+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 231
  1. #41
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    czasami jedynaka ciężko wchodzi , ale zdarza się to bardzo rzadko.
    Przy gaszeniu silnika nie trzęsie mocno, lecz słychać leciutki pisk, nic związanego z metalicznym dźwiękiem.
    Szukałem czegoś o dwumasie...ale tyle tego jest , że nie wiedziałem od czego mam zacząć. Czyli jak dwumasa to i sprzęgło do wymiany ? Czy jest możliwość , że sama dwumasa ? Napisz może na Pw jak możesz , nie będziemy zu zaśmiecać nie na temat

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    no i wyszło na jaw. dwa wtryski leją. Dostałem namiary na zakład w sobótce bo taniej niż w boshu, dzwonie..a tam mówią że sie nie da zregenerować bo to nic nie da, że pojeb.. konstrukcja wtrysku i takie tam. no to dzwonie znowu do mechanika i mówie co mi powiedzieli no i się zdziwił, powiedział że jak nie chcą robić to nie. Mechanik ma gdzieś podzwonić i mam jutro do niego zadzwonić. Zobaczymy

  4. #43
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    acha czyli tak jak u mnie wtryski jak je zrobisz to daj znać

  5. #44
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Byłem dzisiaj w serwisie no i niestety mieli spieprzoną jakąś maszynę (oczywiście nie zadzwonili żebym nie przyjeżdzał ) najwczesniej sroda-czwartek. I co najlepsze koleś powiedział że według niego to nie wtryski takie objawy dają tylko głowica pompy... co mechanik to inna diagnoza.. eh mam powoli dosyć...

  6. #45
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    z niecierpliwością czekałem na twój post, no i niestety jeszcze trochę będę musiał poczekać. daj znać po "środzie-czwartku"

  7. #46
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    niestety będziesz musiał poczekać do końca następnego tygodnia, bo nadal nie mają naprawionego tego urządzenia i nie mogli by mi zaprogramować wtrysków.

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Ale z tego co wiem to w TDDI nic się nie programuje, tu są zwykłe wtryskiwacze dwu sprężynowe.

  9. #48
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    napewno komputerowo sie nie programuje, ale jakaś regulacja? w serwisie bosha tak mówią i poprzednio mechanik też coś o jakiejś regulacji mówił. Ale żeby do tego jakąś aparaturkę trzeba było? nie wiem, pojade i zobaczę co zrobią.

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    wtryski w tddi są nie rozbieralne i nie rugulowane... ale polak potrafi
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Z tego co wiem w tych wtryskach reguluje się ciśnienia otwarcia wstępne i zasadnicze poprzez regulację napięcia sprężyn, Mam zamiar niedługo sprawdzać swoje ponieważ zdaje mi się że jeden mi się wiesza wtedy dam znać co i jak z wtryskami w TDDI.

  12. #51
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Koledzy.
    Mam identycznie to samo. Kiedy zimny motor - odpala na dotyk! Kiedy wjeżdżam na stacje - tankuję i po 3 min zapalam - odpala na dotyk. Ale wystarczy, że rozgrzany silnik pozostawie na 20min, 40min, 60min - zapala identycznie jak na załączonych przez Was filmikach! Wchodzi na 400/500 obr i tłucze się niemiłosiernie przez chwilę po czym wchodzi na obroty jałowe albo gaśnie. Muszę trzymać 3 sek rozrusznik i jest ok.
    Czytam Wasze posty i widzę, że jesteście na etapie sprawdzania wtrysków. Ja u siebie nad 1 wtryskiwaczem na pokrywie zaworów mam ropę. Może to jest przyczyna tego dziwnego zapalania? Łapie powietrze i zapala na 3 garki?

  13. #52
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    u mnie również były mokre dwa wtryski, ciekło od przepływów, dokręciłem mocniej sruby od przepływów i teraz jest sucho a nic to nie pomogło.. Kolego marcusX100 zobacz skąd dokładnie Ci leje ropą, może to tylko też przepływ a może uszczelka do wymiany (30zł).

  14. #53
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Ok sprawdze to o czym mówisz. Mi jeszcze znajomy mechanik podpowiedział, że możliwe, że mam zatkane odpowietrzenie zbiornika paliwa. I wytwarza sie podciśnienie w zbiorniku paliwa i jakiś czas po zgaszeniu to podciśnienie wsysa paliwo z filtra do zbiornika. Ale jeździłem z okreconym korkiem wlewu paliwa i nic to nie pomogło. Dalej zapala masakrycznie.

  15. #54
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Panowie... niestety podobno pompa wtryskowa. Koleś z serwisu bosha mi powiedział żebym tego nie naprawiał teraz bo wiadomo 2500zł w plecy, tylko jeździł aż się zrobi naprawde źle. Pozdrawiam

  16. #55
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    hmmm moja pompa jest jeszcze na gwarancji, więc skoczę jutro do kolesia , który mi ją robił i zapytam co i jak

  17. #56
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Cytat Zamieszczone przez sagittario
    Panowie... niestety podobno pompa wtryskowa. Koleś z serwisu bosha mi powiedział żebym tego nie naprawiał teraz bo wiadomo 2500zł w plecy, tylko jeździł aż się zrobi naprawde źle. Pozdrawiam
    Podobno? Co znaczy, że nie na 100% pompa? I co to znaczy, że aż się zrobi źle? Że nie zapali na ciepłym w ogóle zanim nie ostygnie czy jak?

  18. #57
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    No podobno.. bo mimo że powiedziałem im aby sprawdzili wtryski czy nie leją i nie sprawdzali komputera (bo był już dwukrotnie sprawdzany) to co? .. nie sprawdzili wtrysków tylko sprawdzili komputer.. szkoda gadać. No ale wszyscy tam podobno byli zgodni że te objawy co u mnie występują sprowadzają się to tej właśnie pompy, no i szczerze mówiąc to mnie bardziej przekonali niż to że to wina lejących wtrysków. a kiedy zrobi się źlę? hmm no jak już padnie całkiem to samochód nie zapali w ogóle albo zgaśnie w trakcie jazdy. Ciężko powiedzieć ile jeszcze da się przejechać w takim stanie do całkowitego padnięcia pompy. No ale ja nie będę wydawał 2500 zł już teraz skoro tyle samo zapłace jak już padnie całkiem.. a może uda się go wcześniej sprzedać
    ps. aha koleś z bosha powiedział abym przetestował: jak będzie rozgrzany to polać wodą po głowicy pompy wtryskowej aby ją wychłodzić.

  19. #58
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Ciekawi mnie tylko co pada w tej pompie, że ma problem z zapalaniem. Bo o dziwo jeśli już zapali po trzymaniu rozrusznika przez 5sekund np. to nie dymi, nie telepie się, nie ma nadmiernych wibracji, nie traci mocy - jedzie normalnie. Dziwne to jest. Możnaby spróbować ten patent z polaniem wodą, tylko wtedy jak sprawdzić czy akurat wtedy miałby problem z zapaleniem? Jak już się go zapali, to kolejny start po 5 sek już jest od kopa.

  20. #59
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    mi zawsze pojawi się problem jak rozgrzeje dobrze silnik i odczekam z 15 minut, więc jak po takim czasie poleje wodą aby wystudzić to nie powinno być problemu z zapaleniem.

    lukashek166 i jak byłeś u mechanika?

  21. #60
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    nie byłem jeszcze(praca itp. chyba rozumiesz ). Na początku jak dopiero kupiłem autko, gdy przycisnąłem na pedał gazu , auto zaczeło tracić moc i gasło. no i nie mogłem uruchomić auta, rozrusznik kręcił i wydobywał się biały dym, dopiero na drugi dzień mogłem odpalić auto , gdy silnik był zimny. no i wtedy dałem pompe do regeneracji i wymienili jakiś tłok zapłaciłem 2 tyś. no a teraz znowu coś na ciepłym silniku mam problemy z odpalaniem

Podobne wątki

  1. [MkI] Zapłon
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 22:12
  2. Zapłon w 1.8td
    By Kamil902 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 23:51
  3. [MkII] Zapłon
    By B1971 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 10:51
  4. zapłon
    By bazabaza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2005, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów