+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Central City

    [Zetec][MK2] Cały czas na ssaniu??

    Witam.
    Rozpocząłem nowy temat ale jak moderator uzna że już taki był to śmiało można zamknąć.

    W swoim autku mam tripa dzięki któremu sobie monitoruję na bieżąco spalanie. Jak tego nie miałem to jakoś lepiej mi było
    No ale nie w tym rzecz...
    Jak rano po nocy odpalam autko to oczywiście pokazuje mi spalanie od 6L/h i spada. Po ok powiedzmy 20 sek spadnie do 1.4L/h z włączonymi światłami (bez świateł 1.2). Wiadomo że po tych 20 sek silnik nie jest rozgrzany na tyle by zejść ze spalaniem na minimum, wtedy dopiero sonda jest rozgrzana przez grzałkę, a wskazówka temperatury nawet nie drgnie. Po ok 5 min jazdy silnik nabiera temperatury ok 50" i przełącza się na gaz, a spalanie nadal wynosi 1.4L/h. Po 30 min jazdy jak silnik jest już mocno rozgrzany spalanie jest też takie samo.
    Po podpięciu lapka :
    -sonda pracuje prawidłowo (zresztą tak samo pracowała na 2-ch innych)
    -żadnych błędów
    -temperatura w okolicach 98"

    Ma ktoś może pomysł czemu spalanie ma jak na ssaniu?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    na "ssaniu" nie ma 1,4l/h bo to za mało
    po prostu dostaje po kilkunastu sekundach takiej temperatury ze schodzi z obrotów oraz zaczyna mniej spalac (nie istnieje bezposrednia zaleznosc miedzy tymi dwoma zdarzeniami)
    no i jeszcze jedna sprawa spalanie w aucie nie jest wprost proporcjonalne do temperatury silnika - niestety

    zaobserwujesz w zimie ze ciut dłużej się to dzieje
    wg mnie tak ma palic i nie masz sie czym przejmowac ani czego rostrzasac
    FS 2,9 24V mk3 - auto które odstawia wszystkie "współczesne" fordy na boczny tor
    Ford Scorpio Team http://forum.ford-scorpio.pl/

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Central City
    Tak ma palić?
    Jak zamontowałem tripa to pokazywało mi na benie 0.9 ze światłami, a na gazie (blos) 0.6L/h. Po założeniu sekwencji i dostrojeniu na obu paliwach pokazywało 0.9L/h ze światłami i 0.6L/h bez.
    Teraz bez świateł pokazuje 1.2L/h a ze światłami 1.4, i czym mam się nie przejmować? tym że pali na postoju o 1/3 więcej? hmm... a jednak się przejmuję, zwłaszcza że inni piszą że spalanie w silnikach 2.0 mają na postoju 0.7L/h

  5. #4
    mi bardziej chodzilo o spalanie ssanie a bez a inna sprawa ze do V-ki jestem przyzwyczajony i tam spalania są lekko inne
    a jak ze spalaniem podczas jazdy ? tez sie podniosło ? i to tak znaczaco ?
    FS 2,9 24V mk3 - auto które odstawia wszystkie "współczesne" fordy na boczny tor
    Ford Scorpio Team http://forum.ford-scorpio.pl/

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Byzon
    Imię
    Arek
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.2TDCI
    Od
    15 Dec 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Mi kolega spalanie skacze na postoju z 0.9l na 1.2l (bez świateł) samochód w mieście i trasie dużo nie pali, po prostu tak ma i nie ma się czym przejmować, a 0.6 to palić może skuter na postoju a nie 2.0

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Central City
    MK3 z silnikiem 2.0 w temacie m.w. "ile pali Wasze mondeo" pamiętam że ktoś pisał że pokazuje 0.7, a 1.1 z włączoną klimą (oczywiście benzyna).

    Ale z tego co mi wiadomo to "ssanie" jest włączone do momentu kiedy silnik osiągnie temperaturę ok 60 st.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] cały czas sprężynka
    By siwy007 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 12:57
  2. [Duratec] Nie pokazuje tem. cieczy chodzą wentylatory i cały czas na ssaniu i go zalewa POMOCY
    By Kamiloem in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 21:27
  3. [TD MkI] Dymienie cały czas...
    By mondziakmk118td in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 11:52
  4. [Zetec]Falowanie obrotów na ssaniu
    By sonymix in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 18:28
  5. [MkII] cały czas grzeje......
    By T in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 00:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów