+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław

    [MkIII]Głośniki fabryczne w drzwiach - wymiana

    Witam szanownych kolegów i proszę o radę...
    Mam Mondeo kombi 2004r wersja standard i jestem na etapie wymiany radia z 6000CD na Sony MP3 (radio i konsolę już mam). Chcę również wymienić głośniki w drzwiach z seryjnych (jak mniemam jednodrożnych) na inne 5"x7" dwudrożne (może Alpine SXE-5725S).
    Moje pytania do szanownego grona są takie:
    - czy te np. Alpiny będą bez problemu pasowały w miejsce fabrycznych
    - czy potrzebne mi są jakieś kostki (przejściówki z wtyków forda na płaskie konektorki w głośnikach Alpine.
    - czy konieczna jest wymiana 4 głośników czy wystarczą 2 przednie.

    Panowie nie jestem audiofilem więc nie decyduję się na wygłuszanie drzwi, odseparowany system audio i podobne prace... po prostu zależy mi na dodaniu trochę tonów wysokich i "zmiękczeniu" basów.

    Pozdrawiam
    T2000

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Najlepiej zakupić dystanse , głośniki 16,5 cm na tył i zestaw rozdzielony ze zwrotnicami na przód, no i wygłuszyć drzwi, użyj szukajki, temat obrabiany wielokrotnie...głośniki 3 drożne 5x7 po prostu nie grają, dlatego sobie odpuść, za podobne pieniądze kupisz dobry zestaw odseparowany.

    Dodano po 5 min.:

    http://allegro.pl/item1116226199_pho...dego_auta.html
    http://allegro.pl/item1116226195_pho...ys_gratis.html
    http://allegro.pl/item1118332553_mac...eparowany.html
    http://allegro.pl/item1118332417_mag...eparowane.html
    http://allegro.pl/item1136148428_alp...a_wysylka.html

  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez fred33
    Najlepiej zakupić dystanse , głośniki 16,5 cm na tył i zestaw rozdzielony ze zwrotnicami na przód, no i wygłuszyć drzwi
    Przecież kolega napisał na początku że:
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    nie decyduję się na wygłuszanie drzwi, odseparowany system audio i podobne prace...
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    - czy te np. Alpiny będą bez problemu pasowały w miejsce fabrycznych
    Tak, pasują bez problemu
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    czy potrzebne mi są jakieś kostki (przejściówki z wtyków forda na płaskie konektorki w głośnikach Alpine.
    Albo trzeba kupić takie przejściówki (koszt ok 5 zł), albo lutownica w rękę. Nie warto bawić się w skręcanie i owinięcie taśmą izolacyjną, słaby kontakt może być przyczyną charczenia głośników
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    - czy konieczna jest wymiana 4 głośników czy wystarczą 2 przednie.
    Będzie poprawa po wymianie jedynie zestawu na przód, możesz na początek zająć się samym przodem, jak stwierdzisz że to mało wtedy dopiero wymiana tyłu
    Mariusz , tel - 694-765-650

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki Panowie za szybką odpowiedź.
    w jednym z linków kolega fred33 podsunął mi firmę z Wrocławia gdzie doradzają, sprzedają i montują więc warto podjechać a może coś sami zaproponują.
    @maniek
    dzięki za konkrety

    pozdrawiam
    t2000

  6. #5
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    Cytat Zamieszczone przez fred33
    Najlepiej zakupić dystanse , głośniki 16,5 cm na tył i zestaw rozdzielony ze zwrotnicami na przód, no i wygłuszyć drzwi
    Przecież kolega napisał na początku że:
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    nie decyduję się na wygłuszanie drzwi, odseparowany system audio i podobne prace...
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    - czy te np. Alpiny będą bez problemu pasowały w miejsce fabrycznych
    Tak, pasują bez problemu
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    czy potrzebne mi są jakieś kostki (przejściówki z wtyków forda na płaskie konektorki w głośnikach Alpine.
    Albo trzeba kupić takie przejściówki (koszt ok 5 zł), albo lutownica w rękę. Nie warto bawić się w skręcanie i owinięcie taśmą izolacyjną, słaby kontakt może być przyczyną charczenia głośników
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    - czy konieczna jest wymiana 4 głośników czy wystarczą 2 przednie.
    Będzie poprawa po wymianie jedynie zestawu na przód, możesz na początek zająć się samym przodem, jak stwierdzisz że to mało wtedy dopiero wymiana tyłu
    nie musisz się wychylać z uwagami, czytać umiem, zaproponowałem tylko , że w podobnym przedziale cenowym można znacznie lepiej poprawić zestaw audio...

  7. #6
    Kursant Awatar sleesh
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 2zero
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    a te glosniki ALPINE SXE-5725S beda lepsze od seryjnych zwyklych, bo widze ze cena atrakcyjna a i tak zdejmuje tapicerke drzwi to bym sobie je wrzucil i wygluszyl drzwi odrazu.

  8. #7
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez sleesh
    a te glosniki ALPINE SXE-5725S beda lepsze od seryjnych zwyklych, bo widze ze cena atrakcyjna a i tak zdejmuje tapicerke drzwi to bym sobie je wrzucil i wygluszyl drzwi odrazu.
    Pod radiem fabrycznym nie ma jakieś kolosalnej różnicy, ale jeśli radio masz również zmienione to gra to znacznie lepiej niż seria
    Mariusz , tel - 694-765-650

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    Cytat Zamieszczone przez sleesh
    a te glosniki ALPINE SXE-5725S beda lepsze od seryjnych zwyklych, bo widze ze cena atrakcyjna a i tak zdejmuje tapicerke drzwi to bym sobie je wrzucil i wygluszyl drzwi odrazu.
    Pod radiem fabrycznym nie ma jakieś kolosalnej różnicy, ale jeśli radio masz również zmienione to gra to znacznie lepiej niż seria
    Radio zmieniłem z 6000CD na Ford Sony MP3 (to co wymaga wymiany konsoli).

  10. #9
    Kursant Awatar sleesh
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 2zero
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Jak cos to w tym tygodniu bede montowa te alpiny takze zdam relacje czy lepiej czy gorzej

  11. #10
    rustin
    Gość
    kiedyś czytałem że takie zwykłe głośniki tzn alpine itd gorzej grają od orginalnych bo te są obudowane no chyba że wytłumimy drzwi itd

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Być może tak jest ale w wersji GHIA (patrząc na zdjęcia w Allegro są tam głośniki 2-drożne o nieco większej mocy) natomiast w standardzie są najprostrze, najtańsze głośniki jednodrożne więc jakakolwiek wymiana "coś" da.

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam,
    jestem już po wymianie głośniczków na Alpine we wszystkich 4 drzwiach i muszę powiedzieć, że nawet bez wygłuszania dźwięk jest "fajniejszy". Basy są trochę twarde ale za to sopranki dobrze słyszalne. Przy okazji wymiany głośnika pozbyłem się nieszczelności z tylnych drzwi co zapobiegło podciekaniu wody do kabiny.
    P.S.
    Zdejmowanie tapicerki z drzwi to naprawdę bułka z masłem...!!!
    Pozdrawiam

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    Być może tak jest ale w wersji GHIA (patrząc na zdjęcia w Allegro są tam głośniki 2-drożne o nieco większej mocy) natomiast w standardzie są najprostrze, najtańsze głośniki jednodrożne więc jakakolwiek wymiana "coś" da.
    U mnie w ghia były głośniki dwudrożne w przednich i tylnych drzwiach i po dwie maty bitumiczne na drzwi (przynajmniej z przodu, z tyłu nie patrzyłem).

    Dodano po 53 sek.:

    Cytat Zamieszczone przez rustin
    kiedyś czytałem że takie zwykłe głośniki tzn alpine itd gorzej grają od orginalnych bo te są obudowane no chyba że wytłumimy drzwi itd
    Głośniki fabryczne są "obudowane"? Co masz na myśli?

  15. #14
    Kursant Awatar sleesh
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 2zero
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Tez jestem po wymianie glosnikow na te alpinki i jestem bardzo zadowolony. Za ta cene ( 89zl + tasma dekarska 35zl ) naprawde dobry efekt. Basik naprawde duzo mocniejszy no i przedewszystkim duzo wiecej szczegolow slychac. Wiadomo ze to nic specjalnego, ale jest duzo lepiej niz w serii.

Podobne wątki

  1. [MkI] Fabryczne głośniki
    By Zibi7071 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 18:53
  2. [MkI] Radio CD + fabryczne głośniki
    By Premo in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 17:30
  3. [MkIII] Jakie fabryczne głośniki?
    By ZahMaster in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 00:08
  4. [MkIII] Głośniki fabryczne
    By STraits in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 14:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów