+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk II 96r. 1.8 16 V Zetec
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Lębork

    [MkII]ciężko chodzi wspomaganie

    witam.mam problem z układem kierowniczym.nie wiem czy ten typ tak ma czy u mnie dzieje się coś niedobrego.ciężko kręci mi się kierownicą i na pewno powodem nie jest brak siły ;p!sprawdzałem olej w zbiorniczku barwa i klarowność ok.poziom też w normie.nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły.jak kierownica stoi prosto to ciężko ja skręcić, jak już się kręci to jest w miarę, zaczyna się znów jak trzeba wyprostować koło kierownicy.mam wrażenie tak jakby się blokowało, ale znów nie ma żadnych zgrzytów no i prowadzi się ok, nie ściąga, żadnych drgań.macie jakieś propozycje?!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    zrob krodki test w momecie jak masz odpalony silnik i chcesz pokrecic kierownica dodaj lekko gazu , po co ten test - zwiekszasz obroty pompy wsp. i jej wydajnosc. Jezeli bede duzo lzej to lopatki pompy szlak trafil , jezeli nie to moze byc cos z maglem nie trzyma cisnienia . Powiedz jeszcze czy jak krecisz kierownica i masz otwqarta maske ( silnik odpalony ) slychac taki jekliwy dzwiek przy kreceniu od lewej do prawej na max??


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk II 96r. 1.8 16 V Zetec
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Lębork
    zaraz sprawdzę ;p

    Dodano po 13 min.:

    to była szybka akcja ;p!sprawa wygląda tak.z lekko dodanym gazem kręci się trochę lżej, choć różnica nie jest oszołamiająca.natomiast przy podniesionej masce i kręceniu do oporu w lewo jak i w prawo słychać jak pompa jęczy (jakby ciężej pracowała) i spadają obroty silnika.niech zgadnę: .. zdechła pompa ;( ..?!

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez swiezak
    i kręceniu do oporu w lewo jak i w prawo słychać jak pompa jęczy
    Bardzo często wymiana oleju wspomagania ucisza pompe i ułatwia kręcenie
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk II 96r. 1.8 16 V Zetec
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Lębork
    też tak myślę,ale jak sprawdzałem to klarowność i barwa oleju są ok, no chyba, że stracił swoje właściwości, a nie miał się kiedy zabrudzić, bo obieg był czyszczony przed poprzednią wymianą o ile takowa wystąpiła.to jest 13 latek, a ja mam go od 2 lat.jeśli ktoś dbał o niego tak jak ja to pewnie już olej był wymieniany.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    A sprawdziłeś naciąg paska ?

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Kolego pierwsza sprawa zmien plyn potem szukaj problemu... Stary plyn moze miec tak kiepskie wlasciwosci ze obiaw bedzie wskazywal na uszkodzenie ktoregos z elemetow.


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    A ja korzystając z założonego tematu o wspomaganiu powiem że u mnie jest inny problem a mianowicie przy kręceniu kierą coś mi stuka jakby w kole ale niejestem pewien czy pasek mam naciągnięty dobrze co to może być?stuka tylko jak kręce na postoju.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk II 96r. 1.8 16 V Zetec
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Lębork
    zmienię kolejno płyn i sprawdzę naciąg paska, jak się nic nie zmieni odświeżę temat i będziemy szukać dalej .. na dzień dzisiejszy dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez DjCaro
    A ja korzystając z założonego tematu o wspomaganiu powiem że u mnie jest inny problem a mianowicie przy kręceniu kierą coś mi stuka jakby w kole ale niejestem pewien czy pasek mam naciągnięty dobrze co to może być?stuka tylko jak kręce na postoju.
    Jak jesteś przekonany że stuki dochodzą z koła to sprawdź sprężynę czy jest w całości
    Mariusz , tel - 694-765-650

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk II 96r. 1.8 16 V Zetec
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Lębork
    powracając do tematu.wymieniłem dziś olej w układzie wspomagania .. robota zajęła 15 min. pomimo iż robiłem to po raz pierwszy, no i poprawiło się co najważniejsze .. kołem kręci się lżej i pompa tak nie wyje jak się do końca dokręci kierownicą .. chwila roboty, a takie korzyści! dzięki za pomoc .. pozdrawiam!

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez DjCaro
    ja korzystając z założonego tematu o wspomaganiu powiem że u mnie jest inny problem a mianowicie przy kręceniu kierą coś mi stuka jakby w kole ale niejestem pewien czy pasek mam naciągnięty dobrze co to może być?stuka tylko jak kręce na postoju
    A czy temu objawowi towarzyszy "odbijanie" koła kierownicy?

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    Podepnę się tu:

    u mnie jest też podobny problem!
    wygląda to tak że gdy kręcę kierownicą na POSTOJU w prowo lub w lewo to za każdym razem czuć opór ale dopiero przy samym końcu i też jak już dokręce do końca to słychać lekkie piszczenie paska jakby!
    płyn jest ale jest już ciemny więc myślicie że to jest przyczyna??
    czyli kręcenie kierownicą jest w porządku aż do momentu gdy kierownica zbliży się ku końcowi kręcenia! i wtedy zaczyna się opór i takie jakby przeskakiwanie kierownicy!
    co jet grane?? Pompa Kaput??
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Proszę sprawdzić:
    -poziom płynu
    -kolor cieczy
    -czy wydobywają się pęcherzyki powietrza na powierzchnię płynu w zbiorniczku /tu potrzebna pomoc drugiej osoby/
    -naciąg i stan paska /popękany,zużyty "wyślizgany"/

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    a najlepiej zmienic plyn pompa moze nie byc jeszcze kaput ale nie ma co zwlekac jak niewiesz kiedy byl zmieniany lepiej to uczynic ja tez zmienilem u siebie i jest spora roznica tak ze polecam ten krok nie ma duzo roboty.Oczywiscie stan paska skontrolowac.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Po wymianie płynu konieczne jest odpowietrzenie układu.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  18. #17
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15
    Po wymianie płynu konieczne jest odpowietrzenie układu.
    A w jaki sposób to chcesz robić? Wlewasz płyn, odpalasz silnik kręcisz kierownicą. Gasisz silnik, dolewasz płynu ponownie odpalasz auto. Ot cała filozofia, nic więcej nie trzeba robić
    Mariusz , tel - 694-765-650

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    No przecież o to chodzi.Po wymianie płynu,trzeba jak piszesz,przewertować kierownicą w jedno i drugie skrajne położenie do momentu,kiedy płyn przestanie "bąbelkować".

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  20. #19
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Wymieniałem w kilku mondkach i nigdy bąbelkowania nie zauważyłem, może nie przyglądałem się za bardzo. Bardziej chodziło mi o to że płyn musi się rozprowadzić po układzie, silnik się odpala i kręci kierownicą po to aby uzupełnić jego poziom w pompie itd. Mniejsza z tym, chodzi nam o to samo
    Mariusz , tel - 694-765-650

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeżeli siedziałeś za kokpitem,nie mogłeś obserwować zbiorniczka,robi to druga osoba.Zapewniam Cię,że czasami trzeba kilkakrotnie maglować by pozbyć się powietrza.Jedno jest pewnikiem-im starszy /brudny/ płyn,odpowietrzenie jest dłuższe.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

Podobne wątki

  1. [MkI] Wspomaganie, ciężko chodzi piszczy pasek.
    By Rafal20 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 19:13
  2. [MkI] ciężko chodzi kierownica
    By kamil785 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 16:39
  3. ciężko chodzi wspomaganie kierownicy
    By tommy77 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 08:21
  4. [MkI] Ciężko chodzące wspomaganie kierownicy
    By pepe50 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2006, 20:46
  5. [MkII] ciężko chodzi gaz
    By Kleber in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-02-2006, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów