+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin

    [MkIII][MkIII]Hak, Mk3 sedan po lifcie 2005r.

    Witam, przeglądałem forum, ale nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi na moje pytania, a jeszcze więcej wątpliwości nagonili mi sprzedawcy, każdy mówi co innego.
    1. Czy są haki do Mk3 SEDANA do wersji po drugim LIFCIE (z 06.2005r.) z dolną dokładką zderzaka z odblaskami, bez konieczności cięcia zderzaka ?
    2. Czy do podłączenia wiązki elektrycznej- świateł, konieczny jest moduł, żeby nadmierny pobór prądu nie mącił w komputerze ? Chociaż Mk3 nie posiada jeszcze komunikacji CAN....

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Widzę chyba że za trudne pytania zadaję....

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    na pytanie nr 2 znam już odpowiedź. Mk3 nie ma komunikacji CAN.

    http://img17.imageshack.us/i/dsc05415xq.jpg/
    Podpowiedzcie jaki hak kupić, żeby nie trzeba było podcinać tej widocznej dokładki zderzaka, bo wiem że bez podcięcia otworów pod samochodem części "osłaniającej" przetłoczenie na koło zapasowe sie nie obędzie.

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Ma ktoś hak w wersji z tym zderzakiem ????????????????????????????

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Może jednak ktoś ma.... ?

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    Chociaż Mk3 nie posiada jeszcze komunikacji CAN....
    MK3 posiada komunikację CAN.
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    Czy do podłączenia wiązki elektrycznej- świateł, konieczny jest moduł, żeby nadmierny pobór prądu nie mącił w komputerze ?
    tak, zwłaszcza jeśli jest esp to komputer sterujący musi wiedzieć, że ciągnie przyczepę. pobór prądu to rzecz drugoplanowa

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    A skąd masz takie informacje ? Podłączałem u znajomego samochód pod "komputer" i mówił, że jeśli byłaby komunikacja CAN to by się to na pewno pokazało, więc moduł można założyć, ale nie jest konieczny.
    A tak po za tym bardziej interesuje mnie sprawa tylnego zderzaka i lakierowanej dolnej dokładki.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    A skąd masz takie informacje ?
    bo widziałem schematy i nawet radio fabryczne jest podłączone pod magistralę CAN. oczywiście ABS/ESP też jest podłączone pod CAN

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    A skąd masz takie informacje ?
    bo widziałem schematy i nawet radio fabryczne jest podłączone pod magistralę CAN. oczywiście ABS/ESP też jest podłączone pod CAN
    podeślij mi namiar na ten schemat to sobie sam zerknę. Dzisiaj byłem w większej firmie która montuje haki "dakro" i mówili że nigdy nie montowali do mk3 modułów i było OK. Nawet z tego co przeglądałem sam Microcat nie przewiduje modułu, a żeby sygnał "dostawał ESP" jak pisałeś powyżej to trzeba by szukać specjalnego modułu dedykowanego specjalnie do tego samochodu do tej wersji, który kosztowałby około 400 zł, ale nie wiem czy w ogole takowy jest.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    u mnie w wersji przed pierwszym liftem elektryka haka jest podłączona przez jakieś pudełeczko. Głęboko siedziało i nie chciało mi się go wyciągać.

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    u mnie w wersji przed pierwszym liftem elektryka haka jest podłączona przez jakieś pudełeczko. Głęboko siedziało i nie chciało mi się go wyciągać.
    a hak masz fabryczny, czy dokładany ?

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Dokładany.

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Jeden gość pokazywał mi jakiś katalog odnośnie modułów i tam podawali że od 2004> w górę jest potrzebny moduł. Ja już zamówiłem hak Steinhofa i zwykłą wiązkę,(bo i Steinhof zaleca zwykłą wiązkę) najwyżej jak nie będzie chciało latać na zwykłej wiązce to zrobię sobie to na przekaźnikach. Dam znać, dla potomnych.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    A czemu pytasz o to wszystko ? Chcesz sam zakładac hak ? Moim zdaniem się absolutnie nie opłaca, bo ja za wszystko płaciłem 470 zł, i mam spokój od kontroli policji zaczynawszy a na pokaleczonych palcach przy montażu skończywszy, nie wspomnę o tym że dzieci by się kląc przy mnie nauczyły podczas montażu
    Nie wiem czy jesteś w stanie kupic taniej hak niż ja płaciłem za wszystko ??
    A do dam że hak mam z firmy ze Słupska, według wielu robiącej najlepsze haki.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    A czemu pytasz o to wszystko ? Chcesz sam zakładac hak ? Moim zdaniem się absolutnie nie opłaca, bo ja za wszystko płaciłem 470 zł, i mam spokój od kontroli policji zaczynawszy a na pokaleczonych palcach przy montażu skończywszy, nie wspomnę o tym że dzieci by się kląc przy mnie nauczyły podczas montażu
    Nie wiem czy jesteś w stanie kupic taniej hak niż ja płaciłem za wszystko ??
    A do dam że hak mam z firmy ze Słupska, według wielu robiącej najlepsze haki.
    W każdym moim samochodzie zakładałem hak sam. Hak ze słupska proponowali mi za 480 zł+ 25 zł wiązka + 80 zł montaż+ 35 zł zaświadczenie=620 zł + ewentualnie moduł około 400 zł. Zakupiłem już Steinhofa za 390 zł.
    A co miałes na mysli że masz spokój od kontroli policji.... ?

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    No to Ci się nie dziwię że sam montujesz jak chcieli z Ciebie tak zedrzec kasę, ja za wszystko płaciłem 470 zł.
    tzn. przegląd za 35 zł robiłem sam,

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    DLA POTOMNYCH: Mimo zapewnień sklepu jak i "mechaników" zajmujących się montażem haków, hak o którym wyżej pisałem wymaga dosyć sporego podcięcia dokładanej lakierowanej listwy w moim MK3 po 2-gim FL. Mocowanie kuli haka jest o 35 mm za wysoko i gdzieś tyle trzeba by podciąć zderzak..., ale znalazłem na to sposób wymaga wykonania takiej "podkładki" pod mocowanie kuli, aby opuścić ją o 35 mm do dołu. Dla zainteresowanych-potrzebujących na PW podrzucę pomysł co i jak.
    Aha i szablon służący do podcięcia zderzaka w dolnej części (niewidocznej) też się ma nijak do potrzeb jego podcięcia.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    A jak to się ma do bespieczeństwa?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  20. #19
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Obniżenie mocowania kuli o te 35 mm wymaga zastosowania dłuższych śrub, a więc jeśli są one dłuższe to będą bardziej podatne na siły ścinające. Zastosowałem więc śruby o większej wytrzymałości niż przewidział to producent haka (z 8.8 na 10.9). Myślę że nie powinno mieć to znaczącego wpływu na parametry haka, tym bardziej że hak pod względem wytrzymałościowym jest liczony ze sporym zapasem. Zobaczymy w praktyce, jeśli zauważę jakiekolwiek przemieszczenie mocowania kuli to na pewno w ramach sprostowania napiszę o tym.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Myślałem że do hb jest taki jak do sedana ? U mnie jest właśnie nacięta od dołu ta czarna listwa, a Ty teraz co nie będziesz miał w ogóle pociętego zderzaka ? To nie będzie hak za nisko, może Ci haczyc, ja mam wycięte i przy cofaniu na nierównościach czasem zahaczam

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

Podobne wątki

  1. [MkIII] Sedan -Światła przed i po lifcie drugim
    By Soulck in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 10:47
  2. FORD MONDEO MK3 2005r AUTOMAT TDCI 130km OPALENICA 2005r
    By Niezarejtrumvirestrowany in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 18:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów