+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 114
  1. #21
    Kursant Awatar krzysiunio
    Imię
    Krzychu
    Opis
    MK III kooombi TDDI 90 KM
    Od
    30 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    koleszka widocznie chciał Cię naciągnąć na kasę i tyle
    albo nie wie co i jak - to mniej prawdopodobna wersja moim zdaniem

    dorobienie samego kluczyka to zwykła ślusarska robota, tak samo dorabiasz klucz to drzwi do domu tak samo i to, mówię tu o grocie oczywiście. W mondkach nie są za bardzo skomplikowane, pewnie już natrafiłeś na posty, w których ludzie piszą, ze swoim kluczykiem otwierają auto sąsiada

    lecz samo dorobienie grota to nie wszystko, trzeba właśnie zaprogramować jeszcze i tu pytanie czy masz dwa klucze? jeśli nie to popłyniesz z większą kasą bo nie zaprogramujesz sam immo i pilota
    a jeśli masz dwa kluczyki to śmiało dorabiaj grot i baw się w programowanie- to na prawdę nic trudnego.

    powodzenia

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI 115 KM
    Od
    07 Mar 2007
    Mieszka w
    Supraśl
    nie no wlasnie o to chodzi ze mam dwa kluczyki, jeden z guzikami a drugi to chyba tzw matka vzyli czarny bez guzików i o to chodzi że jak mam dwa to trzeci latwiej dorobic niz jak jeden i dorobic drugi, tylko czy kodowanie wtedy bez problemu jak rozumiem ?? i tak sie caly czas zastanawiam czy podejdzie ten scyzoryk fordowski bo ten klucvzyk od jaga ciezko dostac troche w ludzkich pieniadzach
    Był - Mk1 1.8 16V
    Jest -Mk3 2.0 TDDi

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez THOR0
    i tak sie caly czas zastanawiam czy podejdzie ten scyzoryk fordowski bo ten klucvzyk od jaga ciezko dostac troche w ludzkich pieniadzach
    chcesz zobaczyc taki na "żywca" i rozwiać swoje niepotrzebne wątpliwości,to zapraszam na PW - jako autor tego tematu, chętnie posłużę przykładem, daleko do mnie nie masz
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  5. #24
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI 115 KM
    Od
    07 Mar 2007
    Mieszka w
    Supraśl
    oo widzisz nawet nie zauważyłem, już się odzywam
    Był - Mk1 1.8 16V
    Jest -Mk3 2.0 TDDi

  6. #25
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI 115 KM
    Od
    07 Mar 2007
    Mieszka w
    Supraśl
    nigdzie nie znalazłem na forum takiego filmika więc załączam bo co człowiek zobaczy to jakoś inaczej

    czyli instrukcja kodowania kluczyka, niestety po rusku ale wsio ponimajem

    http://www.youtube.com/watch?v=omPl5iYE24w


    sorry za dwa posty pod soba ;/
    Był - Mk1 1.8 16V
    Jest -Mk3 2.0 TDDi

  7. #26
    Kursant Awatar kawam
    Imię
    Michał
    Opis
    było MK1,MK3 -> S-MAX 2.5T ST +LPG
    Od
    08 Jan 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska Wschodnia
    Stary odgrzewany temat.. ale jakże dobry

    Właśnie zamówiłem sobie kluczyk za 100 zł do jaga. I będę sobie strugał. JAG był z Belgii,ale dogadałem się z kolesiem ze mam tydzień na sprawdzenie czy działa.

    Dam znać jak poszło.

    A jakbyście chcieli to na allegro pojawiły się też klucze od jaga 3 sztuki,każda po 120 zł

    http://allegro.pl/kluczyk-klucz-kluc...684607373.html

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Po 150 zł można dostać dedykowane kluczki do Forda Mondeo. Docinasz surówkę i kodujesz.
    http://allegro.pl/klucz-kluczyk-pilo...675615474.html
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  9. #28
    Kursant Awatar kawam
    Imię
    Michał
    Opis
    było MK1,MK3 -> S-MAX 2.5T ST +LPG
    Od
    08 Jan 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska Wschodnia
    ażesz.. nie wiedziałem. Kurde no to dałem ciała bo zamówiłem ten do Jaguara a tutaj miałbym Fordowski. ech... Do Jaga kupiłem za 99 zł +5 zł przesyłka,ale pozostanie mi pokombinowanie z surowym grotem.zobaczę jak w JAGu jest to zamontowane i może taki surowy będzie pasował.
    http://allegro.pl/grot-groty-ford-es...663492852.html

    No cóż,.. mój błąd..Dzięki za linka,jak będzie kiepski ten od Jaguara to jedynie będę oddawał a wezmę tego.

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar Gligi
    Imię
    Grzesiu
    Model
    MKIII kombi 2002r.
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Mar 2005
    Mieszka w
    Grudziądz, Kwidzyn
    W innym temacie już tez wypowiadałem się na temat scyzora. Mam tego oryginalnego Ford'a i moge powiedzieć, że jestem naprawde zdowolony. No trudno, nic juz teraz nie zrobisz. Pewnie gdybyś trafił na tamaten temat dotyczący scyzora to byś miał oryginała. Grunt, że scyzor - wygodny do noszenia i stylowy, choc mi on głownie słuzy po to, aby dwa oryginalne lezały spokojnie w domu, zeby nie było problemu z programowaniem immo w razie zagubienia, któregos z oryganałów.
    Może Ci się tarfi okazja to sprzedasz dalej i kupisz fordowski kluczyk

  11. #30
    Kursant Awatar kawam
    Imię
    Michał
    Opis
    było MK1,MK3 -> S-MAX 2.5T ST +LPG
    Od
    08 Jan 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska Wschodnia
    Kluczyk od jaguara do mnie nie dotarł,sprawa na policję trafiła po 2 miesiącach i koleś zwrócił kasę i załuję..poniewaz wolałbym chyba tego jaguara +gotową surówkę kupić za 10 zł.

    Ponieważ za waszą namową kupiłem na allegro ten gotowy kluczyk

    http://allegro.pl/klucz-kluczyk-pilo...796839963.html

    I nie jest to wcale ORYGINALNY tylko tandetna podróba. Jest logo FORD ok,ale nie oryginalne tylko chińskie. Za takie pieniądze, liczyłem na lepszej jakości PLASTIK a to jest szmelc.

    Jeszcze nie dociąłem surówki i zastanawiam się nad oddaniem tego pilota.

    DOPIERO za 3cim razem udało mi się zakodować. Tak tylko mała informacja jak będziecie polecać. Ponieważ koleś podniósł cenę. Już nie za 150 zl tylko już 169

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Też kupiłem ten kluczyk i choć jakość plastików nie powala na kolana, to jednak uważam, że kluczyk spełni swoją rolę. A czy oryginalne kluczyki są robione w EU? Nie sądzę. Tak jak z resztą plastikowe części do naszych samochodów. Pewnie robią to żółtki, tylko leją lepszy plastik. A tak naprawdę to co teraz nie jest chińskie? Kupujemy jakąś rzecz z przeświadczeniem, że jest to przedmiot o super jakości, a w rzeczywistości jest "made in china" tylko napisu nie wytłoczyli, żeby biedny klient miał poczucie, że może jednak zrobili to w EU.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez kawam Zobacz posta
    I nie jest to wcale ORYGINALNY tylko tandetna podróba.
    a kto pisał że to oryginalny? ja w którymś temacie pisałem że to china, mam go prawie rok, używam co dzień i noszę po kieszeniach, niedawno zlazla mi dopiero folia ochronna z logo, wygląda jak nówka w sumie, nie mam z nim żadnych problemów
    Pozdrawiam Speedo


  14. #33
    Kursant Awatar kawam
    Imię
    Michał
    Opis
    było MK1,MK3 -> S-MAX 2.5T ST +LPG
    Od
    08 Jan 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska Wschodnia
    Już ochłonąłem. Przewijało się że kluczyk Fordowski,Fordowski itp. więc myślałem że może oryginał używany itp. Po prostu za tę cenę liczyłem na ciut lepszą jakość. Wy kupiliście pewnie po starej cenie 150 zł.
    Ale już mniejsza z tym.

    WNIOSKI.:
    MINUSY:
    -Zapłaciłem 169 zł +przesyłka. Trochę drogo jak za jakość plastiku pilota.
    -za 3 razem dopiero zaprogramowałem pilota
    -nie za każdym razem łapią przyciski pilota,muszę mocniej przydusić..za którymś razem załapie..
    PLUSY:
    +o to chodziło scyzoryk
    +bardzo ładnie to wygląda i fajnie trzyma się w dłoni
    +"prestiż" na salónach hehe
    +ździwiona mina ślusarza że dam sobie radę sam zakodować IMMO i pilota,bez jego cudnego urządzenia do kodowania
    +bezpieczeństwo 3 kluczy do auta.. w razie zgubienia jednego,zaprogramuje sobie samemu nowy.

    SUMA. 5 plusów 3 minusy. Więc zawsze 2 do przodu.. Najważniejsze pozytywne myślenie

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez kawam Zobacz posta
    Przewijało się że kluczyk Fordowski,Fordowski itp.
    No a jak się miało przewijać, że do Citroena...?

    Cytat Zamieszczone przez kawam Zobacz posta
    ...Po prostu za tę cenę liczyłem na ciut lepszą jakość.
    Tu się zgadzam z kolegą, część w której znajduje się grot, musiałem skleić "kropelką", bo się wciąż rozlatywała.


    Cytat Zamieszczone przez kawam Zobacz posta
    WNIOSKI.:
    MINUSY:
    -za 3 razem dopiero zaprogramowałem pilota
    -nie za każdym razem łapią przyciski pilota,muszę mocniej przydusić..za którymś razem załapie..
    Kolego - reklamuj go.
    Wysyłałem do gościa dwa razy, bo nie działał dobrze - przestawał reagować na przyciski.
    Za pierwszym razem został "naprawiony", a za drugim razem wymieniony na nowy - i tu dostałem zupełnie inną płytkę, na oko o całe niebo solidniejszą (inne mikroprzełączniki, scalaki, itp).

  16. #35
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Cytat Zamieszczone przez kawam Zobacz posta
    ... -za 3 razem dopiero zaprogramowałem pilota
    -nie za każdym razem łapią przyciski pilota,muszę mocniej przydusić..za którymś razem załapie...
    Co do łapania przycisków to prawda. Jak się za lekko przyciśnie to nie łapie, ale można się przyzwyczaić i da się z tym żyć.
    Jeśli chodzi o programowanie to ten kluczyk programuje się bez problemu za pierwszym razem, ale w instrukcji obsługi nie napisali bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie chodzi o to, że jak włożymy pierwszy oryginalny kluczyk i przekręcimy w pozycję II to trzeba poczekać, aż zgaśnie dioda immo w zegarku i natychmiast należy przekręcić kluczyk w położenie 0 i go wyjąć. Szybciutko wkładamy drugi oryginalny kluczyk do stacyjki i procedura jest ta sama jak z pierwszym kluczykiem, a następnie trzeci kluczyk - scyzoryk i to samo. Po tym zabiegu kluczyk programuje się za pierwszym razem i działa jak natura chciała
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    ST220
    Od
    20 Oct 2009
    Mieszka w
    małopolska
    A czy komukolwiek w scyzoryku działa funkcja otwierania szyb z pilota (czy to jag czy ford made in china)?
    Ostatnio edytowane przez ku8a ; 01-10-2011 o 23:38

  18. #37
    Zbanowany
    Imię
    Sebastian
    Model
    Saab 900NG
    Silnik
    2.0 Turbo
    Od
    22 Feb 2010
    Mieszka w
    Poznań
    A ja tak z innej beczki..Czy do MKII też da się zrobić?

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez ku8a Zobacz posta
    A czy komukolwiek w scyzoryku działa funkcja otwierania szyb z pilota (czy to jag czy ford made in china)?
    Tak, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk otwarcia drzwi.

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    ST220
    Od
    20 Oct 2009
    Mieszka w
    małopolska
    Cytat Zamieszczone przez martinez07 Zobacz posta
    Tak, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk otwarcia drzwi.
    Zapomniałem napisać że "wiem jak działa funkcja".
    W oryginalnym kluczyku wszystko chodzi prawidłowo jednak w al'a fordowskim scyzoryku z allegro funkcja nie działa.

  21. #40
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh piszecie takie głupoty panowie. w kluczu jest pluskwa w korpusie klucza jest pluskwa i ona zawiera kod bez wzgledu na to jaki jest grot. wiec wymiana grotu s type nie wymaga żadnego kodowania, chyba że kupisz kompletny klucz s type z surową pluskwą i grotem do dorobienia.

    ---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

    klucz do auta gdzie jest np opcja komfort albo po2jne ryglowanie z pilota często wymaga programowania funkcji pilota klucza i nie ma to nic w spólnego z elementami immo to 2 oddzielne moduły

    ---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

    zaprogramowanie zamykania opcji komfort na kluczu nie da sie zrobić programowania kręcąc kluczem kombinacji w stacyjce. może to tylko działać na surowa pluskwę do immo bo to immo ja koduje by z immo wspóldziałało
    jesli w aucie nie ma opcji komfort można ja dołożyć.

    ---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

    nie masz w aucie zamka z pilota - chcesz mieć - kupujesz centralkę np allegro - z 2 kluczami i surowymi grotami s type przykładowo klucz scyzoryk z 3 przyciskami. otwieranie zamykanie zamka i opcja np albo wykozystana jako po2jne ryglowanie albo komfort domykanie szyb. montujesz centralkę w aucie podpinasz do fabrycznego sterownika centralnego - preferuje wpiecie w fabryczną centralke - nie w drzwi czy kable w prawym progu jak to polecaja fachowcy. wykozystujesz opcje 3go przycisku jak napisałem dorabiasz grot klucza, ze starego klucza wyjmujesz pluskwę i wkładasz w korpus klucza i nic nie trzeba kodować

    ---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

    inaczej wyglada sytuacja np w bmwx5 czy reno z kartą

Podobne wątki

  1. [MkIII] kolektor od x-type do 2.5 v6
    By Saliwawa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 15:34
  2. [MkIII] Dorobienie klucza scyzoryk z S-type do Mondeo
    By darecki_ in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 00:19
  3. Dorobienie klucza scyzoryk z S-type do Mondeo MKIII
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 16:37
  4. [ST220]Silnik z S-Type'a 3,0 V6
    By Juzek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów