+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec

    [MkII] "Wyskakujace" spryskiwacze

    Czego używałem.
    -spryski od oktavii szt2 z zaslepkami
    -wąż gumowy zbrojony, może być od paliwa fi 6mm
    -trójnik, KONIECZNIE BEZ zaworu zwrotnego
    -poxilina

    Narzędzia.
    -wiertarka
    -wkrętarka
    -Dremel
    -spawarka
    -piła do metalu

    Zdjecie pierwsze, demontujemy reflektory i grill.
    Zdjecie drugie, odkręcamy dwie śruby mocujace zderzak do błotnika.
    Zdjecie trzecie, odkręcamy śruby mocujace zderzak w części środkowej, za grillem.
    Zdjecia 4,5,6 przedstawiaja detal do mocowaniea sprysków, wymiary, długość 10cm, otwory o średnicy 10-12mm wiercimy 2cm od końców detalu, mierzone do środka otworu.
    Do płaskownika z otworami trzeba dospawać drugi do którego przykręcimy spryskiwacz.
    WAŻNE proszę zainteresowanych o nie sugerowanie się stopniem odchylenia połączonych elementów gdyz ja ustawiałem kąt pod MORETTE. W wypadku zwykłych reflektorów kąt odchylenia powinien być większy.
    Zdjecie siódme przedstawia zamocowany spryskiwacz.
    Zdjecie ósme. Jeśli jesteście posiadaczami zderzaka ST to w obudowie halogenu jak widac na zdjeciu, wycinamy miejsce pod wężyk.
    Zdjęcie dziewiate przedstawia sytuację po zamontowaniu zderzaka i odnosi sie do sytuacji opisanej na zdjęciu ósmym.
    Zdjecia 10 i 11 przedstawiaja zaslepione otwory. Tutaj uwaga. W moim przypadku mocowanie zaslepki do sprysku wykonałem za pomoca poxiliny, niestety nie moge tego pokazać. W każdym razie jest to zdejmowalne, ale z dużym trudem.

    Link do zdjeć

    Linki do filmów:

    pierwszy

    drugi


    Dodałem prefiks do tematu - DonBolano
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Bartłomiej
    Opis
    Mondeo 1.8 LPG
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    Łowicz
    rozumiem ze pryski podłaczone sa pod pompkę obsługującą przednia szybe czy zamontowana jest dodatkowa pompka uruchamiana jednocześnie z pąpką szyby pytam bo chciałem sobie zamontować zwykłe spryski a nie wiem jak rozwiązane jest ich zasilanie

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    do sterowania jest dedykowany przekaźnik/sterownik, potrzebna jest tez wiązka choć niekoniecznie, jeśli nie zalezy tobie na FIRMOWYM połączeniu mozna sterownik podwiesić w pobliżu pojemnika z płynem

    sterownik potrzebuje do wysterowania napięcia ze świateł mijania, taki "stendbaj"
    właściwe wysterowanie nastepuje po pociągnięciu dźwigni i napiecie to moze być pobrane z wiazki pompki tuż obok pojemnika

    Wysokociśnieniowa pompka to KONIECZNOŚĆ inaczej takim spryskiwaczem nic nie umyjesz, potrzebny jest też pojemnik o większej pojemnośći z miejscem na dodatkową pompkę
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Bartłomiej
    Opis
    Mondeo 1.8 LPG
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    Łowicz
    Myślałem ze poprostu dokładam kolejną popkę i podłączam ją do istniejącej wiązki sterującej ja raczej bede zakładał spryski od mondeo ,większy zbiorniczek by sie przydał standardowo do okolo 4l ,wiadomo zurzucie płynu jest wtedy większe,( nie jeżdze dużo czesto przez sezon letni zużywam 1 do 1,5 zbiorniczka)
    co do wysoko ciśnieniowej pompki to jest ona konieczna przy wyskakujących pryskach?
    spryski od mondeo mają po dwie dysze wiec tyle samo co spryski na szybę przednią w przypadku montowania zwykłych sprysków powinna wystarczyć standardowa pompka? i podłączenia jej jak wyżej napisałem
    generalnie nie zalerzy mi na firmowym podłaczeniu
    być moze jestem w błedzie ale po to pytam

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez bartekw1
    co do wysoko ciśnieniowej pompki to jest ona konieczna przy wyskakujących pryskach?
    jet potrzebna przy wyskakujacych i przy zwykłych

    Cytat Zamieszczone przez bartekw1
    spryski od mondeo mają po dwie dysze wiec tyle samo co spryski na szybę przednią w przypadku montowania zwykłych sprysków powinna wystarczyć standardowa pompka? i podłączenia jej jak wyżej napisałem

    nie rozumiem za bardzo, masz zamiar w zderzaku zamocować spryskiwacze takie jak do szyb?
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Bartłomiej
    Opis
    Mondeo 1.8 LPG
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    Łowicz
    moze nie dokłądnie sie wyrażiłem "zwykłe spryski " mondeo miały w opcji spryski reflektorów i takie chce zamontować

    pompka od spryskiwaczy doskonale radzi sobie z psikaniem na przednia szybe dlaczego nie miała by sobie dać rady z olaniem reflektorów skoro w tym przypadku odlagłość jest dużo mniejsza a ilość dysz taka sama jak na szyby, wiec nie ma zmiany ciśnienia płynu. Chyba ze rozchodzi sie o to ze to strumień wody ma być silnijszy zeby umyć reflektor, wtedy mozna załorzyć jedna pompka na jeden reflektor powinno podziałać - zapchała mi sie kiedyś dzysza w escorcie po woskowaniu a ta druga lała jak szalona prawie zmatowiła szybe
    wiem po co dwie słąbe pompki skoro mozna jedna silna ,ale ja zawsze kombinuje zeby było inaczej tak juz mam

    P.S. moze jak by dorwać wycieraczki reflektorów od LADY dało by sie je zamontowac

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez bartekw1
    pompka od spryskiwaczy doskonale radzi sobie z psikaniem na przednia szybe dlaczego nie miała by sobie dać rady z olaniem reflektorów skoro w tym przypadku odlagłość jest dużo mniejsza a ilość dysz taka sama jak na szyby, wiec nie ma zmiany ciśnienia płynu.

    masz rację ilość dysz jest taka sama, ale ich przekrój już NIE, i to jest powód dla którego potrzebna jest pompka o wiekszej wydajności

    Cytat Zamieszczone przez bartekw1
    Chyba ze rozchodzi sie o to ze to strumień wody ma być silnijszy zeby umyć reflektor, wtedy mozna załorzyć jedna pompka na jeden reflektor powinno podziałać
    Brak miejsca w standartowym pojemniku (małym) w duzym sa dwa miejsca ale różna średnica ujścia więc i pompka powinna być inna

    Cytat Zamieszczone przez bartekw1
    ,ale ja zawsze kombinuje zeby było inaczej tak juz mam
    bardzo dobre podejście, tylko w ten sposób można się czegoś nauczyć

    Cytat Zamieszczone przez bartekw1
    P.S. moze jak by dorwać wycieraczki reflektorów od LADY dało by sie je zamontowac
    żarcik? ale z drugiej strony byłbyś jedynym który sie tego podjął, efekt wizualny raczej średni chyba ...
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkIII] Chemia Moly- "Ol Verlust Stop" & "Oil Additiv MoS2". Ktoś testował ?
    By m_g in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 20:33
  3. [All] dziwne "poszarpywania" silnika i "trzęsiawka" przy 2tys obrotów
    By MAG in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów