+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO MK3 2.0 tdci
    Od
    01 Aug 2011
    Mieszka w
    krakow

    Czy to wina opon, czy to normalne zachowanie zimowek

    Witam!
    Zakupilem opony zimowe bieznikowane...po miesiacu jak wchodze w ostre zakrety dodajac "gazu" to auto zachowuje sie tak jakby wpadlo w koleine blolota skreca ujezdzajac prosto...do czego to porownac hmm do skrecania na letnich oponach w zimie auto ucieke do przodu. Robilem ostatnio zbieznosc ale cos jest nie tak bo dalej mi go sciaga. Temperatura na zewnatrz 3-4 stopnie sucho.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    To raczej kiepskiej jakości opony, jeszcze zależy z jaka prędkością wchodzisz w ten zakręt, bo jak zaiwaniasz to normalne że wynosi.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar mondziak2005
    Imię
    Rafał
    Opis
    mk2 1.8 b kombi
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Skierniewice
    raczej wina opon . a miałes tak na letnich ??

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO MK3 2.0 tdci
    Od
    01 Aug 2011
    Mieszka w
    krakow
    Na letnich tak nie mialem...mialem lyse a lepiej sie jezdzilo.
    W zakety nie wchdze z jakas wielka predkoscia wystarczy 30 na/h przy ostrym zakrecie /mocnym skrecie kierownicy a on zachowuje sie tak dziwnie.Wczoraj nawet posprawdzalem czy kola sa dokrecone .
    Kupilem "nowe" opony bieznikowane tak sie zastanawiam czy reklamowac, ale nie ma wady wizualnej to koles powie ze wydziwiam

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    a wiatru w oponach nie masz za mało?
    może przy wiekszych mrozach, gdy guma będzie sztywniejsza, poprawi się cos

  7. #6
    Nie koniecznie się poprawi, zależy jakiej jakości te nalewki - to tak jak z tymi chińskimi oponami, sucha nawierzchnia a 0 trakcji.

    Tak jak kolega wyżej napisał, posprawdzaj ciśnienie w gumach. Ale mimo wszystko przy takiej prędkości nie powinno mieć to aż takiego wpływu.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Major DZL Zobacz posta
    zależy jakiej jakości te nalewk
    nie mam na myśli samej nalewki (bieżnika), co raczej bok opony i jej sztywność, ale nigdyy nie miałem z takimi oponami styczności więc to sa tylko przypuszczenia

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Opona zimowa jest bardzo miękka a przy dodatnich temperaturach tym bardziej,napewno inaczej zachowuje sie na nich samochód niz na letnich kapciach,wydaje mi sie ze to sprawa opon ,ciekawe jak bedzie sie zachowywał przy temp ujemnych musisz zaobserwowac

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    niz na letnich kapciach,wydaje mi sie ze to sprawa opon ,ciekawe jak bedzie sie zachowywał przy temp ujemnych musisz zaobserwowac
    koledzy,opona zimowa zaczyna pracowac jeszcze w dodatnich temperaturach.Niewiele powyzej zera juz ma swoje wlasciwosci
    Nie bede tlumaczyl....macie mondziaka2005 fachowo sie wypowie na temat wszelakich rodzajow opon(ja tez mam doswiadczenie,ale nie jestem na bierzaco i kitos moze chciec sie klocic)
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  11. #10
    Zbanowany
    Imię
    Sebastian
    Model
    Saab 900NG
    Silnik
    2.0 Turbo
    Od
    22 Feb 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Ten sam problem miałem jak na początku października założyli zimówki Dębica do Megany. II.Jechałem powoli a jak lekko skręciłem kierownicą to samochód tak jakby jechał w poślizgu.Przy wyprzedzaniu to samo.Hamowałem a on jechał dalej na oponach.
    Jak najbardziej to nie wina samochodu tylko opon kolego.Jakiej firmy kupiłeś?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Nostra17 Zobacz posta
    Robilem ostatnio zbieznosc ale cos jest nie tak bo dalej mi go sciaga
    jeśli to było naprawdę ostatnio to podjedź do nich znowu i powiedz jak się ma sprawa- albo skorygują albo powiedzą że jest ok i zostaną opony ewentualnie przyjrzyj się tulejom wahacza ale skoro

    Cytat Zamieszczone przez Nostra17 Zobacz posta
    Na letnich tak nie mialem
    to 99% wina opon

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO MK3 2.0 tdci
    Od
    01 Aug 2011
    Mieszka w
    krakow
    Cytat Zamieszczone przez MondeuszTD Zobacz posta
    Ten sam problem miałem jak na początku października założyli zimówki Dębica do Megany. II.Jechałem powoli a jak lekko skręciłem kierownicą to samochód tak jakby jechał w poślizgu.Przy wyprzedzaniu to samo.Hamowałem a on jechał dalej na oponach.
    Jak najbardziej to nie wina samochodu tylko opon kolego.Jakiej firmy kupiłeś?

    Kupilem od goscia z Sedziszowa Małopolskiego ktory handluje oponami bieznikowanymi sa to firmy lespol .
    Boki opony tam gdzie niema nalewki opona jest taka sparciala wiec moze na starej oponie nalane .Z tego co pamietam to powinno byc oznaczenie na boku opony (kod) z jakiego roku jest) Ciekawe jesli okazalo by sie ze ma np 9 lat (korpus)
    to czykoles odda mi kase pewnie nie .
    Powiedz mi jak ty zalatwiles swoja sprawe ...jak ci wytlumaczyli ze dlaczego tak sie dzieje.
    Powiem szczerze jak jezdze na tych oponach to z dusza na ramieniu ...czuje sie strasznie nie pewnie...boje sie ze usliznie sie i wywale...

  14. #13
    Zbanowany
    Imię
    Sebastian
    Model
    Saab 900NG
    Silnik
    2.0 Turbo
    Od
    22 Feb 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Generalnie to było auto firmowe dla klientów firmy.Jak im o tym powiedziałem,to dostałem odpowiedź,ŻE TO NIC TAKIEGO...

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Nostra17 Zobacz posta
    sa to firmy lespol .
    Boki opony tam gdzie niema nalewki opona jest taka sparciala
    No to na pewno jakiś "śmietnik" - kiedyś już używałem nalewek i problem w ruchu był jedynie taki że w ciasnych zakrętach auto było trochę niestabilne (miękkie)ale bez utraty przyczepności.
    Prawdopodobnie było to spowodowane rozmiarem - zamiast 185/65R14 miałem 175/70R14.
    Opony były nalewane razem z bokami......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    185/65R14 miałem 175/70R14
    kurde Cezary - zapewne te oponki miałeś w MkI 1.6 który waży jakieś czterysta kilo mniej niż MkIII,wydaje mi się że jakiekolwiek porównania są bez sensu...

    do kolegi,który kupił nalewki do "trójki" (sorki bez obrazy) - wystarczyło trochę poczytać,rozumiem że zapewne budżet zdecydował o takim zakupie ale teraz pozostaje tylko napisać - "widziały gały co brały" tudzież "Polak mądry po szkodzie"...

    życzę bezstresowej jazdy...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  17. #16
    Zielony listek Awatar marianheweltowy
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2,8 V6
    Opis
    Skoda S100 73rok
    Od
    06 Sep 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ja mam prawie lyse zimowki firestona i tez sie tak zachowuje na prostej abs sie zalacza podczas chamowania, po wyplacie zmieniam na nowe

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    kurde Cezary - zapewne te oponki miałeś w MkI 1.6 który waży jakieś czterysta kilo mniej niż MkIII,wydaje mi się że jakiekolwiek porównania są bez sensu...
    No fakt że w MkI 1.6 (jak dobrze pamiętam ważył chyba jedynie ok 150kg mniej od MkIII w dieslu) ale tez kolega Nostra17nie podał nam wymiaru opon jakie zamontował.
    Porównanie ma sens - prawdopodobnie gdybym zastosował ogumienie o standardowym wymiarze choć bieżnikowane - problemu by nie było.......chociaż i ten był niewielki.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    kurde Cezary - zapewne te oponki miałeś w MkI 1.6 który waży jakieś czterysta kilo mniej niż MkIII,wydaje mi się że jakiekolwiek porównania są bez sensu...
    trochę przesadziłeś, tak jak napisał CzarekJ tam nawet 200kg nie ma.

    Co do kwestii budżetu - moim zdaniem to nie na miejscu, kolega napisał bo chciał się upewnić czy to opony czy coś innego a nie wysłuchiwać czy oszczędza czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Major DZL ; 06-12-2011 o 22:01
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  20. #19
    Zielony listek Awatar kindziel
    Imię
    Wojtek
    Opis
    Mondeo MK1 HB 2.0 4x4 GHIA X
    Od
    08 Nov 2009
    Mieszka w
    Lubartów
    sprawdź ciśnienie i ewentualnie przerzuć tył na przód i zobaczysz czy to coś daje, może faktycznie któraś opona jest lipna ale napewno nie wszystkie cztery

Podobne wątki

  1. [MkII] Czy to może być wina przepływomierza?
    By Rainsong in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 10:37
  2. [MkIII] Zakup zimowek Nokian WR czy WR G2
    By artax in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 23:14
  3. [mkII] 1.8TD - czy to normalne zachowanie?
    By lukkison in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 21:16
  4. [MkI] Czy aby wina akumulatora??/TD/
    By Blady in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-07-2006, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów