+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Linarr Zobacz posta
    ale masz mk2 a to co innego
    Nie do końca. Z tego co rozmawiałem z różnymi elektrykami samochodowymi to generalnie prąd ładowania powinien wynosić pow. 14V. Oczywiście niektóre autka mają ok 13,5 i działają bezproblemowo, ale są i takie, które są bardzo wrażliwe na spadki napięć.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 3.0 204km
    Od
    08 Feb 2013
    Mieszka w
    poznań
    Dużo racji że wiedza elektryków jest różna u mnie po regeneracji altka nadal 13.6 i juz niech tak zostanie nie szukam dziury w całym normalnie jeżdżę potwierdzam co mówił kolega Netoper z inteligentnym ładowaniem spotkałem to określenie parę razy u elektryków ....ale głowy nie położę

  4. #43
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jaromen70 Zobacz posta
    Dużo racji że wiedza elektryków jest różna u mnie po regeneracji altka nadal 13.6 i juz niech tak zostanie nie szukam dziury w całym normalnie jeżdżę potwierdzam co mówił kolega Netoper z inteligentnym ładowaniem spotkałem to określenie parę razy u elektryków ....ale głowy nie położę
    Spoko - u mnie przy tym napięciu świeciła kontrolka ładowania i check engine. Po wymianie altka obydwie kontrolki zgasły.

  5. #44
    Witam
    mam problem z ładowaniem w swoim st, mianowicie po wymianie alternatora ładowania nadal brak i teraz powiedzcie mi czy po podpieciu akumulatora powinienem mieć prąd na tym grubym kablu który jest przykrecony do altka, u mnie brak jakiegokolwiek napięcia, jesli natomiast powinien byc tam prąd to czy po drodze akumulator alternator znajduje sie jakiś bezpiecznik??

  6. #45
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam
    Tak żeby było precyzyjnie - nie masz zupełnie ładowania? Samochód odpala? Mierzyłeś na klemach napięcie podczas pracy silnika?

  7. #46
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rapid Zobacz posta
    to czy po drodze akumulator alternator znajduje sie jakiś bezpiecznik??
    Nie ma, jedynie jest "złączka" przy górnej śrubie automatu rozrusznika, i zdarza się że jak tam jest niekontakt to nie ma ładowania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #47
    Kursant
    Model
    ST220 Kombi 02'
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Jul 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Odkopuję niczym poszukiwacz złotego pociągu
    Dnia dzisiejszego po postoju 5dniowym(zawód mam kierowcy, auto na bazie), jak czasami miałem w zwyczaju odpaliłem auto, odczekałem 15s, włączyłem klimę żeby schłodzić ładnie wnętrze i poszedłem do firmowego wozidła go odstawić, odstawiłem, ogarnąłem na szybko, po 10min od odpalenia przychodzę auta a tam zdziwko

    - Obroty wzrosły na 2k samoistnie
    - Kontrolka ładowania
    - Klimatyzacja nie chłodziła ale nawiew dmuchał
    - Kontrolki ABS / TCS (?)

    Po zgaszeniu próba odpalenia po 5s aku nie miało siły zakręcić, spadło napięcie do tego stopnia, że robiło test zegarów, radio do ustawienia etc.
    Po odczekaniu 5min odpalił bez większego problemu, lekko pomarudził przy starcie(słabe aku) i wszystko jest w porządku jakby nigdy nic się nie stało, napięcie 13.5-6 V, adekwatnie spada przy obciążeniu, klima + tylna szyba + światła(xenon) + nawiew na 5/6, napięcie na wolnych(750) 13.2, przy 1.2k wraca na 13.5

    Na obudowie alternatora krople wody, prawdopodobnie z klimy(ale skąd?) bo deszczu nie było żadnego

    Nigdy tak nie było, czasem(rzadko) tak odpalałem i było wszystko ok, bez żadnych problemów, aku nigdy nie dało najmniejszego sygnału żeby miał być za mało naładowany, coś ktoś kolwiek jakiś pomysł?
    Alternator coś odwala? Ale co do tego miałoby wkręcenie obrotów na 2k? Na 100% nie było to mechaniczne ze strony pedału / linki gazu czy tempomatu, było to sterowane komputerem

    Miesiąc temu pokonywałem dużą kałużę, kilka dni potem wjechałem ze sporą prędkością w kałużę, ale do dzisiaj nie działo się nic

  9. #48
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mifumi Zobacz posta
    napięcie 13.5-6 V
    To jest już dolna granica prawidłowego ładowania
    Cytat Zamieszczone przez Mifumi Zobacz posta
    Ale co do tego miałoby wkręcenie obrotów na 2k?
    Może jak auto stało tyle czasu to bocznikowy trochu się zastał i trzymał silnik na obrotach.

    Na początek sprawdź poziom elektrolitu w aku naładuj go prostownikiem, odepnij/odkręć przewody od altka i oczyść.
    I wtedy sprawdź co z ładowaniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #49
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mifumi Zobacz posta
    Na obudowie alternatora krople wody, prawdopodobnie z klimy(ale skąd?) bo deszczu nie było żadnego
    Z górnej rurki (tej cieńszej) klimy na ściance grodziowej. Górny odcinek jest powrotem z parownika i jest chłodny. Para się skrapla na metalowym odcinku.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ładowanie akumulatora przez gniazdo zapalniczki ?
    By Norbas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 19:21
  2. [MK III]]Ładowanie akumulatora ...
    By Lenyyy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 22:11
  3. [MkI] alternator ładowanie
    By baljaw in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2006, 21:28
  4. [MkII] Ładowanie akumulatora
    By kbobyk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2006, 14:19
  5. Ładowanie akumulatora prostownikiem - jak?
    By waldek11 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2005, 18:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów