+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 231
  1. #1
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok

    [TDDI]odpalanie , zapłon ?!

    Witam.

    ford mondeo mk 3 2.0 diesel 115 km przebieg "160"
    Rok temu miałem regenerowaną pompę. Odebrałem auto , lecz miałem z nim problemy.
    ciężko było mi odpalić silnik. kręciłem rozrusznikiem około 15 sekund w tym czasie chmura białego dymu ,która spokojnie mogła zakryć stację paliwową. No i auto wtedy jechało - nie więcej jak 160.

    wróciłem do mechanika, okazało się , że zapłon był źle ustawiony.

    No i po ustawieniu wszystko było ok. V max 200 , dobre odpalanie itp.

    lecz jak jadę 180 i wrzucam na luz to obroty zatrzymują mi sie na 2500 nastepnie obrotomierz spadnie do 150 i po 2 sekudnach spadnie na prawidlowe 900. To jedno co mnie martwi , ale zaznacze ze mam juz tak od roku i wszystko narazie jest ok.

    nastepny problem: jak mam rozgrzany silnik zamiast odpalic na dotyk (tak jak z rana) w tym przypadku po zakreceniu auto odpala ale lapie obroty w granicach 500-600(tak jak na filmiku) po czym gaśnie lub wskakuje na dobre obroty .jezeli nie chce takiego zjawiska musze tak jakby "dokręcić " rozrusznikiem przez 2 sekundy wtedy wskakuje na dobre obroty (900) zastanawiam sie co to moze być . Dodam ,ze po tych dziwnych obrotach jak zgasze auto i odpale na nowo to juz wszystko jest ok i pali na dotyk

    http://yfrog.com/j9mov01706z


    Ps. prepraszam za bledy itp ale pisze w pospiechu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice

    Re: [TDDI]odpalanie , zapłon ?!

    Cytat Zamieszczone przez lukashek166

    lecz jak jadę 180 i wrzucam na luz


    Na wstępie gratuluję techniki jazdy.

    A problemy z obrotami o których piszesz to nie żadne usterki lecz normalne zachowanie silnika - jadąc 180km/h obroty zapewne sięgają 4000 a więc po wysprzęgleniu bądź wrzuceniu na luz obroty nie spadną od razu do nromalnych na biegu jałowym, nie wnikając w szczególy - po prostu tak ma być i tyle.

    Co do problemów przy odpalaniu to może być spowodowane uszkodzeniem czujnika wału bądź wałka rozrządu.

    Aha i uzupełnij profil bo nie wiemy niestety czy posiadasz silnik TDDI czy TDCI a to zasadnicza różnica.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    lecz jak jadę 180 i wrzucam na luz to obroty zatrzymują mi sie na 2500 nastepnie obrotomierz spadnie do 150 i po 2 sekudnach spadnie na prawidlowe 900. To jedno co mnie martwi , ale zaznacze ze mam juz tak od roku i wszystko narazie jest ok.
    jak kolega wyżej
    nie ma sensu przy takiej prędkości wrzucać na luz to jest nie ekonomiczne i nie praktyczne
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    Co do problemów przy odpalaniu to może być spowodowane uszkodzeniem czujnika wału bądź wałka rozrządu.
    u mnie przy błędzie p0340
    nastąpił całkowity brak możliwości odpalenia auta poprzedzony zgaśnięciem auta podczas jazdy
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    Aha i uzupełnij profil bo nie wiemy niestety czy posiadasz silnik TDDI czy TDCI a to zasadnicza różnica.
    dokładnie
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    wałka rozrządu
    to można wykluczyć


    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    czujnika wału
    możliwe

    albo jakiś inny czujnik w pompie, pisałeś że regenerowana, więc może znowu coś z nią nie tak
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    jak mam rozgrzany silnik zamiast odpalic na dotyk (tak jak z rana) w tym przypadku po zakreceniu auto odpala ale lapie obroty w granicach 500-600
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    po czym gaśnie lub wskakuje na dobre obroty
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    Dodam ,ze po tych dziwnych obrotach jak zgasze auto i odpale na nowo to juz wszystko jest ok i pali na dotyk
    to jest ciekawe
    zimny pali
    ciepły ma problemy
    ale jak odpali to pali na dotyk

    przypuszczam że to silnik TDCI
    i kolega mjakubczyk dobrze prawi
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    albo jakiś inny czujnik w pompie, pisałeś że regenerowana, więc może znowu coś z nią nie tak
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    przypuszczam że to silnik TDCI
    Daniel to tddi
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    Daniel to tddi
    patrz teraz zwróciłem uwagę na temat
    ale pojechałem
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    Aha i uzupełnij profil bo nie wiemy niestety czy posiadasz silnik TDDI czy TDCI a to zasadnicza różnica.
    to mnie zgubiło
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  9. #8
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    To mój pierwszy diesel więc posiadam braki w technice prowadzenia takiego auta

    Czyli podłączyć pod kompa i powinien wyskoczyć błąd ?

    Ps. jak to jest z odpalaniem i jazdą ? Od razu po odpaleniu można jechać , czy dać dla autka 30 sekund na rozgrzewke ?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    Czyli podłączyć pod kompa i powinien wyskoczyć błąd ?
    podpiąć warto zapewne pokaże błąd i w tedy będzie bardziej klarowna sytuacja
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    To mój pierwszy diesel więc posiadam braki w technice prowadzenia takiego auta Smile
    nie ma sensu tak ostro kręcić go na obrotach
    jak to jest z odpalaniem i jazdą ? Od razu po odpaleniu można jechać , czy dać dla autka 30 sekund na rozgrzewke ?
    ja odpalam na sprzęgle i tak samo gaszę
    zapalam światełka i startuje spokojnie i delikatnie (bez przesady) zmieniam biegi przy 2 tys obr.(jak zimny)
    jak osiągnie temperaturę optymalną wtedy (mój przypadek 2,5 niekiedy 3 tys obr) można zaszaleć
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Podstawowa zasada jazdy i to bez różnicy jakim pojazdem silnikowym to nie wkręcać go na wysokie obroty i nie przeciążać przed rozgrzaniem. Tak więc jak Daniel napisał dopóki wskazówka nie stanie na połowie skali jazda ok. 2000obr/min.
    Nawet gdy już będzie rozgrzany kręcenie go cały czas na wysokie obroty nie ma sensu - zwiększa spalanie, przyspiesza zużycie silnika i na dobrą sprawę nic nie daje: zauważ że w turbodieslu max moment obrotowy osiągasz już przy ok. 1800obr/min więc nie ma sensu pałować do czerwonej krechy skoro od tej wartości już bardzo ladnie przyspiesza. Wystarczy że będziesz utrzymywał obroty ok.2000-2500 i w każdym momencie masz moc pod butem, jak wciśniesz idzie do przodu.
    Przy silniku turbodoładowanym bardzo ważną rzeczą jest wystudzenie turbiny przed zgaszeniem silnika: turbina kręci się do 200 000obr/min więc musi mieć czas na wytracenie obrotów oraz wystudzenie się, czym bardziej kręcony był silnik tym dłużej. Jeśli gasisz silnik odcinasz obieg oleju i turbina pracuje (nadal się kręci) na sucho nie mając smaroawania. To najprostsza droga do jej uszkodzenia.
    Co do wyrzucania na luz przy 180km/h i innych wysokich prędkościach to poza tym że jest to całkowicie nieekonomiczne to jest to przede wszystkim niebezpieczne! Wystarczy trochę piasku na drodze i łapiesz śliczny poślizg co przy tej prędkości nie wróży nic dobrego, dwa że nie masz jak z niego wyjść (w tym wypadku liczą się ułamki sekund a ty nie masz możliwości operowania gazem, obiema rękoma walcząc z kierownicą nie masz nawet jak biegu wrzucić nawet gdybyś miał super refleks).

    To chyba tyle podstaw.

  12. #11
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    co to drugiego problemu. Gdy zgasze auto i odpale ponownie po godzinie to musze dokrecic rozrusznikiem z 3-5 sekund, to mnie wlasnie martwi. postaram sie wrzucic filmik z tego zjawiska

  13. #12
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    1.zrobiłem autem 100 km po czym zgasiłem go , po godzinie odpaliłem go ponownie bez "dokręcania rozrusznikiem : wygladało to tak :

    http://yfrog.com/j9mov01706z


    2. zrobilem 100 km . zgasiłem auto po godzinie odpaliłem ponownie z " dokręceniem" rozrusznikiem :


    http://yfrog.com/n6mov01707z

    po tej sytuacji zgasiłem auto i odpaliłem ponownie ( zapalił na dotyk)


    http://yfrog.com/2omov01708z

  14. #13
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    komputer nic nie wykazał

  15. #14
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Ja mam identyczne problemy.krew mnie zalewa.wymienilem pompe i tak samo jest jak u Ciebie kolego.w następnym tygodniu zobaczę jak będzie po wymianie czujnik obrotu walu.a jeśli to nie pomoże to pisali koledzy o ustawieniu momentu wtryski na pompie.śmieszne zjawisko nawet na serwisie rozlozyli ręce,i mówili ze może coś z pompą.ale jeśli ty miałeś regenerowana,to problem jest gdzie indziej.i ja ci mówię ze rozloze mojego na części pierwsze a znajdę!

  16. #15
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Po wymianie czujnika wału stwierdzam ze nic to nie dało.

  17. #16
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    w poniadzialek pojade do osoby , ktora zna sie na tym. dodam ze ok . rok temu mialem taki problem i mechanik ustawil zaplon czy cos takiego i wszystko bylo ok. a teraz znowu powrocil ten problem. dodam kolego ze u mnie trwa to dokrecenie 2 sekundy. zreszta widac na filmikach , a u ciebie jak jest ?

  18. #17
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Wiesz ...u mnie trochę gorzej bo raz zapali a raz nie.raz na dotyk przeważnie rano albo zaraz jak zgasze silnik,a czasami jak postoi dłużej.słyszałem o tym ustawieniu momentu wtrysku na pompie i mam nadzieje ze u Ciebie jak i u mnie to jest to.daj znać jak przebiegła operacja i czy to jest to ,ja jestem po wymianie pompy(uzywka niby z gwarancja rozruchowa),i ręce mi już opadają.bo we wtorek chce się wziasc za regulacje zaplonu.powodzonka kolego i czekam na info

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo TDDI 2.0, 2001r. hatchback
    Od
    01 Sep 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Panowie i jak z tymi naprawami? tak się składa że i ja mam ten problem. U mnie wygląda to tak że jak jest zimny pali idealnie a jak ciepły to niemal za każdym razem są problemy podobne do tych na filmach ( czasami w ogóle nie chce złapać obrotów).

  20. #19
    wtyczkę czujnika temperatury głowicy wyczyściłem , i pomogło

    M.

  21. #20
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Dla mnie mechanik powiedział , że to pompa jest nieszczelna czy coś takiego, ogólnie ciężko było się z nim dogadać. Powiedziałem tylko objawy i on od razu bez patrzenia powiedział , że pompa nieszczelna. Dodam,że to jest nieznany mi mechanik , niekoniecznie dobry

Podobne wątki

  1. [MkI] Zapłon
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 22:12
  2. Zapłon w 1.8td
    By Kamil902 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 23:51
  3. [MkII] Zapłon
    By B1971 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 10:51
  4. zapłon
    By bazabaza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2005, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów