarczy, ale jak ktoś stoi przed wyborem kupna auta, to moim zdaniem lepiej poszukać mocniejszej wersji Zawsze to paredziesiąt (26)koników zapasu pod gazem...i kilka sekund szybszy manewr wyprzedzania Mnie przy kupnie jeden Ziomek cwany chciał nabrać, że ma 116...zerwał naklejkę z silnika, a we francuskim briefie nie ma podanej mocy, ale podczas jazdy od razu wyczułem, bo jeździłem A4 TDI 90 mojego Taty. I zdziwiłem się podobnymi osiągami. Ot handlarzyki
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imię
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zapłon samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    Płock
    Mityczne TDDI też potrafi wywinąć numer a dokładnie sterownik pompy wtryskowej vp44 i sławienny tranzystor, który pada albo sam z siebie albo po zatarciu się tłoczka regulatora kąta wtrysku.
    koszta:
    pełna regeneracja pompy 3000zł
    wymiana tłoczka i tranzystora 900-1400zł
    wymiana samego tranzystora 300-600zł

    z czego tłoczek pada od lipnej ropki a tranzystor sam z siebie zazwyczaj przy 170-200kkm.

    Dla ciekawości powiem że sterownik wkładany do większości najbardziej popularnych marek samochodów, najbardziej jednak awaryjne to:focus, opel astra, audi 2,5.(na formu opla jest grubo ponad 50stron o tym ustrojstwie )
    Dodatkowo w mondeo sterownik jest jednocześnie immobilajzerem więc podmiany z innych aut kończą się fiaskiem.(w przypadku mondeo i nissana napewno reszta podobno niema softu z imo.)

    Ot przemyślenia moje z grudnia ub. roku kiedy mnie dopadło

  19. #18
    Kursant Awatar kruryx
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez kreml73
    2.0 Pb
    zdecydowanie sie zgadzam, moj jest z 2001 i ostanio 2 mechaników pochwalilo mi mondzia ze jeszcze w zyciu nie widzieli tak suchego silnika w fordzie
    That's all folks

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    no to ja dołożę swoje 3 grosze
    2.0 tdci wtryski dopiero robione przy 290 tys. większość rzeczy w silniku od nowości (turbina, pompa, alternator, pompa klimy, wody, wspomagania, rozrusznik)
    ostatnio wymieniane termostaty, w niedalekiej perspektywie pompa wody.

    co do awaryjności silnika 2,2 to jest taka sama jak 2,0 tylko jest ich dużo mniej na rynku bo były droższe i dopiero robione od 2005 roku a większość aut mk3 na forum to 2000-2004. 2005-2006 to mniejszość a 2007 to już perełki.
    i jeszcze jedna sprawa naprawa wtryskiwaczy do tdci 2,2 bywa kłopotliwa bo często brakuje części do tego typu wtryskiwaczy więc czasem pozostaje tylko zakup nowych a wtedy cena już nie jest w okolicy 500-600 zł za szt. jak przy 2,0 tdci.

    Mosior twoja wypowiedź niestety potwierdza że 2,2 pali więcej bo ja przy prędkościach 100-120 jestem w stanie mieć spalanie 4,5-4,7 przy silniku 2,0

    Generalnie jestem zadowolony z tego silnika a ponieważ nie lubię gazu w pb a przy moich przebiegach (ok 40 tys.) na dieslu rocznie oszczędzam ok 4500 zł (90% jazda po mieście) więc nawet jak bym raz na rok robił coś poważnego przy aucie (a nie robię) to i tak bym był na plusie w porównaniu z benzyną

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Wiadomo że każdy będzie chwalił swoje
    Prawda jest taka że jak się kupi (co nie jest wcale łatwe) auto zadbane i się będzie o niego dbało to czy to 1.8 w benzynce czy 2.2 z dieslu to się nam odwdzięczy w eksploatacji

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

Podobne wątki

  1. Który silnik wybrać do LPG?
    By quattroporte in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:20
  2. [TDCi MKIII] Mondeo MKIII 2.0 TDCi- Tryb awaryjny- czy to będą wtryski?
    By Mr_T in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 21:10
  3. mk3 który silnik pb wybrać?
    By christo1250 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 13:58
  4. który silnik MKIII jest najmniej awaryjny
    By draker90 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 12:44
  5. który wybrać silnik 1,6 czy 1,8
    By paablooo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów