+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    Myślałem że do hb jest taki jak do sedana ? U mnie jest właśnie nacięta od dołu ta czarna listwa, a Ty teraz co nie będziesz miał w ogóle pociętego zderzaka ? To nie będzie hak za nisko, może Ci haczyc, ja mam wycięte i przy cofaniu na nierównościach czasem zahaczam
    Tak do HB i SEDANA 2000-2007r. jest katalogowo ten sam hak do kombi jest tylko inny. Szukałem na otomoto.pl po ogłoszeniach mk3 i widziałem że niektóre miały tą lakierowaną dokładkę a haki były po prostu niżej żeby jej nie ciąć więc zrobiłem rozeznanie po firmach montujących haki żeby znaleść taki który "ocali" moją lakierowaną dokładkę i nie będzie szpecił mi furki i zakupiłem zamiast za 220 zł badziew na allegro za 383 zł Steinhofa, żeby obyło się bez kombinowania. Teraz wiem, że trzeba było kupić badziew za 220 zł bo bez kombinowania się nie obędzie. (NIECH TO BĘDZIE DOBRA RADA DLA POTOMNYCH).
    Tak teraz moja kula haka będzie wychodziła całkowicie pod zderzakiem, wysokość będzie OK bo widziałem kilka Mk3 które miały tak zamontowanych hak. Wolę zawadzić przy cofaniu hakiem niż zderzakiem... . (uniwersalny czujnik cofania), a właśnie nawiązując do czujników cofania to tez je posiadam (oryginalne) i wszystko jest OK-nie widzą haka. Nie potrzeba też żadnych "inteligentnych" czujników żeby wykrywały haka (jeśli mamy zamontowane poprawnie 4 sztuki czujników) bo i takie wypowiedzi czytałem gdzieś. Sam montuje czujniki cofania ludziom i jeśli czujniki są poprawnie zamontowane to i te za 50 zl i te za 1000 zł będą działały poprawnie. Może być problem jeśli mamy 3 czujniki bo i takie się spotyka wtedy jeden jest na środku obok haka.

    Dodano po 10 min.:

    a oto dowód: (zdjęcia pochodzą z otomoto.pl)

    http://img819.imageshack.us/img819/4254/hakmondeo.jpg - SEDAN

    http://img440.imageshack.us/img440/3153/hakmondeo2.jpg - HB

    Dodano po 2 min.:

    a co do elektryki to jeszcze nie podpiąłem, ale na dniach to zrobię i napiszę czy wszystko działa OK bez modułów i przekaźników.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    To kurcze za 220 to chyba jest badziew, co do zahaczaniem haka to miałem na myśli jak cofasz gdzieś pod ostrą górkę, np. podjazd garażu to hak zahaczy a zderzak nie ma szans.
    P.S. Podoba mi się podpięcie haka w sedanie MK2 wychodzi hak z tej podłużnej dziury w zderzaku, tylko nie wiem czy nie ma problemu z wyciąganiem go.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  4. #23
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    w mk2 tak właśnie miałem, kula montowana była na 2 śruby, odkręcenie tych śrub to byłą męczarnia bo nie było za dużego ruchu klucza, a w zderzaku też trzeba było wycinąć jedną z poprzeczek w zderzaku, ale dosyć estetycznie to wyglądało, muszę to Ci przyznać.

    Dodano po 3 min.:

    a hak za 220 zł różnił się tyle estetyką wykonania i powłoką lakierniczą.
    Estetyka i tak mało mnie obchodzi bo przecież konstrukcji haka nie widać, a powłokę lakierniczą i tak poprawiałem nawet w tym za 400 zł bo już w transporcie się poobijał. Czasami niby otwory nie pasują, ale montowałem ze 2 razy takie "badziewie" i wszystko było OK z rozmieszczeniem otworów.

  5. #24
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Podłączyłem elektrykę gniazda normalnie bezpośrednio pod przewody od świateł, bez żadnych modułów i przekaźników, wszystko działa jak działać powinno.
    aha i mk3 nie ma żadnego CAN-a...., a jeśli ktoś uważa, że posiada komunikację CAN to niech mi to udowodni i poprze to jakimiś konkretami np: schematy, a nie pisze że jest "bo tak gdzieś słyszał".

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    i jak sprawuje sie ten obniżony hak?

    ma ktoś jakiś inny żeby nie trzeba było nic robić z taką dokładką? Co z tym hakiem co ma kule wpinana od dołu?

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    słabe zainteresownie tematem coś

    ma ktoś wypinany hak i dokladke titanium?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Sedan -Światła przed i po lifcie drugim
    By Soulck in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 10:47
  2. FORD MONDEO MK3 2005r AUTOMAT TDCI 130km OPALENICA 2005r
    By Niezarejtrumvirestrowany in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 18:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów