+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz

    [Duratec]Regulacja zaworów

    Witam. Przeleciałem archiwum odnosnie regulacji luzów zaworowych. Cos wiem, ale nie do końca. Jak to jest z tą regulacją. Mam 187 tys. po pracy silnika racze nie widać(nie słychać) zaworów. W Fordzie Mieszek w Łódzi powiedzieli mi, że w silniku 2.0 Pb jest hydrauliczna regulacja i zeby zapomnieć o zaworach. Jednak jak poczytałem troche w archiwum, to sprawa ma się chyba troche inaczej. Pomóżcie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez Osiem
    W Fordzie Mieszek w Łódzi powiedzieli mi, że w silniku 2.0 Pb jest hydrauliczna regulacja i zeby zapomnieć o zaworach.
    To chyba zadzwonię i zapytam się ile biorą za regulację zaworów, w razie czego podam im nr finis szklanek do durateca i się trochę pośmieję
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Normalna sprawa. Ja dzwoniłem to bodajże 4 salonów w Warszawie,Wrocławiu i Poznaniu. Tylko jeden w warszawie wiedział ze nie ma regulacji hydraulicznej tylko wymienia się szklanki.A co najśmieszniejsze sprawdzali po VIN-ie. Mówili tez ze do 250kkm nie powinno się nic dziać. Jeżeli nie masz gazu to raczej wszystko jest ok.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    Normalna sprawa. Ja dzwoniłem to bodajże 4 salonów w Warszawie,Wrocławiu i Poznaniu. Tylko jeden w warszawie wiedział ze nie ma regulacji hydraulicznej tylko wymienia się szklanki.A co najśmieszniejsze sprawdzali po VIN-ie. Mówili tez ze do 250kkm nie powinno się nic dziać. Jeżeli nie masz gazu to raczej wszystko jest ok.
    Ha. Kiedy w Polsce skonczy się ta niewiedza i olewcze podejście do klienta (odnosi się to też do innych dziedzin życia). W kazdym razie autko bez gazu i dbane. Raczej nic nie słychać w silniku i jeździ ładnie, równo i cicho.

  6. #5
    rustin
    Gość
    a ja się zastanaiwam kiedy szklanki do durateca będą ogólno dostępne i w miarę szybko będzie można je samemu dostać jak do innych aut a nie trzeba sprowadzać na zamówienie.skandal

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Dokładnie rustin co to jest Mustang czy pospolite Mondeo których są tysiące na naszych drogach, do tego dochodzi opinie wyśmienitej dostępności części do Fordów i co ????
    Nie twiedzę że każdy mechanik ma je miec w schowku pod schodami, ale ASO powinno za przeproszeniem srac tymi szklankami.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak każda normalna firma nie maja na stanie czesci ktore nie schodza. Widocznie sie nie psuja wiec po co maja zalegać. Poza tym jest cos ponad 10 wymiarow szklanek i musieli by miec wszystkie.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    A czy nie stac ASO w Polsce żeby np: w Warszawie mieli wszystkie szklanki i jak jest potrzeba w Słupsku czy Lublinie to czeka się 1-2 dni, a nie że auto prawie miesiąc rozebrane stoi, dla mnie jest to brak troski o klienta i tyle.
    Mam nadzieję że mnie temat szklanek już nie dotknie.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  10. #9
    rustin
    Gość
    ja rozumiem że w zwykłem sklepie nie ma ale w jakimś porządnym czy aso albo stronie forda to parodia.No nie wiem czy się tak nie psują dalej trzeba czekać tydzień na szklanki?
    mam pytanie jak to dokładnie jest,byłem u znajomego mechanika i mówił że sprawdzić luzy to szybko się robi bo zrzuca pokrywe zaworów i tyle tylko potem uszczelkę muszę mieć,to prawda? czyli potem jak wiem jakie są luzy to mogę założyć pokrywę i jeździć a w między czasie zamówić szklanki a jak przyjdą wszystko rozbierać rozrząd itd? dobrze rozumuję ? jak tak to nie ma tragedii bo można zamówić jeździć i czekać.

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Po pierwsze pomiar na zimnym silniku czyli przy obecnych temperaturach po jakiś 4 godzinach, po drugie jak zmierzy luzy to będzie wiedział tyle ile jest a ile powinno być. A z jakim nr kupić szklankę tak gdzie jest źle to dopiero się dowie jak ją wymontuje i odczyta nr tak więc auto generalnie stoi zawsze około tygodnia czasu u nas.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  12. #11
    rustin
    Gość
    czyli jednym słowem parodie

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Może Paolo się wypowie czy dużo szklanek wymienia

    A takie pytanko mam , po co odczytywac numer ze starej szklanki ktora jest zużyta jak nowa będzie miała już inny wymiar i numer ? A po pomiarze luzu wiadomo ile brakuje "wysokości" do walka.

  14. #13
    rustin
    Gość
    czyli bez zrzucania wałków rozrządu itd co trzeba do wymiany zaworów zrobić można dojść jakie trzeba szklanki? jak tak to nie ma źle można zdjąc pokrywe zaworów zmierzyć luzy złożyć i zamówić szklanki

  15. #14
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    Może Paolo się wypowie czy dużo szklanek wymienia wink
    Trochę się tego reguluje


    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    A takie pytanko mam , po co odczytywac numer ze starej szklanki ktora jest zużyta jak nowa będzie miała już inny wymiar i numer ? A po pomiarze luzu wiadomo ile brakuje "wysokości" do walka.
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    czyli bez zrzucania wałków rozrządu itd co trzeba do wymiany zaworów zrobić można dojść jakie trzeba szklanki?
    Skoro piszecie że można zamówić bez zdejmowania to proszę bardzo pomiar wczorajszy:

    Ssące:
    1 - 0,18
    2 - 0,22
    3 - 0,25
    4 - 0,25
    5 - 0,27
    6 - 0,27
    7 - 0,25
    8 - 0,25

    Wydechy:
    1 - 0,30
    2 - 0,30
    3 - 0,45
    4 - 0,30
    5 - 0,38
    6 - 0,40
    7 - 0,22
    8 - 0,15

    Na których luz zaworowy jest zły chyba wiecie dla ułatwienia zaznaczę, a teraz proszę podać mi jakiej grubości mam zamówić szklanki do tych zaworów oczywiście nie musicie podawać mi nr finis bo takim muszę się posługiwać przy składaniu zamówienia, bo ja nie wiem jakie mam zamówić bez odczytania wartości wyjściowej szklanki z danego gniazda.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  16. #15
    rustin
    Gość
    czyli żeby sprawdzić trzeba wyciągnąć i koniec? ten co mierzyłeś teraz jaki miał przebieg? było słychać zawory czy profilaktycznie były sprawdzane? ile szklanka i ile się czeka?

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    Normalna sprawa. Ja dzwoniłem to bodajże 4 salonów w Warszawie,Wrocławiu i Poznaniu. Tylko jeden w warszawie wiedział ze nie ma regulacji hydraulicznej tylko wymienia się szklanki.A co najśmieszniejsze sprawdzali po VIN-ie. Mówili tez ze do 250kkm nie powinno się nic dziać. Jeżeli nie masz gazu to raczej wszystko jest ok.
    Dzisiaj byłem w Fordzie i pytłem jeszcze raz o te zawory. Powiedzieli mi, że jak silnik nie jest w gazie to nie trzeba regulować. Na dowód tego pan powiedział, zebym spojrzł w ksiązkę serwisową i zobaczył co tam jest napisane. No i w mojej ksiązcę w zakladce - regulacja zaworów- faktycznie nic nie ma o regulacji w 2.0 Duratec He. Sa wymienione inne silniki ale 2.0 nie ma.

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Procedura doboru popychacza podawana przez FordEtis i oczywiście Paola

    WSKAZÓWKA: Liczba na popychaczu zaworu oznacza jego grubość, ale podane są tylko wartości po przecinku (np.650 = 3.650).
    Określ wymaganą grubość popychacza zaworu:
    1. Wymontuj popychacz i odczytaj grubość oznaczoną na jego spodzie.
    2. Wymagana grubość popychacza = grubość aktualnie zamontowanego popychacza + zmierzony luz zaworowy - wymagany luz zaworowy.
    3. Zamontuj prawidłowy popychacz.

    Tylko nie rozumiem pomiarów 1,2 ssących i 7,8 wydechowych. Czyli co luz za mały ?

  19. #18
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    Tylko nie rozumiem pomiarów 1,2 ssących i 7,8 wydechowych. Czyli co luz za mały ?
    No za mały co w tym dziwnego, zawór osiada w gnieździe i zmniejsza się luz.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  20. #19
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    a przy jakim przebiegu powinno się zajrzeć do zaworów???

  21. #20
    Zielony listek
    Opis
    mondeo mkIII, 2.0+LPG
    Od
    25 Nov 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez przemo0018 Zobacz posta
    a przy jakim przebiegu powinno się zajrzeć do zaworów???
    Ja mam gaz, więc po 50tys. na gazie zajrzałem do zaworów. Sam pomiar to groszowe sprawy w porównaniu z ewentualną wymianą szklanek. U mnie to było 70zł, ale tak naprawdę można samemu sobie z tym poradzić.

    Moim zdaniem po 150tys. należy posprawdzać takie rzeczy jak zawory i klapki, później w odniesieniu do naszych mondeo to trzeba się przyjrzeć dwumasie, rdzy na drzwiach, poduchom pod silnikiem i skrzynią biegów itd. itp. Prawdopodobnie jak ktoś liczył niezawodność tych samochodów to na te czarodziejskie 150tys. przy średnim dbaniu o samochód.
    Ostatnio edytowane przez gangstafunky ; 04-05-2013 o 09:23

Podobne wątki

  1. [Duratec]regulacja zaworów ?
    By slawito in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 16:24
  2. [Duratec] Mk IV regulacja zaworów
    By przemomkI in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 19:59
  3. [MkIII] Regulacja zaworów Duratec Kraków.
    By the_mole in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:29
  4. Regulacja zaworów 1.8 16v.
    By kuciu007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 20:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów