+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    bosik4
    Gość

    [TDCi]MK3 - Po odpaleniu przez 5 sekund nie wchodzi na obrot

    Witam
    Mmam problem, jak sie nagrzeje silnik to ciężko go odpalić. Zaskakuje ale od razu gaśnie tak do 3 razy i zapali ale jest ciężko.
    Jak jest zimny to pali łatwiej.
    Jednak czy to na zimnym czy ciepłym po odpaleniu silnika przez około 5 sekund obroty "wiszą" na poziomie ok 600rpm, szarpie, brak reakcji na pedał gazu, po ww czasie "wskakują" na swoją nominalną wartość i jest OK.

    Mozecie mi pomóc?

    Ford mondeo 2,0 TDCi 116KM, rok 2006 przebieg 149000 km

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    przyczyn może być wiele, na początek:

    - czujnik położenia wałka rozrządu lub czujnik położenia wału korbowego,

    - do wgrania nowy soft - brak reakcji na pedał gazu zaraz po odpaleniu sam przerabiałem
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  4. #3
    bosik4
    Gość
    Czy te usterki będą wykryte po podłączeniu pod komuter u mechanika ?
    Czy to są drogie elementy do naprawy ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    czujniki mozna kupić po 80 - 100 zł.

    wgranie softu to raczej czeka cię aso czyli około 300 zł.

    Jak masz pecha to może byc pompa CR lub idąc dalej listwa lub wtryski (albo wszystko na raz jeżli pompa ci łuszczy l masz opiłki).

    Jedź na odczyt z kompa (tylko nie na jakiegoś Boscha KTS bo o ci pokaże tylko numery błędów i nic więcej - w tym przypadku zalecany jest IDS ale oprócz ASO to rzadko go inni mają).
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning mająca prawie wszystko (jak dla mnie)
    Było i odeszło na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc Było i gdzieś jest Mondeo MKI.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    05 May 2009
    Mieszka w
    Zamość
    Mam taki sam problem:| tez 2006 rok tylkoze 130km... zaczyna sie szarpaniem tylko mi gasnie... dzis 3 razy pod rząd:| a w serwisie takie rzeczy są drogie bo tylko on mnie interesuje?

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    co jest drogie w serwisie?

    Czujnik położenia wału w serwisie to ok. 160 zł a wałka rozrządu coś koło 120. Więc ceny nie zabijają - tylko po co przepłacać jak to samo masz dużo taniej a wymiana (szczególnie czujnika wałka rozrządu banalnie prosta).
    Ale jak ktoś chce to może to zlecić w ASO (wezmą pewnie ze 200 zł).
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning mająca prawie wszystko (jak dla mnie)
    Było i odeszło na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc Było i gdzieś jest Mondeo MKI.

  8. #7
    bosik4
    Gość
    Już piszę jak sprawa wygląda u mnie.

    Kupiłem w ASO w Opolu czujnik położenia wałka rozrządu (84zł brutto), nie prawda że w ASO jest zawsze drożej jak w sklepie, bo zamiennik w sklepie oferowali mi za 130zł.
    Jednak ten czujnik nie pomógł, nic się nie zmieniło.
    Następnie udałem się do innego autoryzowanego serwisu w Nysie i wgrali mi tam nowy soft i WSZYSTKO JEST JUŻ W PORZĄDKU, auto pali od razu, od razu ma normalne obroty, pali również jak jest ciepłe. Koszt usługi 200 zł.

    Jednak myślę, że teraz zaczęło trochę dymić, wcześniej nie dymiło praktycznie wcale.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Bo częściej powodem nieodpalania jest czujnik położenia wału korbowego a nie wałka rozrządu.

    W tym sklepie to albo się pomylili (bo za 130 zł to się własnie kupuję czujnik wału) albo jacyś "wariaci"

    Wgranie softu to niestety nie jest rozwiązanie problemu do końca. Najprawdopodobniej podnieśli ci ciśnienie na listwie i stąd zniknięcie objawów (przypuszczam ze na jakiś czas) niestety przyczyny pewnie nie zlikwidowali.

    No chyba że ewidetnie problemem był komputer. A błędy ci pokazali jakie były na kompie?

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mk 3
    Od
    30 Aug 2009
    Mieszka w
    śląskie czę-wa

    Re: [TDCi]MK3 - Po odpaleniu przez 5 sekund nie wchodzi na o

    Cytat Zamieszczone przez bosik4
    Witam
    Mmam problem, jak sie nagrzeje silnik to ciężko go odpalić. Zaskakuje ale od razu gaśnie tak do 3 razy i zapali ale jest ciężko.
    Jak jest zimny to pali łatwiej.
    Jednak czy to na zimnym czy ciepłym po odpaleniu silnika przez około 5 sekund obroty "wiszą" na poziomie ok 600rpm, szarpie, brak reakcji na pedał gazu, po ww czasie "wskakują" na swoją nominalną wartość i jest OK.

    Mozecie mi pomóc?

    Ford mondeo 2,0 TDCi 116KM, rok 2006 przebieg 149000 km
    U mnie taki sam problem jak u Ciebie rozwiązała wymiana czujnika w pompie.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Jakiego czujnika w pompie?

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mk 3
    Od
    30 Aug 2009
    Mieszka w
    śląskie czę-wa
    Nie pamiętam już dokładnie ale coś mi świta że tam są dwa .Ja miałem wymieniany ten od ciśnienia paliwa ponieważ podawał za dużą dawkę on.Kosztował coś ok 400zł.[regulator ciśnienia]

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2TDCI 130KM
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam Szanownych Kolegów!
    jestem nowy, ale forum czytam od daaawna.

    Chciałbym nawiązać do tego tematu, gdyż mam ten sam problem. Odpalając zimny silnik (2.0TDCI - 2006r. 60kkm), ten mało nie wyrwie się z komory (nie zawsze się to dzieje, ale częstotliwośc rosła).
    Auto oddałem na przegląd i w tej chwili jest w ASO. Efektem drgań jest dodatkowe "rozklekotanie się" koła pasowego na wale, poza tym próba przelewowa wtrysków jest OK, wgrano nowe software - pojeździmy zobaczymy. Oczywiście podzielę się moim szczęściem lub nieszczęściem.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    tez to mialem, uwalili kompa w aso. po licznych probach komp umarl, jest nowy i jest ok.
    powiedz jeszcze ze masz z niemiec z dpfem to bedzie mozna z tego juz otworzyc schemat :P

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2TDCI 130KM
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    sorki, ale nie "nadanżam" "powiedz jeszcze ze masz z niemiec z dpfem". Jeżeli pytasz z kąd jest wóz, to jest krajowy z salonu.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2TDCI 130KM
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    No i mam mondka z powrotem. Wymienili soft. Zupełnie inaczej (szybciej) wskakuje na jałowe. Wtryski są w idealnym stanie.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    "nadążam":P teoria mowi ze wtryski troche zuzyte daja efekt wlasnie kiepskiego odpalania na cieplym. aktualizacja softu podnosi cisnienie na szynie zeby wyeliminowac czesciowo efekt zuzycia wtryskiwaczy. poprawcie mnie jesli sie myle.
    a zeby ocenic czy sa w idealnym stanie trzeba by je chyba wyjac i na stol probierczy zapiac czego pewnie ci nie zrobili, ja bym obstawial ze w idealnym stanie nie sa :P

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2TDCI 130KM
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Tari, przelewy były sprawdzone. Nie wiem dlaczego "obstawiasz" że nie były. Co do zwiększenia ciśnienia z nowym softem - tego nie wiem, nigdzie nie znalazłem ani nikt mi tego nie potwierdził. Może masz rację.
    Obecnie odpala ładnie już od tygodnia. Mój mechanik powiedział mi, że nowy soft likwiduje wszystkie niedomagania typu programowego (nie tylko w polsce - poczytajcie fora za granicą) w tdci. Narazie mu wierzę, serwisuję już kolejny samochów (od 10 lat), poza tym kupiłem kilka innych w tym salonie, więc nie sądzę żeby mnie nie inofrmował o pewnych sprawach.

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Tari masz rację, by sprawdzić wtryskiwacze należy je wyjąć i dać na stół probierczy. Wszystkie inne metody czyli. próba przelewowa to test dla amatorów i mydlenie oczu przez ASO i mówi jedynie o tym w jakim stanie mogą być zaworki wtryskiwaczy, nic więcej.

    Kolego W, wgranie nowego softu przy Twoich objawach to może być działanie na krótką metę (obym się mylił - jak mawiał jeden z bardów). Wgranie nowego oprogramowania to automat, czyli podłąćza się WDS/IDS i on wykrywa jaką mamy wersję, jak ma nowszą to wgrywa i już.

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar mkonieczny
    Imię
    Michał
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD MK1
    Od
    25 Apr 2009
    Mieszka w
    Swarzędz
    Miałem BARDZO podobnie.. wprawdzie starszy mondeo bo MK1 ale tez z doładowaniem
    W moim przypadku problem leżał w pompie wtryskowej.
    Okazało się, ze za żadne skarby nie szło wyregulowac obrotów.. albo za duże albo za małe.. gnida nie chciała wejsc tak na ok 950/980. Ryszinho rozebrał pompę i okazało się, że jakieś tam blaszki nie stykały.. nagiął i jak ręką odjął.
    Obroty chwile po odpaleniu na ciepłym od razu ok 950/980.
    Zobacz jak u Ciebie wygląda ta sprawa..

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    mkonieczny nie ta technika nie ten standard, nie ta droga. To tak jakbyc porównał naprawę frani (jeśli wiesz co to) do naprawy pralek indukcyjnych.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Po odpaleniu przez ok 10 sekund silnik nierówno pracuje.
    By eng in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 22:30
  2. [MkI] Po odpaleniu wchodzi na 1600 i za 5 sekund gaśnie.
    By pietryn084 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 11:15
  3. [TD MkI] Silnik szarpie kilka sekund po odpaleniu
    By galgan29 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 10:50
  4. [TD MkI] jak odpalam rano to nie wchodzi przez chwile na obro
    By drozdzik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 21:37
  5. [TD MkII] Dogrzewanie świec przez 30 sekund ?!
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów