+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 16V 115km
    Opis
    Hatchback
    Od
    16 Jul 2009
    Mieszka w
    Płońsk

    [TDDI]nierówne obroty na biegu jałowym

    Witam
    Tym razem mam następujący problem. Auto odpala idealnie, obroty jak przystało na zimny silnik w normie. Po nagrzaniu silnika auto zaczyna wariować na wolnych obrotach. Raz silnik chodzi idealnie ale po dodaniu gazu wystarczy delikatne zwiększenie obrotów, albo przegazówka wszystko jedno silnikiem zaczyna telepać - organoleptycznie tak jakby nie palił na jeden gar. Po wyłączeniu i włączeniu silnika jest ok. Ale tylko do chwili kiedy znów dotknę pedału gazu. I teraz ciekawostka podczas gdy autem telepie na wolnych obrotach po włączeniu np. klimy albo co bardziej stabilizuje obroty - ogrzewanie przedniej szyby - czyli obciążeniu silnika obroty stabilizują się (silnik pracuje idealnie) i nawet gdy wciskam pedał gazu obroty są właściwe. Ale oczywiście do czasu gdy np. wyłączę ogrzewanie przedniej szyby lub klimę. Co to może być? Bo jestem już Im silnik bardziej obciążony to obroty ma idealne. Pierwsze co zrobiliśmy z kolegą arexxxem to dolaliśmy mixolu do paliwa (bo silnik mam w aucie po wymianie) ale niestety po przejechaniu 300 km żadnych zmian. Osobiście podejrzewam albo któryś wtrysk się wysypał, albo może coś alternatorem, albo pompa wtryskowa. Jejku same ALBO. Macie jakieś pomysły?
    "Jeżeli sądzisz że Ci się uda to masz racje, jeżeli sądzisz że Ci się nie uda też masz racje" Henry Ford

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Problemy może powodować czujnik położenia wałka rozrządu lub wału korbowego - warto to sprawdzić.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 16V 115km
    Opis
    Hatchback
    Od
    16 Jul 2009
    Mieszka w
    Płońsk
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    Problemy może powodować czujnik położenia wałka rozrządu lub wału korbowego - warto to sprawdzić.
    Hmmm.......... wraz z wymianą silnika wymieniłem całą dwumasę czujnik położenia wału został stary. Jutro jadę do mechaniora na kompa, próbę przelewową i sprawdzimy czujnik położenia wału...... każda sugestia cenna.
    "Jeżeli sądzisz że Ci się uda to masz racje, jeżeli sądzisz że Ci się nie uda też masz racje" Henry Ford

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 16V 115km
    Opis
    Hatchback
    Od
    16 Jul 2009
    Mieszka w
    Płońsk
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    Problemy może powodować czujnik położenia wałka rozrządu lub wału korbowego - warto to sprawdzić.
    Niestety to nie to. Próby przelewowej mi nie zrobili bo nie mieli czasu umówiony jestem na wtorek. Po podłączeniu do kompa nie było żadnych błędów - jedyne co się dowiedziałem, że auto na wolnych obrotach ma bardzo wysokie ładowanie - w okolicach 14,5 - 14,6. Po włączeniu klimy, i innych ustrojstw spada nieznacznie na 14,3 - 14,4. Czy wysokie ładowanie może być przyczyną nierównej pracy silnika???

    A tak w ogóle jakie powinno być ładowanie na wolnych obrotach?
    "Jeżeli sądzisz że Ci się uda to masz racje, jeżeli sądzisz że Ci się nie uda też masz racje" Henry Ford

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    No to masz bardzo dobre ładowanie jeśli na jałowym masz 14.6 tylko żeby się na wyższych obrotach silnika już nie zwiększało.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 16V 115km
    Opis
    Hatchback
    Od
    16 Jul 2009
    Mieszka w
    Płońsk
    Cytat Zamieszczone przez DjCaro
    No to masz bardzo dobre ładowanie jeśli na jałowym masz 14.6 tylko żeby się na wyższych obrotach silnika już nie zwiększało.
    Tylko co powoduje to że kiedy auto ma nierowne obroty jakby nie paliło na jeden gar to po obciażeniu silnika np poprzez właczenie podgrzewania przedniej szyby silnik pracuje idealnie.
    "Jeżeli sądzisz że Ci się uda to masz racje, jeżeli sądzisz że Ci się nie uda też masz racje" Henry Ford

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    auto na wolnych obrotach ma bardzo wysokie ładowanie - w okolicach 14,5 - 14,6. Po włączeniu klimy, i innych ustrojstw spada nieznacznie na 14,3 - 14,4. Czy wysokie ładowanie może być przyczyną nierównej pracy silnika???
    Napięcie nominalne powinno się utrzymywać w granicach 13-14V - maksymalne to 14,5V przy podwyższonych obrotach.
    Taka teoria...

    Nie jestem elektrykiem ale zainteresowałbym się tym ładowaniem - wydaje mi się trochę za wysokie.

    W każdym razie u mnie jest spadek w momencie rozruchu na ok 9,5V a potem na wolnych jest 14,34V i nieznacznie wzrasta nawet przy 3k obr do 14,4V.

    Włączenie szyby,świateł czy po kolei wszystkiego razem powoduje spadek do 14,30V czy nawet 14,20V w momencie załączania ale po krótkiej chwili stabilizuje się na tych 14,34V.

    Przed chwilką sprawdzałem

    Może jednak te 0,1-0,2V ma znaczenie dla sterownika
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 16V 115km
    Opis
    Hatchback
    Od
    16 Jul 2009
    Mieszka w
    Płońsk
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    auto na wolnych obrotach ma bardzo wysokie ładowanie - w okolicach 14,5 - 14,6. Po włączeniu klimy, i innych ustrojstw spada nieznacznie na 14,3 - 14,4. Czy wysokie ładowanie może być przyczyną nierównej pracy silnika???
    Napięcie nominalne powinno się utrzymywać w granicach 13-14V - maksymalne to 14,5V przy podwyższonych obrotach.
    Taka teoria...

    Nie jestem elektrykiem ale zainteresowałbym się tym ładowaniem - wydaje mi się trochę za wysokie.

    W każdym razie u mnie jest spadek w momencie rozruchu na ok 9,5V a potem na wolnych jest 14,34V i nieznacznie wzrasta nawet przy 3k obr do 14,4V.

    Włączenie szyby,świateł czy po kolei wszystkiego razem powoduje spadek do 14,30V czy nawet 14,20V w momencie załączania ale po krótkiej chwili stabilizuje się na tych 14,34V.

    Przed chwilką sprawdzałem

    Może jednak te 0,1-0,2V ma znaczenie dla sterownika
    Osobiście wydaje mi się że przyczyną nierównych obrotów oczywiście jeśli nie potwierdzi się to, że ewentualnie, któryś z wtrysków się przycina - może być właśnie za wysokie ładowanie. Tak na chłopski rozum (choć nie mam pojęcia, czy jest to właściwe myślenie) w przypadku wysokiego ładowania na wolnych obrotach komputer podaje impuls do sterownika o zmniejszeniu obrotów (mimo że są właściwe) i efektem tego może być właśnie telepanie silnika. Ale to tylko teoria - znawcą i elektrykiem również nie jestem.
    "Jeżeli sądzisz że Ci się uda to masz racje, jeżeli sądzisz że Ci się nie uda też masz racje" Henry Ford

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    To nie jest tak jak piszesz. Ładowanie powinno być w granicach 14,4 - 14,6. I nie powinno pływać, to nie jest prądnica że pod wpływem wyższych obrotów silnika ładowanie rośnie.
    Żadnego sygnału do sterownika silnika jak piszesz alternator nie wysyła. Jak będziesz miał uwalony alternator to pomimo ładowania nawet w granicach 16 silnik nie ma prawa ci obniżać obrotów i odwrotnie - w razie za niskiego ładowania podwyższać. Jedno z drugim nie ma żadnego związku.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 16V 115km
    Opis
    Hatchback
    Od
    16 Jul 2009
    Mieszka w
    Płońsk
    Niestety po wymianie wtrysków nadal to samo. Po rozgrzaniu auto na wolnych obrotach jakby nie paliło na jeden gar. Po włączeniu klimy wszystko ok. Po wyłączeniu znów telepie silnikiem. Może coś fachowcy schrzanili przy przekładaniu sterownika pompy?

    Mam jeszcze jeden sterownik można byłoby spróbować wrzucić drugi sterownik wyczyścić go i zaprogramować. Są to jakieś tam koszty, ale cały czas nurtuje mnie pytanie czy przyczyną nierównych obrotów na biegu jałowym po rozgrzaniu silnika może być sterownik pompy?? Czy nie jest tak, że jak się sterownik rozsypie to całkowicie nie można uruchomić silnika. W moim przypadku wszystko jednoczy zimny czy rozgrzany pali od strzału??
    "Jeżeli sądzisz że Ci się uda to masz racje, jeżeli sądzisz że Ci się nie uda też masz racje" Henry Ford

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Nierówne obroty na biegu jałowym
    By Dudek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 10:36
  2. [TDCi MKIII] Falujące, nierówne obroty silnika na biegu jałowym
    By marrem in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 14:17
  3. [TDCi MKIII] Nierówne obroty biegu jałowego
    By Nimek6310 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 00:05
  4. [TDCi MKIII] Po odpaleniu nierówne obroty na biegu jałowym ...
    By marcinek73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 01:18
  5. Nierówne obroty na jałowym
    By MASTA in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów