+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing

    [TDDI]pompa wtryskowa ...co zrobić ?TDDI 2001 MKIII

    Witam wszystkich!!

    Mam dosyć spory problem... jakieś 6 miesięcy temu zakupiłem Mondzia 2001 TDDi od kolegi.Super auto,spalanie optymalne do mojej jazdy ,zadnych usterek...aż do niedawna... przy próbie odpalenia,w żaden sposób silnik nie odpalił,meczyłem biedaka az padł akumulator... po zdiagnozowaniu na komputerze okazało się że usterka to moduł czy też sterownik(wiele jest określeń) na pompie wtryskowej .dokładnie brak połączenia z pompą.Po wizytach wielu "doskonałych" mechaników ,postanowiłem sam się tym zająć. Wszyscy powiedzieli że pompa jest do wymiany ,a ja się uparłem ze jest ok, bo jakimś cudem stukając w ten sterownik był charakterystyczny "pstryk" i odpaliłem mondzia od pierwszego.silnik pracował równiusieńko i nic nie wskazywało na to że pompa jest walnięta.Znalazłem pana który zajmuje się naprawą tych sterowników i wyjąłem go i wysłałem pocztą.Mieszkam w Londynie tak więc myślałem ze max 1-2 tyg i paczka dotrze do niego.niestety ...czekam juz miesiąc a paczka nie dotarła do polski .wspaniała jest poczta nasza i ta angielska.auto stoi i nie wiem co mam zrobić.Więc chce zaciągnąć porady osób które znają sie na tym...czy kupić drugą pompe i zamontować ja?czy tylko drugi sterownik?słyszałem że jak wrzuce drugą pompe o tych samych numerach to i tak auto nie odpali bo auto musi być zgrane z ta drugą pompą... kto mi to zrobi ?i za ile ?jesli wiecie? i czy z tańszej opcji ...czy kupić drugi sterownik(moduł) i zamontowac do tej pompy co jest?wiem że nie odpali ...czy jest opcja żeby to zadziałało?i kto to zrobi? proszę o dobrą profesjonalna radę.przepraszam za ten felieton ale streściłem jak się da opis tego zdarzenia.heh.pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    czy to sterownik, czy pompa i tak trzeba przypisać ją do kompa w aucie...
    TDDI to mechanik z WDS/IDS - czyli najprędzej warsztaty które robią fordy...
    sterowniki się psują ze względu na zacierający się przestawiacz kąta wtrysku...
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  4. #3
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    orajt...tylko pytanie...jaki jest sens wyrzucania grubego szmalcu w zakup montaż i programowanie całej nowej pompy wtryskowej,jeżeli wiem że stara pompa jest ok .Chodzi mi kolego o to czy jest opcja jeżeli kupie drugi sterownik i założę go do tej pompy co mam ,czy w jakiś sposób ktoś mi to zaprogramuję...czy jest taka możliwość żeby inny sterownik współgrał z moją pompa.Bo słyszałem że raczej nie ma takiej opcji i jedynym rozwiązaniem jest zakup nowej pompy od razu z tym sterownikiem. końcową prace związana z programowaniem zlecił bym serwisowi Forda.myślosz że dali by rade? pozdrawiam

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    przecież sterownik to sterownik cześć zamienna, mnie osobiście się wydaje że powinno to gadać po dopisaniu go do kompa
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  6. #5
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    no właśnie nie bardzo.bo część osób twierdzi że wraz z awarią tego sterownika ,należy wymienić go z całą pompa (mechanicy),i nawet słyszałem że w żadnym wypadku nie ma opcji naprawy tego zepsutego ,co jest kompletna bzdurą.A problem w tym sterowniku jest taki że przepala się Tranzystor i należy go wymienić.sam już nie wiem co mam o tym myśleć...

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez lukaswer1983
    A problem w tym sterowniku jest taki że przepala się Tranzystor i należy go wymienić.sam już nie wiem co mam o tym myśleć...
    Zgadza się, ostatnio nawet tej operacji dokonał arekxxx i wszystko gra i buczy !!!


  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko
    Zgadza się, ostatnio nawet tej operacji dokonał arekxxx i wszystko gra i buczy !!!

    No właśnie,a ja wysłałem ten mój sterownik do Polski i nie doszedł ...i nikt nie wie gdzie jest.ta operacja naprawy kosztuje 500zł i jest rok gwarancji na to .Sterownik tylko wpinasz podłączasz i nie trzeba nic programować bo sterownik jest stary oryginalny i odpala od pierwszego.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez lukaswer1983
    Tranzystor
    1.90pln w TME
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    1.90pln w TME
    bueheheheh... no proszę...ale mechanik jest jak artysta : każdy się ceni

  11. #10
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Pozwole sobie się wtrącić ;p, dzis byłem u specjalistów od wtryskiwaczy i dowiedziałem sie że w tddi nie ma pompy wtryskowej tylko pompa tłocząca.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo 1.8td kombi
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    nowe miasto
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    Cytat Zamieszczone przez lukaswer1983
    Tranzystor
    1.90pln w TME
    zapodaj symbolem tranzystora dla potomnych !

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Koledzy jak jestescie pewni uszkodzenia tranzystora to za 100zl moge swiadczyc takie uslugi

    PS. jak ktos ma schemat tego steronika to chetnie sie zapoznam i przy okazji jak mozecie to wskazcie uszkadzajacy sie tranzystor zerkne co moze byc przyczyna jego uszkadzania od strony elektronicznej


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  14. #13
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    Pozwole sobie się wtrącić ;p, dzis byłem u specjalistów od wtryskiwaczy i dowiedziałem sie że w tddi nie ma pompy wtryskowej tylko pompa tłocząca.

    to biegusiem zmień specjalistówdla mnie ta pompa ,to pompa wtryskowa

    Dodano po 11 min.:

    Cytat Zamieszczone przez tomascor
    PS. jak ktos ma schemat tego steronika to chetnie sie zapoznam i przy okazji jak mozecie to wskazcie uszkadzajacy sie tranzystor zerkne co moze byc przyczyna jego uszkadzania od strony elektronicznej
    kolego tu masz ten tranzystor

    http://www.swistak.pl/a4535197,X-Tra...P44-VP-44.html

    a tu masz wygląd całej pompy VP-44 Bosh

    http://www.favore.pl/181684_vp44-vp3...okrzyskie.html


    a tu masz schemacik tego rozebranego sterownika...

    http://www.favore.pl/181684_vp44-vp3...okrzyskie.html


    niestety mój zaginął na poczcie jak opisałem na początku postu i nie wiem co mam robić .kompletnie nie wiem ...

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Dzieki za linki ,co do schematu chodzilo mi o cosk nieco innego ale ok masz moze potwierdzenie nadania ?? skladales reklamacje??


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Pompa tlocząca jest w autach z common railem. Pompa wtryskowa jest właśnie w TDDI gdzie jest to pompa rozdzielaczowa
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Pompa tlocząca jest w autach z common railem. Pompa wtryskowa jest właśnie w TDDI gdzie jest to pompa rozdzielaczowa
    Kurcze to moze gość mnie źle zrozumiał, ale mówiłem mu wyraźnie, że chce zregenerować wtryski w TDDI. Jeszcze mam pytanie do koegów...czy 400pln za wtrysk to normalna cena?

  18. #17
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez tomascor
    masz moze potwierdzenie nadania ?? skladales reklamacje??

    problem w tym że mam wszystko...składałem reklamacje ale,nikt nie wie gdzie ona jest.to jest skandal...dlatego że paczka idzie z Wlk Brytanii to jedyne wytłumaczenie tych przygłupich Angolii to to że wulkan wybuchł i opóźnienie jest.ale nie miesiąc

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDDi 90KM vel Rakieta
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Lodz
    Odświeżę troszkę, tddi 90KM, diagnoza to padnięty sterownik. Jak to jest w takim razie, Trzeba kupić cały zestaw sterownik+pompa czy można poszukać sterownika i to jakoś zestroić bo kwota robi sie dość sporo, do tego ciężko znalesc sprawdzony taki zestaw do 90KM.

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    moze i tobie padl ten tranzystor i warto byloby pobawic sie w wymiane, jak sie nie uda to wtedy zaczniesz szukac.

    Ktos na forum pisal ze podjalby sie wymiany tego tranzystora.

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez bartekmk3 Zobacz posta
    tddi 90KM, diagnoza to padnięty sterownik
    Byłbyś pierwszą osobą której w 90-ce padł nieszczęsny tranzystor. Nie słyszałem jeszcze na forum o takim przypadku z pompą VP30.
    Zatem jeśli to faktycznie tranzystor to wydaje mi się że jego wymiana i ponowna kalibracja powinna wystarczyć. Operacja ta nie powinna być aż tak bolesna finansowo.


Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Pompa paliwa mondeo TDDI 2001
    By Krzywy666 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 17:30
  2. [TDDi MKIII] mk3 tddi 115 KM. Pompa wtryskowa a przepalony bezpiecznik
    By uli in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 19:34
  3. pompa wtryskowa MKIII TDDi
    By mariw in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2007, 22:23
  4. [MkIII] Pompa paliwa Mondeo 2001 TDDI -> Bosch0 580 464 0
    By krzysc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów