+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 114
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK

    [MkIII]Dorobienie klucza scyzoryk z S-type do Mondeo

    Dorobienie kluczyka scyzoryk z JAGA do Mondeo MK3:

    Potrzebne będą:

    1.Dwa org.klucze fordowskie z pilotami(lub klucz "matka" bez przycisków i drugi z pilotem)
    2.Dorobiony klucz bez IMMOBILISERA-do wykorzystania jedynie część metalowa z naciętym wzorem naszego klucza(koszt ok.60 zł)-reszta do zniszczenia
    3.Klucz scyzoryk(część z kluczem/grotem składanym + 4-ro przyciskowy pilot),koniecznie europejski częstotliwość fal 433MHz,
    USA-315MHz-i te nie działają!!!! z naszymi GEM
    źródło alle... koszt ok 100-150zł(jak się dobrze poszuka to można i taniej)
    f772260aa11ddb89.jpg

    4.Pilnik,piłka do metalu,szlifierka...tym będziemy obrabiać grot naszego klucza bez IMMO, żeby pasował do scyzoryka

    Grot org. siedzi w "scyzoryku" na wcisk zabezpieczony tulejką sprężystą.Trzeba ją wybić, używając np. tępego gwoździa.Końcówkę nowego grota formujemy do kształtu starego z JAGA.Wkładamy na miejsce ,zabezpieczamy i tulejką.
    NIE WYCIĄGAMY IMMO ze scyzoryka,NIE PRZEKŁADAMY,NIE RUSZAMY GO -GEM zakoduje się do niego
    f7b303372c3ebe10.jpg

    Mamy już fajny scyzoryk, pasuje do naszego zamka i tyle, nie odpala auta ani nie zamyka/otwiera-trzeba zakodować
    a7f6aa38c3717a01.jpg
    Kodowanie:

    1.IMMOBILISER
    -do stacyjki wkładamy klucz matkę przekrecamy w pozycję zapłon i z powrotem i wyjmujemy drugi org. klucz tak samo,po nich wkładamy scyzoryk i przez analogię z poprzedzający,mi kluczami krecimy w stacyjce,wyjmujemy i czekamy ok 10s.Można odpalać auto

    2.PILOT
    -wkładamy klucz matkę do stacyjki i kręcimy 4X w pozycję zapłon,wejście w stan kodowania potwierdzi nam sygnał z GEM
    wyjmujemy klucz ze stacji(przyciskamy przycisk na pilocie tego klucza jesli jest,potwierdzenie sygnałem)bierzemy drugi klucz z pilotem i przyciskami i powtarzamy operację-potwierdzenie sygnałem,tak samo postępujemy z naszym scyzorykiem-potwierdzenie przyjęcia pilota sygnałem z GEM.

    Teraz możemy się cieszyć z posiadania jako nieliczni scyzoryka w MK3 w pełni działającego.
    Czwarty przycisk załącza bez dźwięku swiatła awaryjne-szukanie auta na parkingu/funkcja panic.-ukryta opcja dodatkowa w GEM (przynajmniej u mnie).Nie wiem czy zadziała to tak samo w MK2.
    Jakość zdjęć słaba-robiłem tym co miałem pod ręką
    Ostatnio edytowane przez Bajek ; 24-11-2016 o 10:53

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    bardzo jana sprawa

    przynajmniej kieszenie beda cale

    rozumiem ze scyzor obsluguje podwojny rygiel ?
    Adam +48603-78-75-73



  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    NIE WYCIĄGAMY IMMO ze scyzoryka,NIE PRZEKŁADAMY,NIE RUSZAMY GO -GEM zakoduje się do niego
    Czy przez to rozumieć że transpondery z ori klucza mkczy i maxiora są identiko?

    Aż z ciekawości to sprawdzę, dorwać jeno trzeba kogoś


  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar 3Biit
    Imię
    tretert
    Opis
    iutiu
    Od
    16 Jan 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    słuchaj a grot do forda ktoś dorobi? czy można wstawić z starego kluczyka? bo u mnie np. w mieście nikt grotów do forda nie dorabia bo mówią że to g.


    My bit3it

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez 3Biit
    czy można wstawić z starego kluczyka?
    Można
    Cytat Zamieszczone przez 3Biit
    bo u mnie np. w mieście nikt grotów do forda nie dorabia bo mówią że to g.
    No nie mów że w całym Elblągu nie ma szpenia co by to zrobił ???


  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI 115 KM
    Od
    07 Mar 2007
    Mieszka w
    Supraśl
    a taki kluczyk podejdzie do tej samej instrukcji ??

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1079093406

    a i jeszcze jedno, jak mam jeden kluczyk normalnie z trzema przyciskami a drugi czarny bez przeciskow to da sie zakodowac nowy wedlug tej instrukcji ??
    Był - Mk1 1.8 16V
    Jest -Mk3 2.0 TDDi

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez THOR0
    jak mam jeden kluczyk normalnie z trzema przyciskami a drugi czarny bez przeciskow
    Jeśli oba są dostarczone wraz z pojazdem to tak.
    Cytat Zamieszczone przez THOR0
    a taki kluczyk podejdzie do tej samej instrukcji ??

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1079093406
    Pytanie zasadnicze to czy transponder się dogada


  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    kluczyk-scyzoryk z MDO mk4/focusa też się nada Przed chwileczką sprawdzone(zakodowane) -jeśli chodzi o sterowanie pilotem.Niestety po docięciu klucza/grota MDO mk3 2005r nie dogadał się z GEM i transponder immo trzeba przekładać- nie przyjmuje nowszej generacji.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    kluczyk-scyzoryk z MDO mk4/focusa też się nada Przed chwileczką sprawdzone(zakodowane) -jeśli chodzi o sterowanie pilotem
    Ale co sterowanie pilotem, centralny? Do tego to każdy pilot się nada nawet z Fiesty. Z noje Foki składany klucz nie koduje immo w mkczy bo....zwyczajnie jest w nim inny transponder !

    Dodano po 1 min.:

    A idąc dalej tym tropem to i w mkćtyry też jest trans nie gadający z mkczy


  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Poluje na nowy klucz od Jaguara w jakiś sensownych pieniądzach - tj. najlepiej około 150 zł. Jakby ktoś miał jakieś namiary albo możliwość zakupu w tej cenie większej ilości, to proszę o info, to może pojawią się chętni i zbierzemy wymaganą ilość.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    ST220
    Od
    20 Oct 2009
    Mieszka w
    małopolska

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    kluczyk-scyzoryk z MDO mk4/focusa też się nada Przed chwileczką sprawdzone(zakodowane) -jeśli chodzi o sterowanie pilotem
    Ale co sterowanie pilotem, centralny? Do tego to każdy pilot się nada nawet z Fiesty. Z noje Foki składany klucz nie koduje immo w mkczy bo....zwyczajnie jest w nim inny transponder !

    Dodano po 1 min.:

    A idąc dalej tym tropem to i w mkćtyry też jest trans nie gadający z mkczy
    tompiorko A co ja niby napisałem post wyżej nad twoim że transponder pasuje? jestem w trakcie przeróbki takiego scyzoryka i trzeba dewastować delikatnie miejsce z trans (ja rozwiercalem) i wkładać ten od MDOmk3, oraz podpiłowac delikatnie scianki obudowy, żeby zmiescił się odrobinę grubszy grot.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    kluczyk-scyzoryk z MDO mk4/focusa też się nada Przed chwileczką sprawdzone(zakodowane) -jeśli chodzi o sterowanie pilotem
    Ale co sterowanie pilotem, centralny? Do tego to każdy pilot się nada nawet z Fiesty. Z noje Foki składany klucz nie koduje immo w mkczy bo....zwyczajnie jest w nim inny transponder !

    Dodano po 1 min.:

    A idąc dalej tym tropem to i w mkćtyry też jest trans nie gadający z mkczy
    tompiorko A co ja niby napisałem post wyżej nad twoim że transponder pasuje? jestem w trakcie przeróbki takiego scyzoryka i trzeba dewastować delikatnie miejsce z trans (ja rozwiercalem) i wkładać ten od MDOmk3, oraz podpiłowac delikatnie scianki obudowy, żeby zmiescił się odrobinę grubszy grot.
    Spoko loko, to ja się rozpędziłem z lekka. Zakodować sterowanie centralnym da się właściwie w każdym pilocie o EU częstotliwosći. Zakodować immo- tu musi pasować wersja transpondera.


  15. #14
    Witam, ja też kupiłem używany pilot od Jaga z nowym grotem 30f (funtów) i powiem wam szczerze jeszcze tak prostej sprawy nie widziałem a mianowicie nic nie przerabiałem, nie wymieniałem żadnego Immo (transpondera) ponieważ ten od Jaga pasuje, dorobiłem tylko grot - koszt 4.50f, zakodowałem kluczyk, pilota i działa bez zarzutu, polecam każdemu fajna sprawa !!!

  16. #15
    Kursant Awatar krzysiunio
    Imię
    Krzychu
    Opis
    MK III kooombi TDDI 90 KM
    Od
    30 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    przy dorabianiu kluczyka od jaga to wystarczy zakupić sam grot do mdo jak na >>TEJ<< aukcji i po sprawie? Dociąć grot u majstra, dopasować do obudowy i będzie git?

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Jak dorabiałem swoje klucze u "majstra" to po prostu poprosiłem o dorobienie klucza do zamka ford.Zdewastowałem potem ten kluczyk i uzyskałem w ten sposób grot metalowy na którym w miejscu mocowania do scyzoryka jest więcej "mięsa" i jest jak to obrobić pilnikiem tak żeby nie latał za jakiś czas w scyzoryku(luzuje się/wyrabia od używania).Grot z tej aukcji jest bardziej z przeznaczeniem pod nowsze wersje scyzoryków do forda(chodzi o sposób mocowania).Wychodzi cenowo prawie na to samo czy kupisz grot na aukcji i dopłacisz za dorobienie, czy dorobisz w zakładzie dorabiającym klucze-klucz ford bez immo.Te "prawie" to jakies 10-20zł różnicy + twoja robocizna pilnikiem

  18. #17
    Kursant Awatar krzysiunio
    Imię
    Krzychu
    Opis
    MK III kooombi TDDI 90 KM
    Od
    30 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    tak właśnie myślałem, że ten grot to pod mk4 raczej. Jest info, że do kluczyków typu scyzoryk.

    No to surówkę trza kupić i polować na jakiegoś jagura

    pzdr.

  19. #18
    Kursant Awatar kruryx
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    panowie a powiedzcie mi czy moge zamówić klucz o takiej specyfikacji i czy bedzie GIT?

    Model Number:
    Ford-R11

    Car Make:
    Ford

    Car Remote keys:
    Key

    Description

    Ford Mondeo 4D60 Remote key with frenquency : 433 MHZ.

    Transponder key chip type : 4D60


    Jedyny scyzoryk który mi się podoba ale z przesyłką wychodzi 160 zl wiec szkoda mi wywalić w błoto
    That's all folks

  20. #19
    Kursant Awatar krzysiunio
    Imię
    Krzychu
    Opis
    MK III kooombi TDDI 90 KM
    Od
    30 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    udało mi się kupić na alledrogo kluczyk do jaga, surówkę dorobiłem u majstra i jestem bardzo zadowolony, działa rewelacyjnie a programowanie jest banalnie proste. Szkoda tylko, że przy obecnej temperaturze centrala już daje się we znaki. Mam nadzieję, że przy mrozach chociaż od kierownika będzie się otwierał.

  21. #20
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI 115 KM
    Od
    07 Mar 2007
    Mieszka w
    Supraśl
    mam jedno pytanko, według tego co piszecie to bez problemu zakoduje nowy kluczyk (immobiliser i pilot), a wczoraj gościu w dorabianiu kluczy krzyknął że sam nie zrobie i że dorobienie kluczyka nawet i bez programowania to koszt 380 zl !!!! chyba coś nie tak... ile płaciliście za dorobienie grota ??
    Był - Mk1 1.8 16V
    Jest -Mk3 2.0 TDDi

Podobne wątki

  1. [MkIII] kolektor od x-type do 2.5 v6
    By Saliwawa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 15:34
  2. [MkIII] Dorobienie klucza scyzoryk z S-type do Mondeo
    By darecki_ in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 00:19
  3. Dorobienie klucza scyzoryk z S-type do Mondeo MKIII
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 16:37
  4. [ST220]Silnik z S-Type'a 3,0 V6
    By Juzek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów