+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33

Wątek: glosniki magnat

  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Opis
    czeka na lakierowanie
    Od
    18 May 2009
    Mieszka w
    Skierniewice/Warszawa
    Ja jak przeczytałem 45mm to pomyślałem że to przejęzyczenie i chodzi o ich głębokość!!!
    Ha ha ha Ha ha!
    Pozdrawiam!
    Ford Mondeo Kombi '99, Zetec 1.8 + BLOS

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Dobra, nie śmiejemy się, kolega zbłądził, kilkakrotnie wskazano mu właściwą drogę, zrobi i tak wedle swojego uznania.

  4. #23
    misiekzlasu
    Gość
    Mam zapytanie co sadzicie o tych glosnikach http://www.allegro.pl/item1082357008...ybucja_gw.html

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar Byzon
    Imię
    Arek
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.2TDCI
    Od
    15 Dec 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Koledzy powiedzcie mi czy bez jakiego kolwiek przerabiania do mondeo mk2 wejdą głośniki 160-165mm z przodu i z tyłu?

  6. #25
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Byzon
    Koledzy powiedzcie mi czy bez jakiego kolwiek przerabiania do mondeo mk2 wejdą głośniki 160-165mm z przodu i z tyłu?
    Wejdą. Pod warunkiem oczywiście, że dołożenia dystansów do głośników nie nazwiemy przerabianiem, bo fizycznie nim nie jest.

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar Byzon
    Imię
    Arek
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.2TDCI
    Od
    15 Dec 2009
    Mieszka w
    Lublin
    nie, dystanse nie robią mi problemów. Miałem ambitne plany robić całkiem niezłe audio, ale jednak chcę poprzestać na wymianie tylko głośników ponieważ z tyłu harczą a z przodu jedne gra a drugi nie

    Radio mam Ford 6000CD i jakie będą do tego najlepsze głośniki na przód i tył? Nie planuję dokładać tutaj wzmacniaczy ani wymieniać radia, chcę zmienić same głośniki. Jakie będą najlepiej grały przy tym radiu?
    Standardowo są 5x7" Czy lepiej będzie poszukać takich 5x7" czy pokusić się o jakieś 160mm? Będzie jakaś zauważalna różnica w jakości dźwięku?

  8. #27
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Do 6000CD nie baw się w kombinowanie, kup polecane Alpiny 5x7" i już, szkoda pchać kasy w głośniki bo i tak nie będzie sensownego efektu.

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar Byzon
    Imię
    Arek
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.2TDCI
    Od
    15 Dec 2009
    Mieszka w
    Lublin
    "polecane" jakie model masz na myśli?

    Dodano po 4 min.:

    http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5...209191209.html

    Czy te się nadają czy są jakieś inne tańsze lub droższe- lepsze?

    Dodano po 9 min.:

    czy te głośniki nie będą lepsze od tamtych? http://allegro.pl/alpine-sxe-1725s-2...197403490.html

  10. #29
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Miałem na myśli właśnie SXE-5725, użytkownicy pozytywnie je opiniują. 1725 teoretycznie będą lepsze, chociaż nie wiem czy da się usłyszeć wielką różnicę.

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar Byzon
    Imię
    Arek
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.2TDCI
    Od
    15 Dec 2009
    Mieszka w
    Lublin
    a nie wiesz przypadkiem jaką realnie moc ma radio Ford 6000CD? Wiem że max 4x 56W ale jaką realnie daje na RMS? Ja lubię podczas słuchania muzyki basy, wiem, że na takich głośnikach szału nie będzie, ale czy taki 1725 nie pierdnie lepiej od jajka SXE-5725?

  12. #31
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Byzon
    a nie wiesz przypadkiem jaką realnie moc ma radio Ford 6000CD? Wiem że max 4x 56W ale jaką realnie daje na RMS? Ja lubię podczas słuchania muzyki basy, wiem, że na takich głośnikach szału nie będzie, ale czy taki 1725 nie pierdnie lepiej od jajka SXE-5725?
    O matko, coście się tych watów tak czepili, skąd wziąłeś 4x56 . Realnie to radio ma na wyjściu jakieś 4x10-12W, ale jakie to ma znaczenie. Bez zabaw z tłumieniem drzwi nie osiągniesz basu na przyzwoitym poziomie z żadnych głośników, to już było mówione setki razy.
    A model 1725 pierdnie (ten zwrot jest adekwatny do sytuacji) może lepiej niż 5725.

  13. #32
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Żeby dobrze grało w aucie potrzeba jest taka:
    1. jednostka główna 350-500 zł
    2. zestaw odseparowany 250 zł
    3. wzmacniacz 300 zł
    4. Subwoofer 300 zł (ma grać nie dudnieć !!!!)
    5. Wygłuszenie drzwi 200-400 zł
    jest to przyzwoite granie , nie audiofilskie, ale można już naprawdę co nie co poszaleć...

    Dodano po 2 min.:

    ceny sprzętu oczywiście w zaokrągleniu , mogą byc niższe jeśli weźmiemy pod uwagę używany sprzęt...

  14. #33
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 2.0 SilverTop
    Od
    03 Aug 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Wymieniłem głośniki przednie na Alpine SXE-5725S 5x7 do oryginalnego radia CD6000 i wykleiłem drzwi matami. Efekt był bardzo duży ale brakowało nieco basu. Poza tym przy głośniejszym słuchaniu seryjne z tyłu zaczynały charczeć. Zamontowałem zatem z przodu Helixy DB 6.1 160mm na dystansach, Alpiny przeniosłem na tył i przy okazji wyciszyłem tylne drzwi. Wniosek, seryjne radio nie daje rady i jest do niczego. Głośniki grają czysto w całym zakresie skali 1-30 ale od 20-22 głośność wydaje się bez zmian, dodatkowo niknie bas. Przy słuchaniu nieco ciszej niskie tony słychać miło dopiero po ustawieniu +4 bas, ale po przekroczeniu na skali głośności 15 znów nikną. Jakość dźwięku na ucho amatora oceniłbym jako zadowalająca. Moim zdaniem Alpiny 5x7 w zupełności wystarczą do seryjnego radia, więcej się z niego nie wyciśnie.
    Jak chcesz tanio i jeździsz sam to zmień przód na 5x7, ewentualnie przód i tył. Za ok. 50-100 za sztukę można dodatkowo wyciszyć drzwi. Efekt będzie podobny jak u mnie. Jak chcesz, żeby dobrze grało to kolega wyżej napisał.
    Mała uwaga, montaż nieseryjnych 5x7 wymaga nawiercenia nowych otworów i wymiany końcówek, dodatkowo trudno je spasować szczelnie w drzwiach. Raczej zalecałbym dystanse nawet do 5x7.

Podobne wątki

  1. [MkII] tuba magnat 600wat
    By papug1989 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 11:35
  2. [MkII] Głośniki Magnat
    By faceman in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów