+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    schemat bezpieczników

    Witka


    szukam rozpiski bezpieczników, czyli który do czego.


    no i gdzie się znajuduje


    pozdrawiam


    najważniejszy jest dla mnie bezpiecznik któy odpowiada za silniczki w regulacji świateł, bo coś mi nie dizałają
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Proszę:
    Fuses (auxiliary fusebox in engine compartment)
    Note: Fuse ratings and circuits are liable to change from year to year. Consult the handbook supplied with the vehicle, or consult a Ford dealer,
    for specific information.
    Fuse No Rating Colour Circuit(s) protected
    1 80 Black . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Power supply to main fusebox
    2 60 Yellow . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Radiator electric cooling fans
    3 60 Yellow . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Diesel engine glow plugs and/or ABS braking system
    4 20 Yellow . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Ignition system, or ignition and daytime running lights
    5 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Heated windscreen (left-hand side)
    6 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Heated windscreen (right-hand side)
    7 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ABS braking system
    8 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Air conditioning compressor/heated seats or air conditioning
    compressor/daytime running lights
    9 20 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ECU (petrol), Cold start solenoid (Diesel)
    10 20 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Ignition switch
    11 3 Violet . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ECU memory
    12 15 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Horn and hazard flasher warning system
    13 15 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Oxygen sensor
    14 15 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Fuel pump
    15 10 Red . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Dipped beam headlight (right-hand side)
    16 10 Red . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Dipped beam headlight (left-hand side)
    17 10 Red . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Main beam headlight (right-hand side)
    18 10 Red . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Main beam headlight (left-hand side)


    Fuses (main fusebox in passenger compartment)
    Note: Fuse ratings and circuits are liable to change from year to year. Consult the handbook supplied with the vehicle, or consult a Ford dealer,
    for specific information.
    Fuse Rating Colour Circuit(s) protected
    19 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Heated door mirrors
    20 10 Black . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Front/rear wiper motor (circuit breaker)
    21 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Front electric windows (only)
    21 40 Orange . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Front and rear electric windows
    22 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ABS module
    23 15 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Reversing lights
    24 15 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Stop-lights
    25 20 Yellow . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Central locking system/double-locking/anti-theft alarm
    26 20 Yellow . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Foglights
    27 15 Light blue . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Cigar lighter
    28 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Headlight washer system
    29 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Heated rear window
    30 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Interior lighting and auxiliary warning system
    31 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Instrument panel illumination
    32 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Radio
    33 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Front and rear sidelights (left-hand side)
    34 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Interior lighting and digital clock
    35 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Front and rear sidelights (right-hand side)
    36 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Air bag
    37 30 Light green . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Heater blower
    38 7.5 Brown . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Adaptive damping

  4. #3
    upsssssss


    nie napisałem że chciałbym to miec po polsku, ale wydawało mi się że to oczywiste.

    moze ktos ma to po polsku






    ale i tak ci sie nalezy
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  5. #4

  6. #5
    waldemarz
    Gość
    Opis bezpiecznikow wyslalem ci na email.

    Pozdrawiam

  7. #6
    Wyślę ci na maila - czego nie odezwiesz sie do werca
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  8. #7
    waldemarz
    Gość
    Juz bedzie mial tego sporo. :metal

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Wyślę ci na maila - czego nie odezwiesz sie do werca


    Bo chciałem mieć okazję dać Ludziskom


    zresztą Ty też oczywiście dostałes za wczorajsza pomoć na GG
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  10. #9

    Re: schemat bezpieczników

    Cytat Zamieszczone przez madbit2


    najważniejszy jest dla mnie bezpiecznik któy odpowiada za silniczki w regulacji świateł, bo coś mi nie dizałają

    może to ktos wie??
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  11. #10
    Trochę mi zajęło ale znalazłem - silniczki nie są podłączone przez oddzielny bezpiecznik. Zasilanie podane jest od masy (bezpośrednio) i od światła mijania (+) :metal Przed samym silnikiem jest jakiś moduł elektroniczny (znajduje sie wewnatrz silniczka) który powoduje zmiane biegunowosci zasilania w zależności od pozycji regulatora (góra-dół) może tam ci coś trzasło (raczej watpliwe w 2 na raz). W pierwszej kolejności zobacz połaczenia z masą :metal Potem zasilanie na (+)
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    Braniewo
    Może ktoś dysponuje rozpiską wtyczek i kabelków wychodzących ze skrzynki z bezpiecznikami pod deską rozdzielczą? Chodzi mi dokładnie o zasilanie lampki nad lusterkiem z wyłącznika czasowego, ale przyda się kompletna.
    Opis bezpieczników i przekażników już mam.
    Z góry dziękuję

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    Braniewo
    Możecie już się nie silić panowie. Poradziłem sobie dzięki pomocy Henryka. Bardzo dobrze jest to opisane na stronie http://www.mirez.co.uk/FootLights.htm

  14. #13
    Jeśli można prosić to także poproszę o rozpiske bezpieczników po polsku na e-mai: Bartr13@interia.pl

  15. #14
    jeśli można to ja bym także prosił o rozpiskę bezpieczników w mkI po Polsku oczywiście głównie chodzi mi o abs lewy12345@tlen.pl

  16. #15
    Ja również bym poprosił o tą rozpiske po polsku. rafael@konto.pl

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez rafael1986s
    Ja również bym poprosił o tą rozpiske po polsku. rafael@konto.pl
    http://www.mondeoklubpolska.org/modu...rder=0&thold=0, wszystko jest na forum, tylko trzeba trochę chęci i poszukać
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi,2001r
    Od
    09 Feb 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam
    Przykleje sie do prosby o schemat ,rozpiske bezpiecznikow
    przemekurowski@gmail.com
    Pozd.

  19. #18
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    W temacie przyklejony jest wszystko opisane


Podobne wątki

  1. [MkIII] schemat bezpieczników
    By Mafik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 08:27
  2. [MkIV]Schemat bezpieczników Mondeo Mk4
    By adasko-tcz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 23:19
  3. [MkI] Potrzebny schemat bezpieczników rok 93
    By elektryk4 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 17:13
  4. Skrzynka bezpieczników
    By wadziu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-10-2005, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów