Zamknięty temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    30 Jan 2013
    Mieszka w
    Wrocław

    [MK III] Procedura naprawy zawieszenia tylnego Sedan/ hatchback fotorelacja :)

    Witam
    Z racji tego że sporo osób ma problemy ze "stukającym" zawieszeniem tylnym w Mondeo mk3 ,postanowiłem wam ukazać wasz, jaki i były już mój problem...
    Akurat moim problemem były tuleje tylnej belki, sanek, i jak to tam sobie nazwiecie.

    Tak wyglądały tuleje po 14 latach eksploatacji w moim mondku
    Przy tak wybitej i od wulkanizowanej tuleji sanki w naszym aucie zaczynają się bezpośrednio opierać na nadwoziu co objawia się dość mocnym stukaniem na nierównościach, u mnie szczególnie stukało podczas najazdu na próg zwalniający jedną tylko stroną pojazdu.
    Z racji tego że już miałem dość tylnego zawieszenia i jego irytującego stukania postanowiłem się zabrać do naprawy :P

    Na zdjęciu niżej widoczny obiekt naszego zainteresowania


    Sanki przykręcone są do nadwozia 4 śrubami, które właśnie przechodzą przez te "wybite" tuleje + 4 śruby od wahaczy(do piast) i 2 nakrętki od łączników stabilizatora.

    A tutaj zdjęcie zrównanej tuleji z sankami od strony przychodzącej do nadwozia ... . Tuleja jest równa z sankami przez co całe sanki opierały się o nadwozie.

    Po uderzeniu młotkiem w tuleję, u mnie 3 wypadły a jedna siedziała sztywno :P


    Element metalowy który został w sankach wycinałem piłką do metalu dzięki czemu po uderzeniu młotkiem w przecinak wypadały bez większego problemu


    Tuleje lepiej sobie oznaczyć przed wybiciem gdyż nowe muszą być wprasowane idealnie jak tak jak były stare
    Ja u siebie od razu wymieniłem komplet wahaczy które kupiłem okazyjnie za 350 zł (6 sztuk w tym wzdłużne oryginalne forda) oraz tuleje stabilizatora.


    Nowe tuleje znacznie już odstają od sanek co daje nam mniej więcej 2 cm odstępu sanek od nadwozia.



    Przy montażu sanek zalecał bym wymianę śrub do ustawiania geometrii tylnej osi gdyż te co mamy na aucie wyglądają tak:

    A po tej naprawie trzeba ustawić geometrię zawieszenia...
    Ja za nowy komplet śrub w aso zapłaciłem ok 145 zł

    Następnie pozostaje nam montaż wahaczy.


    Nowe tulejki w tle

    I montaż sanek do nadwozia

    Przy dokręcaniu wahaczy do sanek jak i piast należy postawić auto na równej powierzchni aby tuleje ustawiły się w stanie spoczynku. Przy uniesionym aucie wahacze są pod innym kątem i przy dokręceniu ich znacznie to skróci ich żywotność(pozrywają się) mam nadzieję że każdy wie o co chodzi
    A tutaj efekt naszej pracy...

    Sanki są na tyle daleko że nie ma mowy o żadnym puknięciu o nadwozie . Zakładając nowe tuleje na stabilizator należy pamiętać aby nasmarować stabilizator najlepiej smarem do prowadnic zacisków hamulcowych aby uniknąć niechcianego trzeszczenia stabilizatora.
    Mam nadzieję że mój poradnik się przydał jak by coś było nie jasne proszę pisać
    Pozdrawiam i życzę miłej naprawy i błogiej ciszy w waszych mondkach

    Aby nie zaśmiecać tematu dyskusja została przeniesiona tu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...29#post2852529
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 19-03-2015 o 20:51

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkIII] Tuleje tylnego zawieszenia sedan
    By ArtGen in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 05-06-2018, 23:11
  2. [MkIII] Demontaż poduszki zawieszenia tylnego sedan/hb
    By steell in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 07:49
  3. [MkIII] Mk III Sedan stuki tylnego zawieszenia
    By martree in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 22:04
  4. [MkI] Kosztorys naprawy zawieszenia
    By MASTA in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2006, 13:06
  5. [MkI] Amotryzator tylnego zawieszenia - demontaż - sedan
    By pieciag in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-12-2005, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów