+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75
  1. #41
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    U mnie lipton, nawet pół rezystorka nie ma
    Nie wiem totalnie gdzie podłączyć, poszukam tych 2V.
    Czy jak podłączę nie tam gdzie trzeba, ryzykuję uszkodzeniem radia?

    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 17-08-2012 o 23:22

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Niedzielny kierowca Awatar Dawid1992
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Mar 2011
    Mieszka w
    Tąpkowice (Katowice)/ Veere - Zeeland(NL)
    U mnie nawet nie ma tych 2V najmniejsze napięcie to 0.6V a tak to od 4-12. ;/

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez paterskipawel Zobacz posta
    2) bez przełącznika FM/MP3. osobiście wybrałem tę opcję. wystarczy przylutować do złączy opisanych na zdjęciu R+, L+, GND przewód zakończony złączem JACK lub CHINCH wedle uznania. po podłączeniu odtwarzacza MP3/telefonu/laptopa itp. sygnał FM jest wyciszany i słyszymy naszą ulubioną muzyczkę z dowolnego podłączonego urządzenia.
    Witam,
    zrobiłem tak, natomiast nie wycisza mi sygnału FM - nakładają się na siebie.
    Jak to rozdzielić nie przecinając ścieżek?

    edit:
    zrobiłem.
    Rozciąłem ścieżki jak to podano na zdjęciu, i dolutowałem kabelek, tak jak do wersji z przełącznikiem, tylko bez przełącznika. Jak chcę podłączyć mp3 to wypinam kabelek z radiem, a podpinam mp3 i też jest ok.
    Jestem ogromnie zadowolony. Dziękuję bardzo koledze paterskipawel za zdjęcie i opis
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 18-08-2012 o 22:01

  5. #44
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    02 Aug 2012
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Witam, przeczytałem cały wątek i chciałbym u siebie zrobić AUX OUT, bo i tak mam padniętą głowiczkę fm, z tym że u mnie jest inna płytka, proszę podpowiedzcie mi gdzie musiałbym się wlutować z jackiem


  6. #45
    adam11994
    Gość
    Witam.
    Mógłby może ktoś podrzucić tą niedziałającą fotkę z pierwszego postu?

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez paterskipawel Zobacz posta
    Witam
    istnieją 2 możliwości podłączenia AUX
    1) z przełącznikiem FM/MP3. polega na przylutowaniu przełącznika sygnału zgodnie z opisem w pierwszym poście. na zdjęciu czerwone kropki przy R079 i R080 to złącza procesora audio, czarne kółka to złącza FM OUT, czerwone kreski to miejsce przecięcia ścieżek.
    2) bez przełącznika FM/MP3. osobiście wybrałem tę opcję. wystarczy przylutować do złączy opisanych na zdjęciu R+, L+, GND przewód zakończony złączem JACK lub CHINCH wedle uznania. po podłączeniu odtwarzacza MP3/telefonu/laptopa itp. sygnał FM jest wyciszany i słyszymy naszą ulubioną muzyczkę z dowolnego podłączonego urządzenia.

    Zdjęcie płytki PCB:
    http://img823.imageshack.us/img823/7...0805123137.jpg
    Cytat Zamieszczone przez adam11994 Zobacz posta
    Witam.
    Mógłby może ktoś podrzucić tą niedziałającą fotkę z pierwszego postu?
    Skorzystaj z tego linka od kolegi paterskipawel.

  8. #47
    Kursant Awatar Jacuru
    Opis
    Mondeo mk2 1.8TD
    Od
    04 May 2012
    Mieszka w
    Legnica
    A ja sam zrobiłem tak

    http://img35.imageshack.us/img35/1091/zdjcie0127fo.jpg

  9. #48
    rustin
    Gość
    Jak to zrobiłeś? Tak jak opis wyżej?

    X8 Black

  10. #49
    Kursant Awatar Jacuru
    Opis
    Mondeo mk2 1.8TD
    Od
    04 May 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Trochę inaczej, ja to robiłem jak kolega paterskipawel jeszcze nie wrzucił tej fotki z opisem płytki
    Postaram się na dniach wyjąć swoje radio i dodać fotki z opisem mojego wykonania
    http://img35.imageshack.us/img35/1091/zdjcie0127fo.jpg

  11. #50
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    O ile w radiu 6000CD tym w przyciskami głośności -/+ jak prezentuje Jacuru i zdjęciami paterskipawel jest to wykonalne
    to w modelu 6000NE z gałką kręconą - płytka którą pokazuje imperator post 44 nie jest już to takie łatwe.

    Otóż w tym 6000NE przełączanie sygnałów jest zrobione na układzie 70071SB (szyfrowanie kodów dla Ford) a jest to TDA7402 już z szyną danych SDA i SCL.
    http://www.st.com/internet/com/TECHN...CD00002052.pdf
    -Podłączenie się pod nogi 1 i 2 (SE1L,SE1R) gdzie idzie sygnał z CD mało praktyczne , gdyż jeśli procesor ST92F 120V1Q7 stwierdzi brak płyty i brak pracy mechanizmu wycisza to wejście. Zawsze można nagrać płytę z ciszą , męczyć mechanizm CD i słuchać MP3. Ale to nie nie najlepsze rozwiązanie.
    -Podłączanie się pod nogi od 7 do 10 (FD2L+, FD2L-,FD2R+,FD2R-) 4 kanałowe wejście wyprowadzone do zmieniarki , ale tu też problem. Jeśli proc nie wyczuje zmieniarki nie załączy tego wejścia. Tu możliwość zakupienia emulatora nagrywarki ok 100 zł i działa MP3. Drogi bo siedzi w nim eprom z wsadem emulujący zmieniarkę.
    -Wejście sygnału radiowego też odpada (wejście AM i AM-IF) sygnał podawany mono i dopiero w tym układzie demodulowany.
    -Zostają jeszcze wejścia od 3 do 6 (FD1L+, FD1L-,FD1R+,FD1R-) 4 kanałowe wejście , na płytce nawet są od nich ścieżki i miejsce na brakujące złącze do tego.
    Jednak przynajmniej ja nie wiem jak przełączyć się na to wejście ( trzymanie , kilkukrotne przyciskanie przycisku CD nie pomaga). Jedyna opcja uaktywnienia tego wejścia to zgranie softu radia , zmodyfikowanie go na np 3x klik CD to załączanie ukrytego wejścia 4 kanałowego FD1L+, FD1L-,FD1R+,FD1R- i wgranie do radia zmodyfikowanego softu.

    Podłączenie wyjścia na wzmacniacz można uzyskać wpinając się przez jakiś bufor (rezystor zerowy , kondensator) nogi 37 i 38 ACOUTL i ACOUTR.

    Jak by ktoś uszkodził końcówki mocy 7003 (szyfrowanie dla FORD ) to są to układy TDA8566Q.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 20-11-2012 o 11:48

  12. #51
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK II
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Zainteresował mnie temat - mam CD6000 w Mondku (czarne, kwadratowe) z uszkodzonym tunerem. Czy jest jakaś opcja, żeby podłączyć aux zamiast tunera? Aktualnie mam zamontowane inne radio, ale to jakaś chińska kupa i gra jak zabawki mojego dziecka. Podlaczam sobie pod nie przez aux telefon i odpalam radio internetowe - działa całkiem dobrze, a i fajna opcja jest jadąc z nawigacja - radio sie przycisza w momencie, kiedy navi gada. Wracając do tematu - czy jest opcja aux zamiast tunera i jakie ewentualnie fotki podeslac, żeby pomoc w pomocy?

    EDIT: OK, zrobiłem. Co prawda na skróty, tracąc trochę na funkcjonalności radia - wlutowałem się w wejścia końcówek mocy. Nie mogę sterować głośnością z poziomu radia, ale może w wolnej chwili to przerobię i wepnę się w procesor dźwięku. Cała operacja potrwała może pół godziny. Nie trzeba odkręcać góry radia, wystarczy dół. Skorzystałem z kabelka mały jack -> 2xChinch. IMO, jest to najprostszy i najszybszy sposób na zrobienie aux in w radyjku 6000CD - a przynajmniej w tej wersji, którą mam ja. Do tego nie musimy pozbywać się ani tunera, ani CD.
    Ostatnio edytowane przez rolfo ; 09-07-2013 o 15:22

  13. #52
    Zbanowany
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    24 Feb 2014
    Mieszka w
    Warszafka
    Witam. Posiadam RDS5000 EON. Mógł by ktoś nakierować mnie jak uczynić w tym radyjku wejście AUX?
    Był bym wdzięczny. Radio mam kompletnie sprawne. Nawet kasetę odtwarza. Zmieniarki nie mam i ze względu na cenę i brak MP3 mieć nie będę.

  14. #53
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    21 Jun 2014
    Mieszka w
    Świdnica

    Cool Aux

    Cytat Zamieszczone przez paterskipawel Zobacz posta
    2) bez przełącznika FM/MP3. osobiście wybrałem tę opcję. wystarczy przylutować do złączy opisanych na zdjęciu R+, L+, GND przewód zakończony złączem JACK lub CHINCH wedle uznania. po podłączeniu odtwarzacza MP3/telefonu/laptopa itp. sygnał FM jest wyciszany i słyszymy naszą ulubioną muzyczkę z dowolnego podłączonego urządzenia.

    Zdjęcie płytki PCB:
    http://img823.imageshack.us/img823/7...0805123137.jpg
    Czyli dobrze rozumiem, że mam wiązkę z kabelka podzielić na 3 i przylutować do R+, L+ i GND? Czy w jakis inny sposób? Jestem ciemny w tych sprawach więc niech wybaczą Ci, których uraziłem swoją głupotą ;p

  15. #54
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jul 2014
    Mieszka w
    brzeg

    prosze o pomoc przy montazy wyjscia AUX

    Witam serdecznie mam problem z tym wyjściem ! Przeczytałem wasze wszystkie sugestie i niestety nic nie udało mi się zrobić a to dlatego ze mam zupełnie inna płytkę niż wy koledzy ! Jutro zamieszczę zdjęcie mojej płytki i proszę o pomoc!
    Tak jak pisałem wcześniej zamieszczam zdjęcie swojej płytki radia 5000 RDS!!!

    http://zapodaj.net/2d3be97f9e001.jpg.html

    http://zapodaj.net/5c88cb473e17a.jpg.html

    Bardzo proszę osobę znająca się na rzeczy o wskazanie miejsca gdzie mam wlutować trzy kabelki od jeck'a !!!
    Ostatnio edytowane przez repas31 ; 05-07-2014 o 17:56

  16. #55
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jul 2014
    Mieszka w
    brzeg
    Spoko koledzy powiem wam ze poradzilem sobie !!!!

  17. #56
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jul 2014
    Mieszka w
    brzeg
    Witam serdecznie . Jeśli ktoś chce to proszę o wiadomość na PW lub mogę wstawić zdjęcia swojej płytki! Pozdrawiam !

  18. #57
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez repas31 Zobacz posta
    Jeśli ktoś chce to proszę o wiadomość na PW lub mogę wstawić zdjęcia swojej płytki! Pozdrawiam !
    Jeśli znalazłeś rozwiązanie to podaj je tu dla innych lub zrób artykuł do działu HOWTOs

  19. #58
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    16 Oct 2014
    Mieszka w
    Warszawa

    CD6000

    Cytat Zamieszczone przez repas31 Zobacz posta
    Witam serdecznie . Jeśli ktoś chce to proszę o wiadomość na PW lub mogę wstawić zdjęcia swojej płytki! Pozdrawiam !

    Witam Serdecznie, czy możesz mi przesłać zdjęcia płytki na boski.savio@vp.pl?

    Z góry wielkie dzięki.

    ---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

    Witam Serdecznie,

    posiadam CD6000 .. no i to AUX in by mi życie uratowało bo wiadomo.

    Mógłby ktoś podpowiedzieć pod które piny się wpiąć?

    Z góry dziękuję

    Ostatnio edytowane przez Savio78 ; 06-11-2014 o 00:57

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    prosze podajcie jeszcze raz zdjecia z pierwszego postu

  21. #60
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    może ktoś wrzucić zdjęcia z 1go posta jeszcze raz?

Podobne wątki

  1. Nakrętki do alufelg -oryginalnych fordowskich
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 00:59
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 19:37
  3. [Audio] w radiach mkIII przed liftingiem
    By koper in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2007, 01:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów