+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Dziecko w aucie

  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar elninho86
    Od
    06 Jan 2010
    Mieszka w
    Dębno/Słubice

    [All]Dziecko w aucie

    Witam mam pytanko odnośnie przewożenia dzieci w samochodzie jak to wygląda ze strony prawnej mam 2 dzieci jedno w wieku 1,5 roku i drugie 4,5, przewoże ich w fotelikach zapinane w 5cio punktowe pasy czy mogę ich przewozić na przednim siedzeniu jeżeli mam poduszkę dla pasażera, albo chociaż czy to starsze dziecko mogę tak przewozić, wiem że malutkie dzieci w tych fotelikach leżących nie można ale nie wiem jak to jest za starszymi, i jeszczo jedno kiedy moge przesadzić starsze dziecko z fotelika na podniesienie to zwkłe

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Dziecko w foteliku nie powinno być przewożone na przednim siedzeniu jeśli występuje poduszka powietrzna. Jeśli już koniecznie musisz, to tylko przodem do kierunku jazdy. W przypadku dziecka, poduszka może zrobić więcej szkody niż pożytku. Nie pamiętam czy jest to szczegółowo opisane, kiedy można dziecko przesadzić na podniesienie. Ja przesadziłem córkę wtedy, gdy fotelik zrobił się za mały. Miała ok. 5,5 roku. Zależne to jest od wzrostu dziecka.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    mozesz spokojnie przewic dzieciaki twarza do kierunku jazdy na przednim fotelu z poduszka powietrzna...

    sprawa ma sie inaczej przy wozeniu niemowlecia w nosidelku... podczas wypadku poduszka odpycha nosidelko i wrecz wyrzuca nosidelko z fetela pasazera.... chyba ze budowa nosidelka pozwala na przewozenie dziecka w nosidelku na przednim fotelu to inna sprawa... generalnie w 99% przypadku nie wolno..

    a maja sie do tego nastepujace artykuly:
    Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami):

    Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
    Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
    Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
    przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
    przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
    przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

Podobne wątki

  1. naklejka uwaga dziecko mondeomaniaka lub podobne
    By grzeh2000 in forum Gadżety dla wszystkich
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów