+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 119
  1. #61
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Dla szukających opcji IC do mondeo polecamy z Wekslą

    http://www.stdrivers.pl/index.php/topic,122.0.html
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Patrzyłem na ten projekt, ale wydaje mi się, że to nie jest to. Ten intecooler jest zdecydowanie za duży. No chyba, że dobijecie z moca autek do 400 KM (-:

  4. #63
    Ja też bym raczej mniejszy robił.

  5. #64
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, to właśnie otrzymałem finalną wycenę dla IC którego dla siebie tworzę.

    Jest on praktycznie dwa razy większy od oryginalnego. Taka wielkość pozwoli na uzyskanie świetnej wydajności, a zarazem nie będzie on nadmiarowy i powodował dużej turbo-dziury.
    Cały intercooler wykonany ma będzie z aluminium. Co najważniejsze, będzie to wersja plug&play. Żadnych przeróbek. W pełni mieści się w oryginalnym zderzaku, nic go nie zasłania, pasować będą nawet oryginalne rury dolotowe.
    Jaki efekt? W lecie taki intercooler będzie bezcenny, bo nie będzie powodował przegrzewania się potwietrza po doładowaniu, a dzieki temu auto nie będzie traciło mocy, co jest bolączką letnich miesięcy.

    Koszt stworzenia przy 5 sztukach to 800 zł. Jakby się zebrało z 10 osób, to może z 50 zł jeszcze udałoby się uciąć (jakbym zebrał 10 chętnych, to bym spróbował ponegocjować). To jak, ktoś chętny?
    Szukam przyjamniej 5 osób, bo za jedną sztukę wychodzi dużo więcej, więc byłoby z korzyścią dla wszystkich.

  6. #65
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI 130 2006
    Od
    23 Feb 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    a mógłbyś podać planowane wymiary?

  7. #66
    Co wy sie tak tego IC w mondeo uczepiliscie? W porownaniu z innymi autami jest i tak bardzo wydajne. Chyba, ze celujesz ponad 200 KM to mozna byloby cos pomyslec. Zmiana IC przy samej zmianie softa mija sie z celem.

    Sam zastanawiam sie nad modyfikacjami, ale po krotkiej rozmowie z V-tech generalnie zaproponowano jedynie box albo czip. Troszke mnie to nie satysfakcjonuje

    Po wymianach eksploatacyjnych po malu zbieram kapital na cos wiecej. Oprocz wiekszego turbo zastanawia mnie kwestia koncowek wtryskiwaczy. Czy jest mozliwosc wymiany na wieksze, za jednym zamachem wywalenie katalizatora i dopiero program. Pozniej ewentualnie kwestia pompy wtryskowej (podobna ta jest dosc wydajna) i dopiero celowalbym pod 170 KM.

    Przerabial ktos wymiane koncowek wtryskow na wieksze? Ktore by podeszly ewentualnie?

    Dodano po 15 min.:

    EDIT: do silnika TDDi podobno pasuja z transita 2,4 nie doczytalem natomiastmczy cale wtryski, czy tylko koncowki. Na trzpieniach od mojego Mondka nie da sie zmontowac koncowek (koszt mniejszy).

  8. #67
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI 130 2006
    Od
    23 Feb 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    w taki upał jak teraz fabryczny IC w TDCI 130 jest już za mały (pomiar na d.p.hamowni)

    było by fajnie zobaczyć pomiar z hamowni w taką pogodę bez żadnej normalizacji...

  9. #68
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    z kolegą Ofaniel się nie zgodzę, że wymiana IC przy samym chipie to bez sensu. Sama wymiana IC bez ingerencji w oprogramowanie silnika przynosi korzyści...W przypadku mojego auta osiągnąłem maksimum "software'owe" i zostały mi już tylko zmiany "hardware" które po kolei uskuteczniam. A faktycznie w Krakowie także dziś dało się odczuć jak IC "puchnie" no ale okolice 30 stopni sa....

    A koledze Ofaniel polecam zmiane układu dolotowego w aucie. Jesteś z Krakowa - będzie prościej A przyrost mocy i momentu znaczny, a co więcej - potwierdzony na hamowni w kilku autach.
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  10. #69
    ciekaw jestem czy dalo by rade wrzucic wtryski od transita 2.4 tdci 2006r i czy w ogole to by cos dalo ?

  11. #70
    Kursant
    Opis
    MKIII TDCI 130 2006
    Od
    23 Feb 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    tam chyba są wtryski denso?

  12. #71
    chyba tak a jakie sa w mdo ? bo nawet nie wiem

  13. #72
    W poprzednim aucie Seat wymiary IC to okolo 40 x 15 x 10 cm (na oko, bo dokladnie nie pamietam). Tam puchlo przy 110 KM bardzo szybko, a co dopiero przy 145-150 KM.

    Ja nie odczuwam duzego puchniecia nawet w taka pogode, bo przewody mam czysciutkie. Po kupnie wyczyscilem caly egr, kolektor ssacy, przewody od ic i sam ic.

    Kolego GaBB, co do zmiany ukladu dolotowego - rozumiem, ze choci ci o stożek. Niestety zawsze bylem sceptykiem tego typu modyfikacji w silnikach diesla z turbodoladowaniem. Wpadl mi w rece kiedys artykul dotyczacy zywotnosci turbiny w TDI przy zmianie na filtr stozkowy. Niestety osiagniecie paru nM wiecej pociaga za soba dosc niepokojace konsekwencje- a mianowicie wieksze zuzycie turbosprezarki (czeste uszkodzenie wirnikow). Test byl robiony na turbo GT17 z tego co pamietam. Takze raczej nigdy nie zaloze stozka i zawsze kazdemu odradzam tego typu "tuning".


    Co do wtryskow w TDDi 115 KM sa wtryski bosha oraz dwa rodzaje pomp wtryskowych BOSH vp-34 i vp-44.
    Chcialbym zatem zapytac osob, ktore zajmuja sie softami, jak osiagacie z tych dwuch rodzai pomp podobne przyrosty mocy i momentu (slyszalem, ze obie sa bardzo wydajne, lecz smiem twierdzic, ze vp-44- bardziej). Czy nie jest to robione wlasnie koszem nadwyrezania pompy vp-34 jesli takowa sie w mondku trafi?

    Kolejna kwestia to wtryskiwacze z tego tranzita 2,4 o mocy 125 KM (nie pamietam oznaczenia silnika) - czy sa one wogole wieksze niz te siedzace w mondeo? Nigdzie nie znalazlem specyfikacji tych wtryskow, srednicy, nr seryjnych, a jedynie zdjecia, ktore niewiele mi mowia.

  14. #73
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Ofaniel - dziwi mnie trochę art o którym mówisz (nie widziałem go, więc bazuje na tym co napisałeś). Stożek pozwala na zasysanie większej ilości powietrza z mniejszym oporem. Nie wierzę, że turbina robiona jest pod konkretny opór stawiany przez dolot, bo gdyby tak było, to auta byłyby bardzo czułe na filtr powietrza.
    Ogólnie z dystantem podchodzę do mądrości jakie serwuje polska prasa motoryzacyjna, ponieważ bezmyślnie powielają materiały zagraniczne. Przykładowo porównują dwa auta, które różnią się znacząco wagą (200 kg różnicy), są na dwóch różnych rozmiarach kół i na podstawie testów oceniają osiągi silników. To tak jakbym mistrzowi świata kazał wiosłować wykałaczką, a byle ziutkowi dał porządne wiosła.

    Jeżeli chodzi o sam IC, to ciągle przymierzam się do zrobienia pomiarów temperatury na IC. Najlepiej byłoby zmierzyć temperaturę powietrza przy wejściu oraz po wyjściu z IC. W sumie trudne to nie jest. Dwa mierniki + końcówki wyprowadzone do wyjść z IC (można je zostawić pod opaską, nic im się nie stanie) no i przejechać się obserwując temperatury. Może ktoś kto ma już przećwiczone zdejmowanie zderzaka zrobiłby taki pomiar?

  15. #74
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Co do pomiarów to przed montażem IC u siebie to wykonam, nie ma problemu.

    A co o sprawy stożka Ofaniel.
    Robiłem doloty do wielu aut w swoim życiu, teraz powstał zestaw do mondeo. Nie ma to wpływy na turbinę, większa ilość powietrza i jego mniejsza temperatura ma jedynie dobre skutki. Niższa temperatura wręcz zwiększa żywotność turbiny szczególnie w autach ze zmienna geometrią łopatek gdyż temperatura (niższa) nie pozwala na zmiany rozmiaru łopatek - oczywiście minimalne.
    Tak samo sprawa się ma w TDDI gdzie nie ma mowy o zmianie owego rozmiaru łopatek.
    Większa ilość powietrza z kolei pozwala na "wyrównanie" wykresu.
    Nie są to tezy wyssane z palca a wynik wieloletnich doświaczeń moich i moich znajomych z którymi trochę grzebaliśmy w autach

    Jesteś z krakowa to proponuję się spotkać jakoś i zobaczyłbyś jak to wygląa - co to daje.
    A na kolejnym spocie cyklicznym po koniec czerwca moje doloty będą już w 4-5 autach obecnych na spocie więc będziesz mógł popytać ludzi co i jak.
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  16. #75
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Cytat Zamieszczone przez Ofaniel
    W poprzednim aucie Seat wymiary IC to okolo 40 x 15 x 10 cm (na oko, bo dokladnie nie pamietam). Tam puchlo przy 110 KM bardzo szybko, a co dopiero przy 145-150 KM.
    ???

    Mialem AFN'a 150KM z zostawionym seryjnym IC i nie kopcil, ani nie bylo zabojczej temp. W lecie tez spoko, chociaz czulem,ze jest troszke slabszy i puszczal mocniejsze baki, ale nie bylo zle...

  17. #76
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja uważam, że bez pomiarów można sobie gdybać. Powód jest prostu - spadek rzędu 3-4 KM czy 5-10 nm można często niewyczuć, a mimo tego jest. Tak więc najlepszym sposobem jest rzeczywisty pomiar.
    GaBB w sumie jako weteran od ściągania zderzaków faktycznie mógłbyś machnąć pomiar. Ważne, by pomierzyć temperaturę w środku rury, a nie na zewnątrz. Jak będziesz zabierał się za to daj znać.

  18. #77
    [quote="Polarny"]Ofaniel - dziwi mnie trochę art o którym mówisz (nie widziałem go, więc bazuje na tym co napisałeś). Stożek pozwala na zasysanie większej ilości powietrza z mniejszym oporem. Nie wierzę, że turbina robiona jest pod konkretny opór stawiany przez dolot, bo gdyby tak było, to auta byłyby bardzo czułe na filtr powietrza.
    quote]
    A myslisz ze jak jest? Silniki diesla z turbodoladowaniem na filtr powietrza sa bardzo uczulone!!

    GaBB skad ty w komorze silnika wezmiesz mniejsza temperature niz z orginalnego filtra? Gdzie ty ja tam znajdziesz? przy zderzaku?

    Filtr stozkowy ma mniejsza zywotnosc - czesciej trzeba o niego dbac, czyscic lub wymieniac. Wieksza przepustowosc idzie w parze z mniejszymi mozliwosciami filtrujacymi! A jak myslisz co sie stanie z przeplywomierzem, gdy ktos zaniebda czyszczenie stozka?

    Moze nie zgodzisz sie ze mna?

  19. #78
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Ofaniel - gdyby były bardzo uczulone w taki sposób jak pisałeś (padanie turbiny), to po roku turbina już dawno powinna przecież wyłożyć się do góry nogami. Po 2 miesiącach filtr jest już lekko przypchany, więc powinna zacząć się destrukcja turbiny. Zgadzam się, że silniki reagują na opór dolotu, ale nie reagują tak jak było tam napisane, czyli że coś się psuje. A to oznacza, że tylko potwierdza fakt, iż stożek zadziała pozytywnie.

    W naszym przypadku powietrze do stożka podawane jest oryginalnym kanałem dolotowym. Nie twierdzę, że temperatura zasysanego powietrza jest niższa (moim zdaniem nawet będzie pewnie wyższa, aczkolwiek nie wiem, czy czasami nie ogrzewa się ono po drodze przy oryginale). Niemniej większy przepływ powietrza powoduje obniżenie temperatury łopatek turbiny - mniej ona się męczy zasysając tą samą ilość powietrza ze względu na mniejszy opór. A o opór tutaj się rozchodzi.

    Większa przepustowość wynika z budowy filtra, a nie ze słabszej filtracji. Stożek ma wiekszą powierzchnie i pracuje ona efektywnie, gdyż pracują cała powierzchnia. Jak oglądniesz stary zabrudzony filtr, to szybko dostrzeżesz, że nie jest on równomiernie zabrudzony. Ponadto w stożkach stosuje się inny materiał, który ma lepszą wydajność przy tej samej filtracji.

  20. #79
    Nie powiesz mi chyba, ze filtr stozkowy wykonany w wiekszosci przypadkow z tzw. SSM (czyli drobnej prasowanej siatki ze stali nierdzewnej) lub wklady bawelniane lepiej filtruje niz zwykly fabryczny filtr.

    Rozumiem zatem, ze ten zestawik jest dedykowany do MK3. Robiliscie rozumiem pomiary i wszystko jest zmierzone, zwazone i cacy. Slowo "dedykowany" to nie znaczy latwy w montazu. Zrobiliscie testy i wiecie, ze filtry te sa "lepsze" od orginalow. Nie przepuszczaja drobinek pylu itd. Wcale nie robia betonu w turbinie, a przeplywomierz jest bezpieczny i na to wszystko dajecie gwarancje.
    Dla mnie montowanie stozka nadal mija sie z jakimkolwiek sensem i zdania nie zmienie! co innego w silnikach benzynowych, a co innego diesla! Poza tym to ze filtr wsadzisz w orginalne miejsce, gdzie byl fabryczny sens co ci da? Przeciez i tak łapiesz caly syf z komory silnika?


    wracajac do temperatury...
    Widziales kiedys zdjecie termowizyjne silnika w temperaturze roboczej?

    Po wtore...nie wiem jak u Was, ale u mnie filtr fabryczny brudzi sie cala objetoscia.

  21. #80
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    No nie zgodzę się z Tobą Ofaniel - ale każdy ma prawo do własnych poglądów.
    ad1. Wg mojej wiedzy silniki diesla z turbo nie są wcale bardziej uczulone na filtr powietrza niż inne.
    ad2. Temperatura powietrza zasysanego przez stożek jest niższa z paru powodów. Modyfikowany jest nadmuch powietrza na sam stożek, czarny oryginalny airbox działa jak sauna , odseparowanie komorą stożka od silnika daje różnice temperatury po obu stronach wyczuwalne ręka nawet...
    ad3. Filtry stożkowe maja zdecydowanie większa żywotność własnie poprzez to, że jest możliwe czyszczenie ich i impregnowanie na nowo. Oczywiście trzeba to robić częściej niż wymiana papierowej wkładki filtra. Jak pisał polarny,stożki maja też większą skuteczność filtrowania (zaimpregnowane). Bawełniany wkład filtra osłonięty siatka z nierdzewki działa lepiej niż papierowy filtr w airboxie
    ad4. Co się stanie z przepływomierzem? odp jest prosta - nic. Do uszkodzenia mechanicznego nie dojdzie, nic co mogłoby uszkodzić przepływkę się nie przedostanie...a co do "przepalenia"? Nawet zapaćkany stożek i tak przepuści więcej powietrza niż filtr panelowy...więc o takim też uszkodzeniu nie ma mowy przy rozsądnym użytkowaniu filtra./

    Niemniej jednak zaczynają się robić przepychanki - nie o to chodzi - każdy ma swoje zdanie, jedni bazują na słowie pisanym inni na praktyce, ważne żeby wszyscy byli happy
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] co jeszcze w tym tdci ???
    By smoothas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 21:58
  2. [MkII] Brak mocy i cos jeszcze
    By Brudsien in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 22:20
  3. jakie głosniki do MkI ??? (raz jeszcze)
    By edmondo in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2005, 03:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów