+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Od
    24 Jan 2005
    Mieszka w
    Siemianowice ¦l±skie

    TDCI 130 - zgas³ i stan±³ na drodze

    Jecha³em wczoraj 2 pasmówka przed drog± na Kraków (okolice Mys³owic). 150, 5-tka i nagle spadek mocy, zaczyna siê paliæ kontrolka ¶wiec ¿arowych, no to ja redukcja dalej. Po chwili autko zgas³o samo. Zjecha³em na pobocze no i kombinujê. Zrobi³em telefon do kolegi Romia i próbuje wszystkiego - looka pod maskê czy mam olej, czy nie spad³ ¿aden kabel i czy w ogóle jest tam silnik. No ale poza tym nic wiêcej nie moge zrobiæ. Wg rad kolegi czakam chwilê i próbujê znów. Alternatr krêci, a silnik nie zaskakuje. Jak przekrêcam stacyjke wszsytko OK pala sie kontrolki ale za chwilê gasna wszsytkie (tak jak normalnie) i dalej nic. Sholowa³em sie do Multeximu. Zg³osi³em autko. Jest po gwarancji wiêc wszystko na mnie. Zastrzeg³em ¿eby wszystko ze mn± konsultowali. Ostatnie tankowanie to 2 dni temu z 20 litrów na BP - olej ultimate. Autko ma 2,5 roku i 40 ty¶ przebiegu. Mechanik który go odbiera³ mówi³ - mo¿e tylko pompa paliwa, mo¿e wystarczy kalibracja wytyskiwaczy. Zobaczymy. Ostatnio by³em w wassztacie elektroniki samochodowej - TDCI by³o z 3. Mówili ¿e nie lubi± ich robiæ bo sa skomplikowane i niewdziêczne. Prosze pomó¿cie - jakie macie do¶wiadczenia w takich przypadkach. Prosze o komentarz najwiêkszych techników z naszej grupy. Z góry dziêki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    artur1975
    Go¶æ

    mój te¿ stan±³ (mondi)

    jedyna rada,brac faktury za paliwo bo te nasze tdci sa strasznie czu³e na syfiaste chrzczone on! znajomego wycenili w aso na 16 000 pln, za kpl inst.wtrysku paliwa. w moim uda³o siê skalibrowaæ wtryskiwacz, 80pln i mondi wymiata dalej! ja zatankowalem na shell za 50 pln,niestety nie wzio³em rachunku. Jeszcze jedna rada- wymiana filtra paliwa,jest to ok.160 pln ale te¿ warto. POWODZENIA

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIII
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    £ód¼

    Re: mój te¿ stan±³ (mondi)

    Cytat Zamieszczone przez artur1975
    jedyna rada,brac faktury za paliwo bo te nasze tdci sa strasznie czu³e na syfiaste chrzczone on! znajomego wycenili w aso na 16 000 pln, za kpl inst.wtrysku paliwa. w moim uda³o siê skalibrowaæ wtryskiwacz, 80pln i mondi wymiata dalej! ja zatankowalem na shell za 50 pln,niestety nie wzio³em rachunku. Jeszcze jedna rada- wymiana filtra paliwa,jest to ok.160 pln ale te¿ warto. POWODZENIA
    tak artur pisze prawdê nie uczciwe ASO krzyknie "yyyytam panie komplet Indzekszyn do wymiany, Pumpen i Filter na dzieñ dobry a potem siê zobaczy, siakie¶ 16 tysi bedzie kostet, a tak naprawdê to za po³owê ceny mozemy odkupiæ", z bajerów one s³yn± bo z czego¶ musz± ¿yæ. wiecej bracie ci powiemy jak napiszesz kody b³êdów jakie pojawi³y siê po usterce na diagnoskopie, oczywi¶cie masz prawo to wiedzieæ, lub pobraæ wydruk.
    MKIII2.0TDCI '05 HB

Podobne w±tki

  1. [MkII] Licznik przebiegu stan±³
    By elninho86 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 20:31
  2. [MkIII] Myszkowanie po drodze
    By Pioter in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 10:28
  3. [MkII] Licznik przebiegu stan±³ cz.2
    By elninho86 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 17:18
  4. [TD MkII] silnik stan±³
    By Ankor in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów