+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI kombi
    Od
    29 Mar 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki

    [MkI] Pęknięta szyba na myjni - czy zmieniać na ogrzewaną

    Byłem na myjni automatycznej i suszarka tak docisnęła mojego Mondiego że przednia szyba poszła. Na szczęście niegroźnie i mogę jeździć do czasu wymiany, ale tak mi chodzi po głowie żeby może wykorzystać okazje i zmienić na ogrzewaną?
    Czy ktoś może już podejmował walkę z dołożeniem kabelków do szyby i jaki to mniej więcej koszt, bo sama szyba to wiem już ile kosztuje.

    pozdrawiam
    Co z tego, że nic z tego skoro i tak mniejsza o to?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    teoretycznie sie da Przekażnik,dwa bezpieczniki(bo dwa obwody grzejne sa) ,uzywany wlacznik i troszke przewodów :metal Robocizny nie policzysz,jesli zrobisz sam

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    zmieniaj na ogrzewaną.... w zimie odpalasz auto, wciskasz przycisk i patrzysz jak lód spływa z szybki żadnego skrobania
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No trzeba jeszcze dołożyć włacznik na kokpicie i przekaźniki w skrzynce bezpieczników.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Spoko zmieniaj na ciepłą luknij może masz instalacje , na podszybiu poszukaj wtyczek.Oj żeby mi tak chciało docisąć

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI kombi
    Od
    29 Mar 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez konio
    Spoko zmieniaj na ciepłą luknij może masz instalacje , na podszybiu poszukaj wtyczek.Oj żeby mi tak chciało docisąć
    No ja byłem całkiem nieźle wystraszony. Bo byłem 200km od domu i na dodatek czekała mnie jazda po bezdrożach (okolice kopalni koło Konina) więc bałem się że poleci dalej. Ale jakoś się trzyma.
    Co z tego, że nic z tego skoro i tak mniejsza o to?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez oscarek
    Cytat Zamieszczone przez konio
    Spoko zmieniaj na ciepłą luknij może masz instalacje , na podszybiu poszukaj wtyczek.Oj żeby mi tak chciało docisąć
    No ja byłem całkiem nieźle wystraszony. Bo byłem 200km od domu i na dodatek czekała mnie jazda po bezdrożach (okolice kopalni koło Konina) więc bałem się że poleci dalej. Ale jakoś się trzyma.
    A ja mam 2 małe ryski i myśle że zimą poleci jak duże mrozy będą , i dlatego przydała by się taka myjka Ale spoko zakładaj grzaną , nawet jak nie masz instalacji to pikuś.włącznik , troche kabla , 2 bezpieczniki i przekażnik czasowy.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar jackuno
    Imię
    Jacek
    Model
    CitroŁen ;) C5
    Silnik
    2.0 163KM
    Opis
    Exclusive
    Od
    30 Aug 2005
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez konio
    Oj żeby mi tak chciało docisąć
    Upały jeszcze są. Samochód na słońce, aby się dobrze wygrzał i wąż z zimną wodą na szybę. Mój kolega przepraktykował i zadziałało na 100 % w seacie, więc i w mondeo też powinno
    Było - MkII Kombi - 1,8 16V Był -C-max 1,8 Benzin Gold-X

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez jackuno
    Upały jeszcze są. Samochód na słońce, aby się dobrze wygrzał i wąż z zimną wodą na szybę. Mój kolega przepraktykował i zadziałało na 100 % w seacie, więc i w mondeo też powinno

    W mondeo ta metoda też działa

  11. #10
    Tylko ze potem sponsora brak

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Tylko ze potem sponsora brak
    o i to jest sedno sprawy

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Wiązke pod szybą masz na 99%. Wystarczy włożyć w odpowiednie miejsce przekaźnik + 2 bezpieczniki + nowy włącznik i tyle. IMHO WARTO ! W zimie super sprawa - w lecie podczas deszczu włączasz - 10 sekund i szyba czyściutka.

  14. #13
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    ale myjnia placi za szybke?

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI kombi
    Od
    29 Mar 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez 11lukasz
    ale myjnia placi za szybke?
    No jasne, jak najbardziej. Nie było żadnego problemu. Straciłem tylko czasu trochę, a śpieszyłem się bardzo.
    Co z tego, że nic z tego skoro i tak mniejsza o to?

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Saab 9-3 '06 kombi
    Od
    11 May 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Od dziś posiadacze mondeo z nie grzanymi szybami i tacy co mają jakies ryski....Jezdzimy na myjnie automatyczne !!!!

  17. #16
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Wiązke pod szybą masz na 99%. Wystarczy włożyć w odpowiednie miejsce przekaźnik + 2 bezpieczniki + nowy włącznik i tyle. IMHO WARTO ! W zimie super sprawa - w lecie podczas deszczu włączasz - 10 sekund i szyba czyściutka.
    U mnie przeważył ten 1% - nie miałem wiązki, ale łatwo się dociąga.

  18. #17
    A mi pękła swego czasu ogrzewana i zmieniłem na zwykłą. Polecam się zasstanowić nad tym dwa razy, nie chodzi o koszt szyby ogrzewanej, ale o widoczność -- moim zdaniem te druty w szybie przeszkadzają dość mocno, do tego powłoka jakaś na szybie (przynajmniej na tej, którą miałem) rozprasza światło -- jeździ się dziwnie, każde światło w żółto-zielonej aureoli, potrafi to bardzo mocno wkurzyć...

    Te druciki niby takie drobniutkie i prawie niewidoczne, ale jak człowiek raz je zobaczy to potem wciąż je widzi -- to przeszkadza.

    Pewnie można się przywyczaić, ale mi było trudno -- zwykła szyba to dla mnie było zbawienie.

    Pozdrawiam forumowiczów,
    pascal

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez pascaal
    A mi pękła swego czasu ogrzewana i zmieniłem na zwykłą. Polecam się zasstanowić nad tym dwa razy, nie chodzi o koszt szyby ogrzewanej, ale o widoczność -- moim zdaniem te druty w szybie przeszkadzają dość mocno, do tego powłoka jakaś na szybie (przynajmniej na tej, którą miałem) rozprasza światło -- jeździ się dziwnie, każde światło w żółto-zielonej aureoli, potrafi to bardzo mocno wkurzyć...

    Te druciki niby takie drobniutkie i prawie niewidoczne, ale jak człowiek raz je zobaczy to potem wciąż je widzi -- to przeszkadza.

    Pewnie można się przywyczaić, ale mi było trudno -- zwykła szyba to dla mnie było zbawienie.

    Pozdrawiam forumowiczów,
    pascal
    Mi osobiście te druciki nic nie przeszkadzały , a przez zwykłą dziwnie mi sie patrzy.

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    mi pekły lampy tylnie na mijni w achmanie i piniedzy do tej pory nie odali spisali protokół i powiedzieli ze są ubezpieczeni i ubezpieczalnia zwruci mineło juz 8 miesiecy i zadnej odpowiedzi jeszcze musiałem rzecoznawce wziąsc banda złodzieji te chipermarkety
    MK2 2,0 99 lpg agis

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    mi pekły lampy tylnie na mijni w achmanie i piniedzy do tej pory nie odali spisali protokół i powiedzieli ze są ubezpieczeni i ubezpieczalnia zwruci mineło juz 8 miesiecy i zadnej odpowiedzi jeszcze musiałem rzecoznawce wziąsc banda złodzieji te chipermarkety
    I to jest m/i powód dla którego myje auto na myjni ręcznej..........

Podobne wątki

  1. [MkIV] Pęknięta szyba (tył)
    By Senek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 09:06
  2. [MkII] pęknięta szyba
    By Voytaz in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 01:51
  3. [MkII] Pęknięta szyba klejenie
    By Elektro123 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 00:18
  4. [MkII] Pęknięta szyba
    By MC in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 21:51
  5. pęknięta szyba
    By homer in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2005, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów