+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    dodeks
    Gość

    [ST200][Duratec] Wymiana silnika.

    Witam! Mam problem i prosiłbym o radę>W moim mondeo MKI padł silnik 2.5V6 mam możliwość kupić całego anglika za niezłe pieniądze ale ST200 i teraz pytanie-czy będzie pasował silnik ze skrzynią czy trzeba coś przerabiać i raczej nie ma sensu go kupować? Z góry dziękuję za odpowiedź...

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A nie lepiej temu angolowi przełożyć fajerkę i parę gratów,
    stary mondek za dawcę by posłużył.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    również uważam, że łatwiej będzie przełożyć angola

    jeżeli uprzesz się na przekładkę silnika musisz też wiązkę silnika, ecu przełożyć...skrzynia będzie pasować (inne przełożenia jedynie) sprzęgło warto dać z st200 bo jest mocniejsze (wysprzęglik też jest inny więc może lepiej wraz ze skrzynią zmienić)
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Moze angol rozwalony, a jedynie silnik na chodzie
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  6. #5
    dodeks
    Gość
    Dzięki za szybką odpowiedź! Ale problem w tym że dużo z tym zabawy chyba...no i koszty duużo wieksze przeróbka, rejestracja przekładka gazu itp. Greku jeśli możesz to podpowiedz jaką wiązkę i dlaczego ECU trzeba przekładać...myślałem że to je to samo?? Pozdrawiam i dziękuję!

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    ECU w ST200 jest inne (obsluguje inne wtryski etc.), no i jego wiazka tam samo. Dlatego trzeba przelozyc razem z silnikiem
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    niestety ale silnik od st200 ma dodatkowo czujnik spalania stukowego, a ECU ze zwykłej v-ki nie wykorzysta w 100% możliwości tego silnika, może też nie ogarnąć wtrysków (chodź tu pewien nie jestem...)
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adrian
    Opis
    Saab 9-3 2,0T 07"
    Od
    28 Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jeżeli angol jest rozwalony to przekładaj motor wraz z cała wiązką sankami itp. Dużo roboty ale efekt fajny . A jak nie to daj namiary na tego angola A ja załatwię Ci silnik w bdb stanie z mk1
    Senior citizen Saab 9-3 Automat, arc 210KM

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    jeżeli uprzesz się na przekładkę silnika musisz też wiązkę silnika, ecu przełożyć...skrzynia będzie pasować (inne przełożenia jedynie) sprzęgło warto dać z st200 bo jest mocniejsze (wysprzęglik też jest inny więc może lepiej wraz ze skrzynią zmienić)
    W mk2 i mk3 2,5 V6 170 były takie same przełożenia jak w ST200, więc w mk1 pewnie też.

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    niestety ale silnik od st200 ma dodatkowo czujnik spalania stukowego, a ECU ze zwykłej v-ki nie wykorzysta w 100% możliwości tego silnika, może też nie ogarnąć wtrysków (chodź tu pewien nie jestem...)
    Wtrysków nie ogarnie na 100%. Po za tym w mk1 było IMRC sterowane podciśnieniowo, a nie elektronicznie, jak w mk2 i mk3.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adrian
    Opis
    Saab 9-3 2,0T 07"
    Od
    28 Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    jeżeli uprzesz się na przekładkę silnika musisz też wiązkę silnika, ecu przełożyć...skrzynia będzie pasować (inne przełożenia jedynie) sprzęgło warto dać z st200 bo jest mocniejsze (wysprzęglik też jest inny więc może lepiej wraz ze skrzynią zmienić)
    W mk2 i mk3 2,5 V6 170 były takie same przełożenia jak w ST200, więc w mk1 pewnie też.

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    niestety ale silnik od st200 ma dodatkowo czujnik spalania stukowego, a ECU ze zwykłej v-ki nie wykorzysta w 100% możliwości tego silnika, może też nie ogarnąć wtrysków (chodź tu pewien nie jestem...)
    Wtrysków nie ogarnie na 100%. Po za tym w mk1 było IMRC sterowane podciśnieniowo, a nie elektronicznie, jak w mk2 i mk3.
    A czy czasem skrzynia z st200 nie jest dłuższa?? bo wydaje Mi sie że st200 ma na 2 100Km/h a nasze wszystkie zwykłe v-ki mają maks 90 pare km/h ...

    No a z silnikiem to jak pisałem przekładać to już wszystko (z wiązki) nie da sie inaczej ... szkoda wtedy takiego silnika .
    Senior citizen Saab 9-3 Automat, arc 210KM

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez Baracuda
    A czy czasem skrzynia z st200 nie jest dłuższa?? bo wydaje Mi sie że st200 ma na 2 100Km/h a nasze wszystkie zwykłe v-ki mają maks 90 pare km/h ...
    Nic mi o tym nie wiadomo, na 99% ST200 ma takie same przełożenia jak 2,5 V6 170 KM, natomiast ST220 w wersji ze skrzynią MTX75 ma rzeczywiście dłuższe przełożenia.

Podobne wątki

  1. [Duratec]MK3 Duratec 1.8 wymiana silnika
    By Sabayon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 21:19
  2. [Duratec]Wymiana silnika a wymiana wiązki
    By Waldi1973 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 13:51
  3. [Duratec]Głowica 2,0 pb remontowac ??? WYMIANA SILNIKA
    By OTTO in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 22:35
  4. [Duratec]Wymiana silnika a układ klimatyzacji
    By DOK in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 21:14
  5. [MkII] Wymiana sterownika silnika V6 na sterownik od ST200.
    By ROBSON0 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów