+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Klubowicz honorowy Awatar ujemny
    Model
    Inny
    Silnik
    klekot
    Od
    05 Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń

    Klimatyzacja, a wentylatory chlodnicy

    Jako, ze wiosna, cieplo nalezalo dokonczyc rozpoczety w ubieglym roku proces reanimacji ukladu klimatyzacji.

    I coz - okazuje sie, ze wraz z zalaczeniem klimatyzacji nie wlaczaja sie (powinny?) wentylatory. Nie wlaczyly sie tez w tryb awaryjny (na II. predkosc) nawet przy 24 barach! A powinny przy 21, tyle wykazal dobry czujnik przy pomiarach na stole.
    Wymaian czujnika dala tyle, ze wlaczyly sie w trybie awaryjnym. Natomiast nie chcialy zalaczac sie razem z klimatyacja. Koniec koncow, wraz ze zdjeciem przewaodow od czynnika, dzielem zupelnego przypadku, zalaczyly sie wentylatory. Pozniej zadzialaly juz z kazdym zalaczeniem klimatyzacji, od poczatku.
    Dzis rano, przy odpaleniu klimy znow nie wlaczyly sie, ale po jakims czasie wskoczyly na II. bieg na chwile (znaczy tryb awaryjny dziala).

    Pytanie: jak powinny zachowywac sie wiatraki? Jakie ewentualnie moga byc powody takich dziwnych zachowan? Czy ze sprawnym trybem awaryjnym brak chlodzenia wiatrakow grozi czyms sprezarce?
    (mkI TD/mkII TD/mkIII TDCI) kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Podlacze sie do pytania.

    U mnie jak wlaczam klime to sie wentylator wlacza ale chyba na maxa. Moze u mnie tez powienien sie najpierw I bieg wlaczyc? Normalnie przy chlodzeniu silnika to wentylator wlacza mi sie przy literce A i daje chyba tez na maxa bo kilka sekund i juz temperatura miedzy O a R jest.
    Ford Mondeo MkI 1.8 16V 94r. sedan, klima manual, tylko benzyna

  4. #3
    I jeszcze jedno odnosnie klimy.

    Czy jezeli klima jest wlaczona to obroty non stop powinny byc wyzsze? U mnie jest tak ze jak wlacze klime to obroty wskakuja na wyzsze i gdziesz po 30 s cos jakby sie wylaczalo obroty spadaja do 900 i znow po okolo 30 s sie wlacza ida w gore do koklo 1100-1200. Zimne powietrze leci non stop. Ale jak dam na 4 na regulacji to caly czas na wyzszych obrotach jest. Czy to tak dziala czy moze jest cos nie tak?
    Ford Mondeo MkI 1.8 16V 94r. sedan, klima manual, tylko benzyna

  5. #4

    kLIMA

    witam
    A JAK SPRAWDZIĆ CZY DZIAŁA KLIMA BO JA JAK WŁĄCZE TO SIE NIC NIE DZIEJE ANI OBROTY NIE PODSKOCZĄ. JAKA TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA????

Podobne wątki

  1. [MkII] klimatyzacja mk2 wlaczaja sie wentylatory
    By Tomek-Gringo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 18:48
  2. [MkII] wentylatory chlodnicy
    By koper666 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 16:20
  3. [MkII] Klimatyzacja -nie włączają się wentylatory
    By DarekII in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-05-2007, 12:49
  4. [MkII] Wentylatory chlodnicy w Zetce
    By mikidr in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-10-2006, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów