+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    jak ktoś się leni dokładnie temat przeczytać tylko woli od razu pytania zadawać i se posty nabijać to już jego sprawa O ja...!
    Nie wiem w czym problem. Temat przeczytałem i chciałem uściślić kilka rzeczy i nie widzę powodu dlaczego nie miałbym o coś spytać.
    Nie każdy potrafi ingerować w instalację elektryczną pojazdu, więc naturalnym jest, że zadaje pytania aby czegoś nie spalić itd. Po to chyba jest to forum.
    Ale może się mylę

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez stefcio
    Nie wiem w czym problem. Temat przeczytałem i chciałem uściślić kilka rzeczy i nie widzę powodu dlaczego nie miałbym o coś spytać.
    Nie każdy potrafi ingerować w instalację elektryczną pojazdu, więc naturalnym jest, że zadaje pytania aby czegoś nie spalić itd. Po to chyba jest to forum...
    Problem w tym,że nie czytasz uważnie.Każdy domorosły elektryk( jakim z resztą i ja jestem)poradziłby sobie z tym opisem z cytatu.
    martinez07Podczepię się.Mam podpięte tak jak chcesz pod włączniki z rygli, jest jedno "ale".....
    żarówka w lampce tapicerki podłaczona w następujący sposób- minus po otwarciu dzwi z rygla, a plus "stały" puszczony przez diodę i tak oddzielny do każdych drzwi(w sumie 4 diody)(dioda potrzebna aby się prąd nie "cofał"przez żarówkę i dawał do GEM sygnał o otwartych drzwiach , inaczej bedzie "dyskoteka"+problemy z alarmem -
    Jeśli sprawia ci on trudność, to moja rada daj se spokój z własnoręcznym "grzebaniem" w kabelkach bo popsujesz samochód, a to dla ewentualnego, znajomego elektryka który by ci podpioł całość, bo sam się za to raczej nie bierz.HOWTOs IMO jest dla ludzi nieułomnych manualnie jeśli się do takich zaliczasz to dasz radę sam z tym schematem, jesli nie to po prostu kogoś poproś zanim szkód narobisz.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    felicjan-f1 i bardzo Ci dziękuję za odpowiedź o to właśnie mi chodziło. Nie jestem kompletnym beztalenciem, jednak wolę mieć schemacik (za który również dziękuję), ponieważ jestem wzrokowcem i to mi zdecydowanie ułatwi sprawę
    Raz jeszcze dzięki

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Nie przecinaj kabli idacych do GEM od włączników drzwiowych (tak dla swiętego spokoju ), wystarczy naciąć izolację na nich i np. igłą cienkim,śrubowkrętem zrobić oczko(rozwarstwić plecionkę miedzi) i tam włożyć i zawinąć dokładany przewód(potem zaizolować miejsce wcinki).Zawsze można będzie szybko powrócić do stanu pierwotnego.Jeśli do podświetlenia zastosujesz diody świecące to można zrezygnować z tych na zasilaniu( na schemacie ).Kierunku nie pomylisz bo inaczej świecić nie będą
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Staszek
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi kombi 2005r.
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    ... a mnie jeszcze ciekawi czy po zamknięciu drzwi (przednie, tylnie) widać te lampki od środka ?,czy może fajnie sie chowają .

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Trochę teraz pogoda do (...) na tą zabawę - chyba, że ktoś ma cieplutki garaż
    Zabiorę się za to w przyszłym roku na lato, bo rozwiązanie jest super.
    Swoją drogą, to te lampki miałem w Galancie z 1991r....
    Przesadził trochę Ford z tymi oszczędnościami

  8. #27
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    w moim wykonaniu podświetlają wnętrze na nogi do czasu wygaśnięcia



  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    To jest myśl, może podłączyć te lampki z drzwi -ich zasilanie pod czasówki oswietlenia wewnętrznego hmm....pokminię i zobaczę czy się da
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Staszek
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi kombi 2005r.
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Limit czasowy minął więc nowy post może moderator doklei :
    tak to wygląda w drzwiach

    tak z daleka

    a tak świeci

    Lampki z reni Laguny
    ...mam gorącą prośbę, możesz zrobić zdjęcia od wewnątrz gdy drzwi są zamkniete , chce zobaczyć jak wtedy wyglądają lampki.

  11. #30
    Zielony listek Awatar skibson
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKII > MKIV
    Silnik
    2.0 130 KM > 260KM(420Nm)
    Opis
    Było MKII 2.0 B+G Ghia+,Jest MKIV 2.5T 260KM 420Nm
    Od
    01 Apr 2009
    Mieszka w
    kLublina
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    martinez07
    żarówka w lampce tapicerki podłaczona w następujący sposób- minus po otwarciu dzwi z rygla, a plus "stały" puszczony przez diodę i tak oddzielny do każdych drzwi(w sumie 4 diody)(dioda potrzebna aby się prąd nie "cofał"przez żarówkę i dawał do GEM sygnał o otwartych drzwiach , inaczej bedzie "dyskoteka"+problemy z alarmem -
    Ja ten sam motyw (z diodami prostowniczymi) zrobilem u siebie w MK1, i teraz gdy otwiera sie drzwi zapala mi sie kontrolna poduszki, a po zakmnieciu drzwi gasnie. Nie wiem czemu tak sie dzieje . Poduszki nie powinno mi wywalic

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Sprawdź dokładnie skąd masz pociągnięte zasilanie do lampki "+" i "-" , skoro zaświeca sie kontrolka to w trakcie otwarcia drzwi dostaje zasilanie i się zaświeca.Odłącz "swoje wynalazki" i sprawdź czy nadal kontr. airbag będzie się świecić
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  13. #32
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez staszeksm
    ...mam gorącą prośbę, możesz zrobić zdjęcia od wewnątrz gdy drzwi są zamkniete , chce zobaczyć jak wtedy wyglądają lampki.
    Widok z miejsca kierowcy

    widok w przybliżeniu,strony kierowcy nie robiłem bo chyba ta ważniejsza jest.

    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Te diody prostownicze muszą być jakieś konkretne (chodzi mi o parametry)?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  15. #34
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    To coś takiego BY255
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  16. #35
    Zielony listek
    Opis
    MK3 TDCi Automat Ghia
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Ja dzisiaj zrobilem sobie podswietlenie pod lusterkami (podobnie jak w poliftowych) na diodach smd i pod drzwiami podobnie jak kolega na poczatku. Zasilanie mam pociagniete z oswietlenia nog, w zwiazku z czym dziala razem z oswielteniem wew.

  17. #36
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    a jak możesz to daj info jak zrobiłeś i jak to wygląda pod lusterkami, może jakieś foto masz?



  18. #37
    Zielony listek
    Opis
    MK3 TDCi Automat Ghia
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Foto nie mam bo nie mialem aparatu przy sobie a komorka by strasznie kiepsko wyszlo. Zrobilem to na takich diodach http://www.epiled.pl/Tasmy-LED/EMWF-...tasma-LED.html Dalem 2 paski po 3 diody na lusterko od dolu. Troche na szybko to robilem i nie do konca estetycznie mi wyszlo. Moze kiedys to poprawie, chociaz i tak ich nie widac. Jutro postaram sie zrobic jakies fotki.

  19. #38
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    ok, będę czekał na fotosy, pozdrawiam



  20. #39
    Zielony listek
    Opis
    MK3 TDCi Automat Ghia
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Siemka. Nagralem filmik jak dziala podswietlenie lusterek i zrobilem kilka zdjec.







    http://www.youtube.com/watch?v=E6EoMNM8Ejs

  21. #40
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez micho_m
    Siemka. Nagralem filmik jak dziala podswietlenie lusterek i zrobilem kilka zdjec.

    Jak dla mnie to lipnie to wygląda
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 19-10-2020, 16:36
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 10:58
  3. [MkIII] Podświetlenie drzwi [MKIII]
    By radas66 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 10:28
  4. Podświetlenie klamek tylnie drzwi
    By Tomaszex in forum Tuning
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 01:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów