+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [TD MkI]strasznie kopci na czarno

    witam od niedawna moj fordzik zaczal okropnie kopcoc na czarno wczesniej zdazalo mu sie to bardzo zadko i jedynie kiedy naprawde mocno go przycisnalem np na swiatlach a teraz 3 tys obrotow i czarny dym oczywiscie przy zmnianei biegow co jest nie tak pomozecie??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar kusiciel3
    Opis
    volvo v50 2008 2.0 d
    Od
    18 Oct 2009
    Mieszka w
    Kraków
    biały dym - dostaje się gdzies płyn chłodzący
    niebieski dym - dostaje się olej
    czarny - kończy się pompa lub wtryski
    SPRZEDANE !

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Zacznij od filtrów, a w szczególności od filtra powietrza.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Do sprawdzenia:
    1. filtr powietrza
    2. szczelność dolotu (rury oraz intercooler-mogła się dziura zrobić)
    3. wtryskiwacze -mogły zacząć lać
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    zima mam ogromny problem z odpalaniem mechanik mi poeirdzial ze pompa ma uszkodzone jakies czujniki i nie podaje przy odpalaniu odpowiedniej dawki paliwa nawet teraz keidy jest cieplo zanim zapali troche podskoczy silnik a zima to juz wogole nie mowie wiec tak jak napisaliscie moze byc to pompa duzy wydatek z tego co sie orientuje

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez kusiciel3
    biały dym - dostaje się gdzies płyn chłodzący
    niebieski dym - dostaje się olej
    czarny - kończy się pompa lub wtryski
    Kocham to biadolenie... Szkoda że to rozróżnianie kolorów nie zawsze tak działa .


    zima mam ogromny problem z odpalaniem mechanik mi poeirdzial ze pompa ma uszkodzone jakies czujniki i nie podaje przy odpalaniu odpowiedniej dawki paliwa nawet teraz keidy jest cieplo zanim zapali troche podskoczy silnik a zima to juz wogole nie mowie wiec tak jak napisaliscie moze byc to pompa duzy wydatek z tego co sie orientuje
    Korektor kąta wtrysku czy termostat woskowy to nie są drogie elementy i do wymienienia pod blokiem.



    Cytat Zamieszczone przez kuba_89
    witam od niedawna moj fordzik zaczal okropnie kopcoc na czarno wczesniej zdazalo mu sie to bardzo zadko i jedynie kiedy naprawde mocno go przycisnalem np na swiatlach a teraz 3 tys obrotow i czarny dym oczywiscie przy zmnianei biegow co jest nie tak pomozecie??
    Zakładam że czytałeś forum zanim założyłeś temat i sprawdziłeś booster czy nie leje, czy tłoczek się nie zawiesił w pozycji otwartej itd, tak więc ten temat eliminujemy. W takim razie jak wyżej. Sprawdź szczelność dolotu i czystość filtra, czyli czy do silnika dochodzi odpowiednia ilość powietrza. Jeśli to nie to, to wtryski do roboty. Jakby pompa siadała to by podawała za mało a nie za dużo.

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    i zmień tego obleśnego awatara... to nie forum calibry
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  9. #8
    TYM BARDZIEJ NIE DO DYSKUSJI NA TEMAT AVATARA

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar 3Biit
    Imię
    tretert
    Opis
    iutiu
    Od
    16 Jan 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    dodaj gazu na postoju jak zostawisz pełno sadzy z tłumika to wtryski siadają .....


    My bit3it

  11. #10
    dzieki 3Biit dobra rada dzisiaj przedmuchalem kompresorem filtr powietrza zajechany na maxa jutro zakladam nowy jak nie bedzie poprawy sprawdze wtryski a jesli by laly to bedzie to wiodoczne?
    wybaczcie za te pytania ale laik ze mnie

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez kuba_89
    TYM BARDZIEJ NIE DO DYSKUSJI NA TEMAT AVATARA
    Jak najbardziej. To forum było jest i będzie zapewne miłe dla użytkowników, ba, sam widzisz że nie dostałeś warna za temat o którym w necie jest wszystko. Innymi słowy, trzymajmy poziom. I nie krzycz z CapsLockiem.

    Cytat Zamieszczone przez 3Biit
    dodaj gazu na postoju jak zostawisz pełno sadzy z tłumika to wtryski siadają .....
    Lub jest zła dawka. Ja np zostawiam pełno sadzy... Przy odpalaniu mniej więcej tyle:

    (lekko wilgotny wydech po myciu auta, rzecz jasna zdjęcie wykonane jak już drugie z rodziny auto zostało zaparkowane na działce)

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar 3Biit
    Imię
    tretert
    Opis
    iutiu
    Od
    16 Jan 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    kuba_89 sprawdzenie wtryskiwaczy to jakieś 10 zł od sztuki jak coś to się nie wykosztujesz zbytnio w razie w. a co do fotki KW to ostro .... :|


    My bit3it

  14. #13
    kiedy kupowalem mondka poprzedni wlasciciel powiedzial mi ze wymienal pompe paliwowa i ze chyba jest zle ustawiona bo auto bylo troche zamulone wiec pojechalem do mechanika zeby mi to ustawil zrobil to i o wiele lepiej auto jezdzilo jednak powiedzial ze jakis czujnik jest uszjodzony od dawki paliwa i zima nie bedzie chcial zapalac i takj bylo mje pytanie brzmi czy ten czujnik to prawda czy jakas lipa bo zanim ustawil mi ta pompe auto zapalalo w zimne dni. mechanik mi powiedzial ze ten czujnik kosztuje 600zl zamiennik i ze sie nie oplaca robic a ze nie mialem kasy nie robilem co o tym myslicie?
    orientuje sie ktos na ten temat?? ktos wczesniej napisal ze kopcenie moze byc spowodowane nieodpowiednia dawka paliwa jezeli zostawia sadze a zostawia kiedy odpalam na zimnym silniku.

    aproppo avatara niech bedzie zmienie go

  15. #14
    Ten czujnik to pewnie korektor kąta wtrysku. Poczytaj.

    Apropo avatara, nie zmieniłeś go.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Strasznie dymi na czarno i chodzi jak ciagnik :((( Pomocy !!!
    By ARASSS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 22:24
  2. [TD MkII] kopci na czarno
    By zloty in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 13:25
  3. [TD MkII] Strasznie kopci na czarno!!!!
    By sebeszczyn in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 23:10
  4. [TD MkII] Strasznie kopci
    By ppolak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 19:37
  5. Strasznie kopci na czarno
    By Kamil902 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów